yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (11)
  • medya (0)

  1. benim de sevdiğim ve takip ettiğim değerli bir yazar. hep yazması dileğiyle

  4 nisan 2015 19:55

  2. Bu kadar anlamlı ve güzel bir nick seçtiği için kendisini tebrik ediyorum :)

  4 nisan 2015 22:05

  3. (no: 0) Göçmenlik gururu için içimden geçen her şeyi kelimesi kelimesine yazmış süslümüzdür.

  17 mayıs 2015 10:02

  4. çoğu girdisini artıladığım, düşüncelerini ve ifade tarzını beğendiğim, aklı başında bir yazar.

  lakin başlığını görünce fark ettim ki aklımda sadece (gbkz: selahattin demirtaş)ı "tanımlamalara doyamadığı" girdisiyle yer etmiş bir selosever olarak kalmış.

  27 mayıs 2015 14:53

  5. kendisiyle ilişkimize bayılıyorum.

  Hayır, çok iyi anlaşmıyoruz; çok iyi anlaşamıyoruz. Anlaşamamayı bilmek daha önemli bence; benle aynı zevklere ve düşüncelere sahip insan bulmak zor değil, farklı düşünen insan da bulmak zor değil. Ama farklı düşünüp kaliteli argümanlarla tartışabilen birini bulmak zor.

  Bir konuda uzlaşılamayan kişiyi düşman belleme gibi bir adet oluşmuş sözlükte. ama biz hypatia'yla tartışırız, anlaşamazsak konu orda kalır; bir saat sonra alakasız bir konuda konuşuruz. Seviyorum.

  19 haziran 2015 18:27

  6. kendini bu ülkeye bu tarihe bu kültüre ait hissetmediğini düşündüğüm yazar. istanbul'un fethi hakkında o çok övündüğünüz şeklinde kendini dahil etmeden bahsedebilmesinden ve sözde ermeni soykırımını kabul etmesinden yaptığım çıkarım bu.

  (gizlinot: ne yaptıysam girdimi kabinden çıkartamadım. halbuki sadece yazarın girdilerinde yazdıklarını bir araya toplamıştım. üç noktalar hatıra kalsın kabine gitmeden önce girdiyi okuyanlara)

  ...

  ...

  ...

  2 temmuz 2015 13:49 3 temmuz 2015 18:00

  7. Arkadaşları insanları salak yerine koyup inkar etseler de sadece haber linki paylaşmamış askerin tecavüzcü olduğunu yazmıştır. Haber linkinde de duvarlarda pkk yazan izbe bir yerin askerler tarafından o hale getirildiği gibi şeyler yazıyordu. Türk askeri doğuda evleri yağmalıyormuş televizyon falan çalınmış gibi saçmalık dolu bir haberdi, evet asker sırtlanıp televizyon çalacak kışlada izler diye yorumlar yapılmıştı burda, gördüğünüz gibi hafızamız silinmiyor. Hani haberi o mu yazdı deniyor ama gözüyle görmüş gibi de askerin tecavüzcü olduğunu belirtmişti sonra da bunu feminizme bağlamıştı şikayet gündeme gelince kadınlık gururumdan dolayı yazdım gibi bir şey demişti. Ama nedense arkadaşları şu an bunu ölümüne inkar ediyor. E anacım biz de buradaydık? (yazar: Lavanta) gayet doğru anlatmış nesi hayal ürünü anlamadım hepimiz aynı hayali mi gördük? şikayetle ilgili kısma yorum yapmıycam ama olayları olduğu gibi anlatanlara da ruh hastası muamelesi yapılmasa keşke.

  19 ekim 2016 23:29

  8. o haberi ben de hatırlıyorum. hatta yorum yaptığımı, o zamanki tartışmaları da hatırlıyorum. haberde türk askerlerinin sözde kullandığı ve harabeye çevirdiği iddia edilen eve girilmiş fotoğraf bilmem ne çekilmiş yok evde prezervatifler, kadın iç çamaşırları varmış, türk askerleri oradaki kadınlara tecavüz ediyormuş bilmem ne rezil bir haberdi yani. bence hypatia ilk önce teröristlerin dağa çıkarıp tecavüz ettiği kadınlara baksın. yine kaçırıp canlı bomba eğitimi verdiği çocuklara baksın. hypatia'nın bu yaptığını asla doğru bulmadım, bulmayacağım da.

  bir de, tamam hadi yazar bunu bunu yazmış ve bizlerle paylaştığı bu haberin doğruluğuna inanıyor. yani askerlerimizin oradaki halka zulüm yaptığının, tecavüz ettiğinin gerçek olduğunu düşünüyor kendince. e madem öyle savunsaydın düşünceni arkadaşım, adam gibi sözlerinin arkasında dursaydın. yanlış bir şey yapmadın da neden özür diledin o zaman? dilemeseydin.

  ama diledin. çünkü biliyordun bunların bir kışkırtma, provokasyon olduğunu. o haberlerin yalan olduğunu sen de adın gibi biliyordun.

  bakın sözlükte akp'lisi de var, chp'lisi de, mhp'lisi de, hdp'lisi de. saygı duyuyorum. gerçekten. ama bir de provokatörler var. milli duyguların, hislerin en hassas olduğu zamanlarda çıkar milleti birbirine düşürürler.

