sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
girdi yaz
medya ekle
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (17)
 • medya (3)

1. Bundan yıllar yıllar önce ülkemizde satılırken kullandigim ve çook memnun kaldigim şampuan markası. Isırganlı olanı müthişti çok da bereketliydi kokusu kalıcıydı. O zamanlar reklamlarında çağla şıkel oynuyordu etkileyici ve cesur bir reklamdı.

Neyse bu kadar nostalji bi yana rossmanda ve eve'de görünce mutlu oldum. fiyatı 44 tl civarıydı. Şampuana böyle bütçe ayırma imkânı olan denemeli bence çünkü ilk kullanımda etkisini gösterir, içerik olarak da üzmez. Kokusu bile deneme sebebi olabilir.

27 ağustos 2018 22:23

2. Türkiye de abartı fıyatlı normal bir şampuan markası, amerikada target da wallmart ta zaman zaman iki tanesi 6 dolara satılır. Head and shoulder 9 dolardır. Organiktir kokusu güzeldir, koyu yeşil olanını kullanıyorum. Şampuanı az miktarda kullanmak gerektiğine inanıyorum. Çok miktar kullanım özellikle buradaki bitkisel şampuanlarda( organix gibi) şaçta ağırlık yapıp arınmamış hissi veriyor

27 ağustos 2018 23:24

3. ambalaj çok albenili, kokusu da muhteşem, ama aynı şeyleri okuduğum etiket için söyleyemeyeceğim. ' %90 doğal içerik ' yazmışlar kalan %10' un başında SLS ve dimethicone var. 48 tl fiyatı, o fiyata indirimdeyken Down Under Nude ya da Live Clean, hatta daha da ucuza Yves Rocher alırım. içeriği de gayet temiz üstelik.olmamış, bilinçli tüketici almaz, ancak tvde sürekli dönen reklamlarıyla pazar edinir diye düşünüyorum

13 eylül 2018 23:40 15 eylül 2018 21:24

4. yıllar önce ülkemizde satılan o eski şişelerindeki kokusundan eser kalmamış olan şampuandır.

14 eylül 2018 21:22

5. herkes aynı anda, daha kullanmadan övdüğüne göre kendinden soğutan markadır.

15 eylül 2018 11:26

6. çok fazla aynı girdi olacak, yinelenen yorumlar ne kadar katkı sağlar bilmiyorum ama, ben de amerika'da çok ucuz demeye geldim(gizlinot: swh). gerçekten de amerikada bulunduğum müddetçe, hem çok ucuz hem saçımı harika yapıyor, hem de muhteşem kalıcı kokuları var diye ayıla bayıla kullandığım, head&shoulders'ın bile bundan daha pahalı olduğu, cep dostu, gurbetçi dostu bir şampuandı benim için herbal essences. hatta target'ta filan çoğunlukla ekonomik boy ikili paketlerde satılırdı.

Anlam veremediğim bir durum var yalnız; amerika'da bu şampuanın envai çeşidi vardı, bir raf sırf bunun çeşitleriyle dolu idi. yok yaban mersinli yok ahududulu, yok kahveli vs. paketlemeleri çok daha modern ve güzeldi, muhteşem meyve kokuları saçtan bir gün boyunca çıkmazdı, buraya gelenler bir tür yeni sürümü filan mı bu şampuanın? çünkü marka dışında içerikler, modeller, paketleme, kokular hepsi bambaşka ve çok daha vasat görünüyor. buradaki versiyonlarının hepsini kokladım (koku manyağı olmak böyle birşey) ve gayet suni, sıradan parfümleri basmışlar gibi geldi. hele mavi şişede olanı resmen ünlü bir parfümün çakması gibi. halbuki oradakilerin kokuları gerçekten kafandan aşağı bir sepet ahududu boca etmişsin gibi doğal ve özgündü. sanırım buraya sadece belirli çeşitlerini getirmişler.

