yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  3.6
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (8)
  • oylar (5)
  • medya (3)
  5

  8. Mugwort benim sivilceye meyilli hassas cildimin sevdiği bir içerik. Küçük boyunu edindiğim bu esansı da kızarıklıkları yatıştırması açısından başarılı buldum. Çıkan sivilcemin yangısını da bir nebze olsun alıyor Fakat orijinal boyunun güncel fiyatına 3 tane tonik alınır. Ciltte bu fiyata değecek düzeyde bir iyileşme sağlamıyor sonuçta o yüzden fiyat performans olarak değerlendirince orijinal boyunu edinmeyi düşünmüyorum. Daha uygun fiyatlı olsa kesin alırdım ama.

  18 haziran 13:36

  7. 30 ml versiyonunu denediğim ve ne işe yaradığını tam çözemediğim bir ürün. tonikten ya da ha serumdan sonra uygulamayı tercih ettim. cildim kuru ve kuruluğa bağlı tahriş olmaya oldukça meyilli. düzenli nemlendirme ve doğru serumlarla zaten zaman içerisinde yatıştı. bunun yerine daha nemlendirici ve onarıcı ürünleri tercih ederim. 

  12 mart 2023 21:08

  6. Rozalı ve kuruya dönük karma bir cildim var. ayrıca fungal aknelerim de var. bu ürünü cilt bakımına ilk başladığım sıralarda korendy sitesindeki danışmanlara sorarak almıştım. cildi yatıştırma, kızarıklıkları azaltma gibi vaatleri vardı fakat bende bunların hiçbirisini gerçekleştirmedi. aksine ürünü kullandıktan sonra kızarıklıklarımın ve kaşıntılarımın artttığını söyleyebilirim. şişenin beşte birini bile kullanmadan çöpe atmak zorunda kaldım. başta o kadar ümitliydim ki büyük boyunu mu alsam diye düşünmüştüm ama iyi ki küçük boyunu almışım. Aynı markanın mugwort maskesini de almıştım, o da maalesef rozalı cildime hiç iyi gelmedi. partiküllü olduğu için yıkarken yüzümü tahriş etti ve kuruttu. 

  30 ağustos 2022 22:12 30 ağustos 2022 22:36


  5. 30ml olanını denemek için aldım. Küçük boy olduğu için kil maskesi yaptıktan sonra kullanırım diye düşünüyordum. Ancak maske yapmaya o kadar üşeniyorum ki sadece 1kere kullanabildim. Herhangi bir alerjik reaksiyon oluşturmadı. Kil maskesinden sonra olan o kıpkırmızı goruntuyu de hemen geçirmedi ama yatıştırdı. Tabi sadece bir kez kullandım ne kadar doğru bir yorum olur tartışılır bu. Şimdilik bakışıyoruz kendisiyle (gizlinot: Swh) umarım daha çok kullanmayı başarabilirim. 

  Edit: Kil maskesini duzenli yapmadığım için akşam rutinime ekledim. Nem veriyor evet ama oyle bir vaaov lık durumu yok. Yatıştırıcılığı da keza aynı.  35yaşımdayım ve yağlı bir cilt yapısına sahibim. 6-7damla kullanmadığım taktirde bana yetersiz geliyor. 6-7damla kullandığımda ise herhangi bir nemlendirici tonikten farkını göremedim.  Influencerların abarttığı bir ürün bence. Kesinlikle fiyatını hakettiğini düşünmüyorum. 

  20 mart 2021 01:04 22 mayıs 2021 09:58

  3

  4. İlk olarak 15 ml ikinci olarak 30 ml kullandığım ürün ama iki ürünü paketsiz bir şekilde verseler asla aynı olduğuna inanmazdım. 15 ml ürünün yapısı ve etkisi o kadar çarpıcıydı ki tekrar tekrar alacağıma emin olmuştum. Zaten süresi bakımından büyük boyunu alamazdım o yüzden gene küçük boyundan devam etmek isteyip 30 ml aldım ve tamamiyle sıvı ve etkisiz bir ürün gördüm. 15 ml halini beğenen süslüler hiç zahmet edip yenisini almasın , bence 30 ml içinde daha iyisi vardır. Denemeye değmez.

