yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (162)
  • medya (20)

  162. Bazılarının ciddi ciddi yargılanması lazım.

  Kuduz gibi ciddi ve direkt ölüme götüren bir hastalığa karşı bile "beni köpek ısırdı, eşimi de kedi tırmaladı. Ev yapımı sirke sürdüm ❤️tabiatına uygun olunca bir şey olmaz korkmayın" yazmış. Şaka gibi. Yani buna soru soranlar da ayrı bir dünyada.

  Ya sen neyi savunuyorsun? Şurda kuduz tehlikesiyle karşılaşan biri senin telkinlerin ile aşı yaptırmak yerine sirke sürüp ölse bunun sorumluluğunu alabilecek misin?

  Maalesef çoğu böyle. Aşıyı geçtim doktor ve tıbba da karşılar. Bunları dinleyip çocuğuna aşı yaptırmayan, 4 günlük bebeğine tarhana veren, havale geçirecek kadar ateşi çıkan bebeğine sirke süren, kulağı iltihaplanan bebeğin kulağına kantaron yağı damlatan, anne karnında kalbi duran bebeği ameliyatla alınmasına karşı çıkanlar hayli fazla.

  Yorumları silmeseler gerçeği görürsünüz,

  yıllarca okuyan,sınava giren doktoru "cahillikle" suçlayan kitle, ilkokul mezunu bu şam şeytanlarına tapıyor resmen. Bunların telkinleri yüzünden zamanında doktora gitmediği için hastalığı ilerleyen hatta ölen çocuklar da var. Aileler sesini duyurmaya çalışıyor ama trendyol linki veren "kalbinin ekmeğini yiyen" tayfanın umrunda değil.

  Hepinizden nefret ediyorum.

  Üç kuruş para için bütün mahremiyetinizi göz önüne serdiniz, çocuklarınızı istismar ettiniz, milleti yalanlarla beslediniz.

  4 haziran 21:30 4 haziran 21:46

  161. Türkiyede galiba en kolay yoldan para kazanabilmeyi sağlayan iş. İş mi gerçi bilemiyorum. Sabahın köründe kimimiz işe kimimiz okula yollara dökülüp can hıraş eve dönüyoruz. Bizim yaptığımız işse, mesela onlarınki ne? 

  Şöyle bi haftadır falan bakınıyorum. İnsan bunları sürekli izlese manyak olur. Gerçekten bu hislerime fesatlanmak diyelim, alım gücünün berbat olmasından kaynaklı yüzüme sert vuran bi fakirlik tokadı mı diyelim bilemedim. Sibil mesela. Allahım şu hayatta beni niye sibil olarak yaratmadın diye isyan edesim geliyor bazen abdja. Kız aileden zengin ama. Müthiş bi uzay boşluğu gibi yaşam var yaa. En büyük derdin, fazla uçuş yapmaktan dolayı yorulmak. Etkinlikten etkinliğe koşmak ve "sizce ne giysemmmm?" Anketi altında en pahalı, marka kıyafetleri bizlere oylattırmak.... hayır bir de bunlar davete, etkinliğe ay pardon onların deyişiyle event'e giderken ellerinde kahvesiyle masörüydü, makyözüydü, kuaförüydü hepsi hazır ve nazır olarak full paket yapıyorlar. Lan ben haftaiçi öylesine yorgun oluyorum ki, haftasonu full ağda yapıcam bıyığımı kaşımı alıcam diye dertleniyorum, dinlenemeyeceğim yine kendimle uğraşacağım 2 saat diye... Sırf bu yüzden erkek arkadaşımla buluşmak istemediğim oldu.

  Ha bi de enn özendiklerimden birisi, şu sihirli annem dizisindeki çilek abdja adı zeynepti sanırım  Bunun hayatı da uzay boşluğu gibi görünüyor. Mükemmeel, beynimi çıkarıp bu hayatı yaşamak isterdim. Sabah uyanıyor, tenise gidiyor. Öğlen trendyoldan muhtemelen beleşe gelen kıyafetleri deniyor. Akşam arkadaşlarla beraber bi şeyler yiyip içip film dizi izleme. Ertesi hafta parise, oraya buraya gitme. Bi de bu kızın da alacakları hiç bitmiyo, ala ala bitiremedi. Tüm aldıklarını da niyeyse uzun zamandır istiyormuş ajdka türkiyede olan şeyi de alıyorlar, olmayan şeyi de. Size zaten koymaz kız, ha buradan almışsın ha oradan... maksat elin boş dönmesin. Habireee ayna karşısında bugün bunu giydim, şugün şunu giydim, yarın şuraya gidicem... para derdi yok, patron derdi yok, mobbing yok, sınav derdi tasası yok. Harika.