yine de, geçenlerde bir yerden elime geçen hindistan cevizi sütlüsünü (gizlinot: buradan bu fiyatlarıyla almayı düşünmüyorum) (gizlinot: amerikada 3,90 dolar olup, burada indirimli halinin 38,90 olması) kullanıp, yorum yapacağım.

burayı editlerim.

edit1:

ön açıklama:

saçım orta uzunlukta, orta kalınlıkta, biraz yağlı sayılabilir fakat kırık, kuruluk, yıpranma,kepek vb. sorunları yok.

uzun zamandır kullanıp aşırı memnun kaldığım, fakat artık indirimli haline 55 lira vermek istemediğimden dolayı bıraktığım Marc Anthony'nin yanından bile geçemez. evet bunu ilk kullanımda söylüyorum çünkü, genellikle bu tür saç ürünleri için bir deneme bana yeterli gelebiliyor, saçım çok hızlı reaksiyon gösteriyor (dökecekse ilk yıkamada dökülüyor, kepek yapacaksa hemen yapıyor vs.) bu şekilde de bir şampuanın ne mal olduğunu çok erken anlayabiliyorum.

saçımı bir miktar ağırlaştırdı, gıcır gıcır bir temizlik hissi sağlamadı , parlatmadı sadece yumuşattığını söyleyebilirim. bunların formülüne ne olmuş bilmiyorum ama, kesinlikle 2 sene evvel kullandıklarımla alakası yok. herhangi bir market şampuanının yapacağından fazlasını yapmıyor. belki de hindistan cevizi sütlüsü bana uygun değildi bilemiyorum.

17 eylül 2018 13:27 18 eylül 2018 12:06

7. İnstagram fenomeni ayni zamanda hürriyet gazetesinde yazar olan, bir kot bir tişört nickli arkadaş Afgan ve hindistan cevizlisini şiddetle önerir. Trendyolda şuan indirimdedir 38.99 tl

20 eylül 2018 22:32

8. %90 doğal içerikli, İngiliz kraliyet botanik laboratuvarı onaylı şöyle güzel böyle muhteşem diye pompaladıkları şampuanın bugün içeriğine bakınca Sudan sonra ikinci sırada sls olduğunu gördüm. Üçüncü sırada da yine bir sls türevi vardı. Şişenin ön tarafına eşşek kadar puntolarla paraben, parafin, şart zurt içermez yazmışlar ama. Yani böyle bir ürünü utanmadan sıkılmadan sanki organikmiş algısı yaratarak pazarlamalarını, bloggerların, influencerların bunu övmesini anlayamıyorum. Kaç para alıyorsunuz çok meraktayım ya gerçekten. İçerik okumayı bilmeyen, henüz o bilince ulaşmamış insanların, genç kızların parasını denkleştirip alacakları bu aslında hiç de doğal olmayan ürünü bu kadar övmek için kaç para alıyorsunuz. 

Doğal ya da zararsız olmayan şampuandır. 

24 eylül 2018 17:59

9. Bu haftanın reklam ürünü kendisidir. Algı oyunu ile yok kraliyetten girip yok doğal içerikten çıktılar. İnstagram her saniye elimizde , sonra da bu buloggırlar böyle her saniye tatile nasıl gidiyor ? 

24 eylül 2018 23:34 24 eylül 2018 23:40

10. Hindistan cevizli kremini ve arganlı şampuanını aldım. Açıkçası pek memnun kalmadım. Saçlarım sert ve kabarık oluyor.  eskiye nazaran daha hızlı yağlanıyor sanki. Şampuanı ve kremi ayrı ayrı da deneyeceğim. Birinden memnun kalırım belki.

Tek sevdiğim nokta saçta kokularının epey uzun süre kalması. 

Saçları benimkilerden daha sağlıklı olanlar memnun kalabilirler tabi.

Ben neyse ki indirimden aldım.

15 kasım 2018 18:14 15 kasım 2018 18:16