  19 mart 2021 01:00

  5

  3. 30 ml boyunu asit kullandığım günler için cildimi sakinleştirsin, bariyer güçlenmesine destek olması amaçlı aldım. Açıldıktan sonra 6 ay ömrü var, içeriği %100 misk otundan oluşuyor. Kuru ciltliyim, asitten sonra cildi kesinlikle yatıştırıyor, güzel nem veriyor tabi ki nemlendiriciyi es geçecek kadar değil ama bir esansa göre gayet yeterli. Büyük boyuna o parayı vermek yerine daha aktif bir ürüne vermeyi daha mantıklı buluyorum. Ancak küçük boyu f/p ve kullanım süresi bakımından oldukça tatmin edici. Kesinlikle almaya devam edeceğim bir ürün. Sakinleştirmesini, verdiği nemi yeterli buldum vaatlerini yerine getirdiğini düşünüyorum.

  23 şubat 2021 09:40

  3

  2. küçük boyunu kullandığım %100 mugwort içeren essence. mugwort içerikli ürünlerden beklentim yatıştırma ve cildimin atak geçirme sıklığını azaltmaktı. bu essence açıkçası her iki beklentimi de karşılamadı. kızarıklık sorunu da olan bir cildim var ve ürünü kullandıktan sonra cildimde belirgin bir fark göremiyorum. termal sulardan kızarıklık almada daha memnun kaldığımı söyleyebilirim. onun dışında cildimin atak zamanları yine her zamanki sıklıktaydı. nemlendirmesini iyi bulduğumu söyleyebilirim. tabii tek başına yoğun bir nem vermiyor ama nemlendiriciyle desteklenince gayet yumuşacık oluyor cilt. güncel fiyatını indirimlerde dahi hak ettiğini düşünmüyorum. haftada 2-3 kere kağıt maske pedlerine yedirip kullanmayı düşünebilirdim ama dediğim gibi bu ürüne yatıracağım parayla daha etkili ürünlere sahip olabilirim. yine de bütçe sıkıntısı yaşamayan hassas ciltler en azından küçük boyuna belki şans verebilir. içeriği %100 mugwort olduğu için açıldıktan sonra kullanım süresi kısa ama ürün çok bereketli değil zaten. tam boyu ömrü bitmeden rahatlıkta kullanılır.

  7 kasım 2020 01:33


  2

  1. Ukte sahibi: (yazar: mielikki)

  Şimdilik yalnızca (gbkz: Korendy) sitesinde satılan(gizlinot: Umarım başka sitelere de gelir) i'm from markasının, içeriğinde sadece artemisia princeps extract(gizlinot: Pelin otu özü) bulunan esansı. Bu ürünün yapısı bildiğimiz viskoz yapılı esanslara nazaran daha akışkan. Bu yüzden, bana göre tonikten sonraki esans aşamasındansa tonik yerine kullanmaya daha uygun.

  Ürünün ben aldığım zaman 160 ml ve 15 ml'lik iki farklı boyut seçeneği bulunuyordu. Sonradan öğrendim ki 15 ml'lik boyutları artık üretilmeyecekmiş. Ben bu bitkinin etkilerini çok merak ettiğimden ötürü 15 ml'lik boyundan iki adet satın almıştım. Öncelikle bu boyutundaki şişenin hiçbir yerinde açıldıktan sonraki kullanım ömrü yazmıyordu ve ağzında bir koruma folyosu/bandı yoktu. Büyük şişesinde bir koruma folyosu olup olmadığını bilmiyorum ki, sonradan korendy'deki ürün altı yorumlarından öğrendiğim kadarıyla ürünün içerisinde herhangi bir koruyucu bulunmamasından ötürü ömrü açıldıktan sonra 3 aymış. Ben ürünü bitene kadar hep buzdolabının kapağında muhafaza ettim.

  15 ml'lik 2 adet ürünü(gizlinot: Yani toplam 30 ml) sabah ve akşam rutinlerinde, temizlikten sonra tonik niyetine kullandım. Üzerine ürünün nemini hapsetsin diye o dönem düzenli olarak kullandığım Real Barrier Cicarelief kremi sürdüm. Ürünün etkilerini rahat gözlemlemek için rutinlerimi çok sade tuttum ve araya normalde kullandığım ürünler dışında bir ürün eklemedim. Hafifçe bir nem verdi, ancak vadedilen sonuçların hiçbirini yaşayamadım. Ne dönemsel çıkan ufak tefek sivilcelerime faydası oldu, ne haftada bir kullandığım (gbkz: by wishtrend mandelic acid 5% skin prep water) ardından cildimi rahatlattı, ne arada gelen kuruma ataklarıma çare oldu. Kısaca ne artısı ne eksisi oldu benim için, sadece vakit kaybı oldu.

  Zaten güncel fiyatı 359.90 TL, açıldıktan sonra ömrü 3 ay olan bir ürünün 160 ml'lik boyunu satın almayı normalde de düşünebilmem için mucize yaratması gerek.

  ilgili medya:
  2
  12 eylül 2020 15:56