  Vay arkadaş be. Artık fesatlanmak mı dersiniz-ki diyebilirsiniz fesatlanıyorum evet- yoksa alım gücü o kadar berbat hale gelmiş ki benim yüzüme vuran fakirlik rüzgarının hüznü mü dersiniz bu hissettiklerime bilemem.... ama sabahın köründe, bangladeş treni gibi olan metronun içinde milletin ağız kokusunu ya da ter kokusunu duymayayım diye kafamı metronun açılmayan tarafındaki camına yaslarken düşünüyorum.... Acaba biz mi çok fakiriz, onlar mı çok zengin ya da bizim üzerimizden zengin olacak kadar mı akıllılar yoksa biz onları zengin edecek kadar enayi miyiz? Kafamda deli sorular.

  30 nisan 00:49

  160. Son zamanlarda sadece orta ünlüleri değil, az ünlülerinin bile lansman için yurtdışına çıkarılması ilgimi çekti. Markalar çok değil 3-4 sene önceye kadar kutu kutu ürün yollarlardı bu insanlara, evlerde raflarca ürünleri vardı hepsinin. Şimdilerde farkındaysanız “markalardan gelenler” videoları azaldı da insta storylerde hazırlanan bavullar izlemeye başladık. Sürekli oradan oraya gidiyorlar, 1-2 yemek masası fotoğrafı görüyoruz tabağın önünde ismi yazılı, 2-3 tane ürün tanıtım sunumu atıyorlar sanki markaların ar-ge müdürü olmuşlar gibi triplerle. Her dönem ne ulaşılamazsa onunla şımartıyor markalar bu insanları, bu da beni daha çok uzaklaştırıyor influencer kültüründen.

  Ne yazık ki tek tük takip ettiğim orta ünlü genç model kızları da influencerlık camiasına kaybettim, üzüntüm bundandır.

  22 mart 12:12


  159. Sahip olduğu her hangi bir malına zarar geldiğinde ya da hasta olduğunda direkt "bizlerin nazarının değdiğini" iddia edenler benim favorilerimdir. Kendi alanında orjinal içerik üreten üç beş kişi haricinde hepsinin bu kadar havalı oluşunun sebebi arama motoruna klavyeyle "zara elbise" yazmayı bilmeyen insanlardır.

  1 eylül 2023 17:19

  158. işini güzel yapanlarda var şimdi hakkını yemiyelim ama çok fazlalaştığı için ciddiye alınamıyor maalesef.

  30 ağustos 2023 17:18

  157. herkes inluencer olmaya başladığından beri bi anlamı kalmayan şey.

  meslek bile demek istemiyorum.

  29 ağustos 2023 14:38

  156. bu kadar çokluğun arasında zaman zaman feedime düşünce hakkıyla yapıyor dediğim 2-3 kişi var, onlar da aileden zengin yani kredi kartıyla çakma zengin hayat döndürmeye çalışanlardan değil. genel olarak faydasız bir hayat olarak değerlendirdiğim bir oluşum. birilerini sadece güzel diye içini, karakterini bilmeden uzaktan "peri kızı" (yeni laf bu sanırım) diye tanrısallaştırmak bana zeka turnosolü gibi geliyor. kimi neden bu kadar yukarıya taşıyayım? verdikleri öneriler saçma, önerdikleri ürünler faydasız, sadece onlara hipnozlu gibi tapan minionlar sayesinde yaşanan bir hayat. sürekli özendirme ve  özenme arasında yaşanan çember benlik değil. Bunun dışında zengin gibi görünmeye çalışan, kafe otel bar pozlarıyla giriş seviye influencerlik yapmaya çalışanları gördükçe yanaklarım kızarıyor utançtan. o ışık herkeste olamaz yok işte neden zorluyorsun? 

  28 ağustos 2023 12:13


  155. Ben hiç bir influencer kişisini takip etmiyorum. Takibi bıraktığımdan beri kredi kartıma borcum azaladı gerçekten. Onlara hediye gelen yüzlerce ürünü övüp insanı heveslendiriyorlar. Alıp kenara attığım, sadece alma eyleminden mutlu olduğum bir hale gelmiştim. Şimdi çok rahatım. Bir şey alacağımda araştırmak için girip bakıyorum. Hayatları gösterdikleri gibi değil. Ayrıca aileni, evini ,çocuğunu bu denli göstermek, paylaşmak, bu kadar kötü yoruma, enerjiye katlanmak hiç normal gelmiyor bana.

  26 ağustos 2023 11:13

  154. Ada vapurunda limon sıkacağı tanıtan seyyar satıcılardan hiçbir farkları kalmamıştır. Reklam panolarından tek farkları konuşabilme yetisine sahip olmaları. Artık herkes istisnasız herkesss bir şey tanıtıyor bir şey öneriyor bir link bırakıyor. Midem bulanıyor artık. Kimsenin hikayesine tıklayamıyorum.

  25 ağustos 2023 18:35

  153. kızlar beni de influencer yapın noğlar

  insta @mrvttk_

  https://instagram.com/mrvttk_?igshid=OGQ5ZDc2ODk2ZA==

  24 ağustos 2023 17:34