sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
girdi yaz
medya ekle
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (70)
 • medya (0)

1. bir yandan imrendiğim, diğer yandan ise güvenemediğim insan modelidir.

29 ağustos 2014 23:34

2. ikiyüzlü olduğunu düşündüğüm insan.

29 ağustos 2014 23:40

3. kişiliği oturmamış olduğunu düşündüğüm insan modeli. senin belli huyların, davranışların, düşünce tarzın, hoşlantıların, hoşlanmadıkların vs. varsa bunlar her insanla örtüşmez. örtüşmediği insanla da anlaşamazsın. ha anlaşırsan yapmacık davranıyorsundur ki gerek yok. ne bu en popüler olma çabası?

29 ağustos 2014 23:47

4. Karakteri tam olusmamis insandir nazarimda.Isterse dunyanin en iyi insani olsun kimse cikarsiz herkesle iyi anlasamaz.Ya sartlar geregi mecburdur ya ozguvensizdir cevresi genis olsun ister.Yeri geliyor en yakinimizla fikir ayriligina dusuyoruz herkesin karakteri birbirinden cok farklidir cok dogaldir da bu.Ama bu tip insanlar aram bozulmasin,iyi anlasalim ugruna kendi karakterlerinden taviz verirler.

Insanlarla ilk asamada mesafeli biriyimdir.Cabuk samimi olmam,olamam.Hemen bir sorunumu paylasamam.Cevremdekiler az ama oz olsun mantigindayim ve hep disardan cok soguk gorundugumu ama aslinda hic oyle olmadigimi soylerler.Su ana kadar bunun zararini da gormedim cok sukur. (gizlinot: ay nasil dolmussam yaz yaz bitiremedim ) (gizlinot: guvenmeyin boyle insanlara susluler ) (gizlinot: nerde cokluk orda ... ) (gizlinot: fazla samimiyet tez ayrilik getirir ) (gizlinot: ben demedim atalarimiz demis )

30 ağustos 2014 00:35 30 ağustos 2014 00:36

5. Hiç haz etmediğim insan modeli. Kimse gerçekten sevdiği için herkesle iyi anlaşmaz kendimizi kandırmayalım3 kişinin 5 kişinin nazını çekersin sevdiğinden herkesin değil. Bu insanlar benim gözümde çıkarcı insanlardır.

30 ağustos 2014 00:58

6. bu benim, birilerinden bir çıkarım olduğu ya da iki yüzlü olduğumdan değil. Sevilmeyi severim doğru, fakat zaten frekansımın tutmadığı insan etrafımda olmaz benim. Yakınımdaki herkesle de iyi anlaşırım o yüzden. Frekansımın tutmadığı insanla da uzak olduğumuzdan, onunla da bir negatif halimiz olmaz. Bu durumun bir diğer sebebi de insanları hataları ve kusurlarıyla kolay kabul edebilmek ve affedici olmak olduğunu düşünüyorum. İnsanlara çok kredi veririm, dezavantajını çok görmüşümdür. Olsun, insanlarda kusur bulup, onlardan soğumak, iyi anlaşmamak çok kolay, ama çok güzel dostlukları kaybettirir insana.

Tabii frekansının tutmadığı insanla mecburi aynı ortamda bulunmak zorunda kalmak ayrı. O zaman anlaşamam tabii, bakınız bitirme projeleri hikayeleri, çok çektim de ..

30 ağustos 2014 03:32

7. ben de herkesle anlaşabilen bir insandım. anlaşmaktan kastım kanka olmak değil tabi. idare edebilme yeteneği diyelim. alttan alma ya da. bir yere gidileceği zaman ya da herhangi bir ortamda benim kimseyi kırmadan, her yeni tanıştığım insanla anlaşabileceğimi bilir insanlar. ha sonra görüşmezsin ama o anı kotarırsın. kırmadan, laf sokmadan, eğlenceli bir şekilde günü ya da olayı sonlandırırsın.

ama son zamanlarda benim bile katlanamadığım insanlar oluyor. sabır katsayılarım azalıyor sanırım.

30 ağustos 2014 10:53

8. eğer kendini herkesle iyi anlaşmak için kasıyorsa karaktersiz kere karaktersiz olduğunu düşündüğüm insan tipidir. bir duruşu, bir fikri olan her insan illa ki bir şeylerle, birileriyle zıt düşer.

bir de şeker gibi olan versiyonları mevcuttur. gerçekten bazı şeyleri aşmış, kimseyi kırmamaya çalışanlarını da gördüm. 2 tip arasındaki fark çok bariz bir şekilde belli oluyor.

kendini kasan insanın bir gün bilerek damarına basmayı deneyin, nasıl çirkefleştiğini ve maskesini düşürdüğünü göreceksiniz. genelde zeki tipler de olmazlar zaten. sadece çıkarcı ve dostu olmayacak türden insanlardır ki bu onlar için yeterli cezadır diye düşünüyorum.

30 ağustos 2014 13:25 30 ağustos 2014 13:26

9. hiç kimseyle anlaşamayan kişiden iyidir ama herkesle anlaşan insanı sevmem. sevmediğim için anlaşamam da. e herkesle anlaşan biri benle anlaşamıyorsa herkesle anlaşamadığı anlamına gelir bu da herkesle anlaşan insan yoktur demektir. (gizlinot: mantıklı değil mi ama bence mantıklı )

30 ağustos 2014 13:52

10. gözlemlerime göre insanlar entrka seviyorlar. sen bi tarafını yırt onlarla iyi geçinecem diye bakmışsın ki o çoktan kendine zarar vereni bulmuştur. sen de mal gibi kalırsın.

farkındaysanız haberlerde kötü olaylar daha fazla reyting yapar. can sıkıntısı herhalde tüm bunlara sebeb.

herkesle iyi anlaşmaya çalışmak insanı yıpratır. hatta bi şarkı vardır sevil de sevme, ağlama ağlat yoksa zehrolur bu tatlı hayat. şair artık ne yaşadıysa.

bi amacınız olsun, bi düşünceniz. haklı yada haksız olun ama yine de sizin olsun o düşünce. sadece kendi kararınızdan dolayı sorumlu olun. sırf iyi anlaşacağım diye arkadaşınızla aynı erkek arkadaşı paylaşamazsınız. this is e mallık oluyor o.

30 ağustos 2014 17:01

ilginizi çekebilecek benzer başlıklar