yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  4.8
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (6)
  • oylar (6)
  • medya (2)
  5

  1. i'm from markasının hassas ve akneli ciltlere uygun, yatıştırıcı, misk otlu maskesi.

  çok hassas, çabuk kızaran ve hemen hemen her şeyden irite olup sivilcelenebilen bir cildim olduğu için methini duyunca denemek istedim. 5-6 kullanımdan sonra söyleyebilirim ki maskenin gerçekten kızarıklık yatıştırıcı bir etkisi var. cildimi bir kil maskesi kadar olmasa da güzelce temizliyor ve kil maskelerinden farklı olarak nemli bırakıyor.

  yapısı biraz jel kıvamlı gibi, içinde minik kuru yapraklar var ve cildi kesinlikle çizmiyorlar. kokusu bazı kişiler için ağır olabilir, söylemekte fayda var.

  son günlerde cildimde bir ürün alerji yaptı ve bir sürü minik sivilce çıkardım. bu ürün sivilcelerimi yatıştırmama fazlasıyla yardımcı oldu. bir tek bir adet canımı yakan kistik bir aknem var çenemde, onun üzerinde çok bir etki sağlamadı henüz.

  sonuç olarak fiyatı yüksek ve ulaşması çok kolay olmayan bir maske. ama ben memnun kaldım ve bittikçe alırım. kore ürünlerine meraklıysanız ve temiz içerik arıyorsanız şans verebilirsiniz.

  7 nisan 2019 13:02

  2. denediklerim arasında beğenmediğim ilk ve tek kore ürünü bu oldu. jel benzeri bir yapıda, içinde otumsu tuhaf parçacıkların olduğu, sürünce katılaşmayan, sür-beklet-yıka mantığında bir maske. beni iten ilk şey kokusu. ıhlamur, çimen, havuz suyu ve kusmuk karışımı bir kokusu var. evet, kokunun bende çağrıştırdığı ilk izlenimler bunlar. maskeyi yüzde beklettiğim süre içinde bir saniye bile koku burnumdan gitmedi ve bu durum korkunç derecede midemi bulandırdı. maskeyi sırasıyla hassasiyet, sivilce, kızarıklık, kuruluk, yağlanma gibi bende her birinin dönem dönem mevcut olduğu süreçlerde denedim. hiçbir durumda olumlu ya da olumsuz bir etki görmedim. hep aynı düzeyde devam etti maskeyle olan ilişkimiz: sür, iğrenerek bekle, yıka, sıfır sonuç. küçük boyunu almış olmak bir nebze içimi rahatlatsa da onu bile bitiremedim 3 aydır. markanın ürünleri genel anlamda pahalı geliyordu zaten, ballı maskesini de deneyip "meh" dedikten sonra bir daha yanaşmayabilirim kendisine.

  22 haziran 2019 11:41

  5

  3. bu ürünün 30 ml boyundan iki tane kullandım. Çok çok kötü bir bitki kokusu var. Paraçacıklı tuhaf bir yapısı var. Sürdükten sonra kurudukça bitki parçaları yüzden dökülüyor.Yüzden arındırması çok kolay ve hiç agresif bir yapısı yok.

  Etkisi muhteşem oldu. Kızarık,iltihaplı sivilcelerle dolu cildimi sakinleştiriyor. Kızarıklığı neredeyse tamamen gidiyor ve çok nazik bir şekilde cildimi nemlendiriyor. 15 yaşında olan kızkardeşimin çok ağır ergenlik sivilceleri var.O bu maskeye bayılıyor. Haftanın 3 günü nemlendirici maske gibi kullanıyor. Bu serinin kağıt maskesini devamlı alıyorum.Ben alerji atakları yaşadığımda kızarıklığın ve kaşıntının sakinleşmesi için kullanıyorum. Kız kardeşimde sivilcelerinin sönmesini hızlandırmak için kullanıyor.

  Bu zamana kadar kullandığım en etkili ürün. Fiyatı pahalı ama kesinlikle karşılığını veriyor.

  Bu serinin essence'ini kardeşime almayı düşünüyorum ama kullanım süresi 3 ay olduğu için kararsızım.