  şimdi ben bunları niye anlattım üzerinden o kadar zaman geçmiş. çünkü, bazı arkadaşlar birine sinirlenmiş, gıcık olmuş, gitmiş aylar önce olan olayı sanki dün olmuş gibi konuşup millete yükleniyorlar. yüklenmek için başka bahane bulamamış gibi. sevmiyorsan sevmiyorsun arkadaşım engelle istemediğin insanı. sen niye gelip burada yaygara koparıyorsun, eski meseleleri ısıtıp ısıtıp milletin önüne koyuyorsun. bir kendinize gelin artık ya.

  edit: (yazar: spongey )'ın girdisi üzerine düzeltiyorum. evet bahsi geçen asker değil polis özel harekat ve jandarma özel harekat polisleri idi.

  19 ekim 2016 23:56 20 ekim 2016 12:40

  9. kendisini gerçekten hiç tanımam, açıkçası paylaştığı haberle ilgili yorumlarını da hatırlamıyorum. bunu başka nereye yazsam bilemedim ama bir şekilde konunun yürüdüğü başlık bu, belki bir iki insanın okuyup sorgulamasına neden olurum diye düşündüm.

  öncelikle gereksiz disclaimer: hiçbir terör örgütüne sempati beslemiyorum. bu konularda zaten taraflı yorum yapmam mümkün değil, insan hakları monitörlüğü yapan uluslararası bir kurumda çalışıyorum, her şeyden önce meslek etiğine ters. bu konularda gazete haberlerine fazla itibar etmemeyi de anlıyorum, dezenformasyonun bini bir para çünkü. yalnız güneydoğu'daki sokağa çıkma yasaklarıyla ilgili olarak mazlum-der (ki kendileri muhafazakar çevreye yakın bir ngo), ihd, human rights watch gibi kuruluşların raporlarını okumanızı tavsiye ederim, tecavüz olmasa da sivil halka yapılan çok ciddi ve tutarlı insan hakları ihlali iddiaları var. avrupa konseyi insan hakları komiseri de geçtiğimiz nisan bölgeye bir ziyaret gerçekleştirmişti, ziyaretin raporu çıktığında ona da bir göz atın. ziyaret sonrası açıklamayı şöyle bırakayım:

  http://www.coe.int/en/web/commissioner/-/turkey-security-trumping-human-rights-free-expression-under-threat?inheritRedirect=true&redirect=%2Fen%2Fweb%2Fcommissioner%2Fcountry-report%2Fturkey

  bunun dışında aihm de (sizlere çok acı gelecek ama) "bir terör örgütünün aktivitelerine sempati beslemek, o terör örgütü bünyesinde hukuk dışı aktivitelerde bulunmakla bir değildir" diyor. yani kulağa şok edici geliyor ama birinin çıkıp "bence ışid haklı" demesi fikir ve ifade özgürlüğü kapsamına giriyor; meğer ki söylediklerinde nefret söylemine kayan ifadeler bulunsun. tekrarlıyorum, hypatia'nın girdisi nefret söylemi ve şiddete çağrı içeriyor muydu konusunda bir fikrim yok.

  söz konusu haberden bağımsız olarak genel olarak türk askeri benim kutsalımdır kafasındakileri de anlamadığımı belirteyim. asker dediğin de bir insan evladı neticede, üzerine o formayı giyince melege dönüşmüyor, iyisi var kötüsü var, ve evet arada sapığı ve tacizcisi de var. otobüste şort giydiği için bir kadını tekmeleyen manyak da bir dönem askerlik hizmeti yaptı sonuçta. ben lise veya üniversitedeyken haftasonları arkadaşlarımla buluşacağım zaman "x mekana gitmeyelim, orada izne çıkan askerler çok oluyor" diye muhabbetler olurdu, basbayağı sözlü, o da olmadı bakışlarla taciz ediyorlardı çünkü. bunu yaşayan bir tek ben olamam herhalde?

  bir de haberde bahsi geçenler asker değil özel harekat polisiydi.

  20 ekim 2016 11:35 20 ekim 2016 12:24

  10. Ben eski yunanda yaşamış ünlü filozof ve matematikçi olanını anlatmaya geldiydim aslında ama baktım başlığın altı toz duman. Neyse sonra tekrar geleyim bari.

  Edit: eksileyen ortalığı tozutanlardan biri galiba.

  20 ekim 2016 14:24 20 ekim 2016 22:05