  21 ekim 2019 17:10


  5

  4. dermatolog tavsiyesiyle her gun tretinoin kullanıyorum, özellikle kışın, ne kadar düşük konsatrasyonda kullanırsam kullanayım, sabahları cildim herhangi bir şey sürebilmem için fazla hassas ve gergin oluyor. hele çok soğuk, kuru havalarda kırmızı ve gergin bir yüzle uyandığım sık oluyor.

  bu konuda ne yapabilirim, ne kullanabilirim diye araştırırken misk otunu (mugwort) buldum. misk otu tahriş olmuş ciltlere ve kızarıklıklara birebirmiş. bu maskenin içinde de %2.1 oranında mugwort (Artemisia Princeps Leaf Powder olarak geçiyor) var. maske jel yapıda ve içinde misk otu parçaları var (haliyle). ayarsiz tretinoin kullandığım günlerde irrite olmuş cildimi çok güzel sakinleştirdi. tikali olmayan gözeneklerimi boşaltmaya çalışırken(gizlinot: dürtü bozukluğu diyorlar), tırnaklarımla açtığım küçük yaralara da çok iyi geldi. çünkü içinde centella asiatica da var. centella asiatica extract da bana çok iyi gelen bir diğer içerik olduğu için maskeyi düşünmeden atmıştım sepete.

  çok memnun kaldım. bunu satın alabileceğimiz bu kadar fazla ürün çeşidi varken söylüyorum, bitince tekrar alacağım. bu arada benim burnum doğru dürüst koku almadığı için kokusu beni hiç rahatsız etmedi diğer süslüler gibi. haftada iki üç kere kullanmaya çalışıyorum. zaten içerik listesi öyle temiz ki, istesem her gün kullanabilirim bence. içinde kuru ciltliler için panthenol (humectant) ve butylene glycol, hassas ciltliler için Chamomile flower Extract (antioksidan, antienflamatuar) ve yağlı ciltler için camellia sinensis leaf extract (antioksidan) var. cilt tipiniz her ne olursa olsun şans verebileceğiniz bir maske.

  31 mart 14:30 31 mart 14:33

  4

  5. İlk olarak benim aldığım maske görseldeki gibi değildi.Ürünü yorumlamadan önce fiyatından dolayı uzun bir süre gözlemledim.Bu süreçte yüzümün sivilce dolduğu da oldu 1 sivilce çıkardığım zamanlar da oldu.Sonuç olarak ürünün benim için mucizevi etkisi olmadığını ama yüzümü temizleyip kendine getirdiğine karar verdim.Sivilcelere bir etkisini gözlemlemek isterdim ama gözlemleyemedim.Benim için olsa da olur olmasa da olur kıvamında kaldı. 

  Bir daha almak yerine farklı maskelere yönelmeyi düşünüyorum.Cildim karma ve çoğu ürün bende etki etmiyor ya da yan etki ediyor.Bu kısmı göz önünde bulundurabilir ve denemek için 30 gramlık halini alabilirsiniz

  22 mayıs 01:36

  5

  6. İm from aşığıyim, tüm maskelerini kullandım bu maske kadar güzel bir maskesi yok.benim koku hassasiyetim olmadığı için kokusu kötü gelmedi ama doğal içerik olduğu hissedilen yoğun ot kokusu var, parfüm değil ama.cildim kuru karma.hele kış aylarında kimyasal peelinge rağmen yanaklarım pul pul dökülür renk eşitsizliği olur.yaz kış kullanıp memnun kaldığım bir ürün.otlar her ne kadar küçük olsa da hassas ciltliyseniz çizebilir.ama firmanın pirinç ve incir özlü maskesine kıyasla göz ardı edilebilir bir şey bu.sadecr çok hassas ciltliyseniz yıkamadan önce suyla nemlendirip ıslatın önce sonra ıslak peceteyle kabasini alıp yüzünüzü yikayabilirsiniz ben kışın aşırı hassaslasan cildimde bu şekilde uyguluyorum.eger bu markanın bir maskesini edinecekseniz cildiniz kuru karmaysa hele bayilirsiniz.bu arada ururunun essence i da çok başarılı ama büyük boy asla hemen bitmiyor azı çok bir ürün yani.

  7 eylül 11:31