yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  1.7
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (2)
  • oylar (3)
  • medya (1)
  1

  1. Ukteyi veren (yazar: aylakmadonna)

  Inglot markasının alışverişimin yanında hediye olarak verdiği make-up fixer yani makyaj sabitleyici sprey. Bu ürüne birkaç kere şans verdim. Özellikle hediye gönderdikleri için gerçekten sevmeye çok uğraştım ama olmadı. Daha önce hiç makyaj sabitleme spreyi kullanmamıştım o yüzden ben mi beceremedim anlamadım. (gizlinot: Makyajı yapınca 20-30 cm uzaktan yüzünüze pıst pıst edip sıkıyorsunuz pek de bir numarası yok aslında)

  Öncelikle vaatlerinden bahsedeyim. Ürünün üstünde alkolsüz, parabensiz ve hipoalerjenik olduğu yazıyor. Makyajın kalıcılığını arttırdığını ve saatlerce kusursuz görünmesini sağladığını iddia ediyor. İçindeki siyah inci özü sayesinde de cilt pürüzsüz ve canlı görünüyormuş.

  Benim deneyimim ise tam tersi oldu. Öncelikle fısfısından bahsedeyim. Çok sert ve basılması zor. Bastıktan sonra da yüzünüze çok fazla ürün fışkırtıyor. Ama esas sorun ürünün o güzelim yüzünüze yaptıkları. Makyajımı kaymak gibi yapıyorum, her şey kusursuz. Bu ürünü sıktığım anda yüzümde birkaç saniye yanma hissi oluyor. Kokusuz olduğu söylenmiş ama bana çok kötü bozuk parfüm gibi bir koku da geldi. Kurumasını bekliyorum. Aynaya bakıyorum ve ta-da! Bütün makyajım paramparça olmuş. Bana gelen ürün bozuk veya tarihi mi geçmiş anlamadım gerçekten. Bir sabitleme spreyinin böyle bir etkisi nasıl olabilir anlamıyorum. Kusursuz bir şekilde dağıttığım fondötenimi kekleştiriyor, paramparça ediyor, yama yama gösteriyor. Üstelik cildimde yapış yapış bir his de bırakıyor. Bu ürün yüzünden 2 kere makyajımı tamamen silmem ve baştan yapmam gerekti. Gerçekten yeterince şans verdim kendisine ama olmuyor. Üzgünüm gerçekten.

  9 aralık 2019 21:43

  2

  2. tanım: polonya menşeili bir kozmetik firması olan inglot'a ait; %50 indirimle 150 ml. hacmindeki şişesinin yaklaşık 45 tl fiyat ile satıldığı; nispeten temiz içerikli; hafif ışıltılı bitirişli; aşırı derecede kötü kokan makyaj sabitleme spreyidir.

  öncelikle ürünün makyaj üzerindeki sabitleme etkisinden bahsetmem gerekirse; maskaranızın akmasına sebep olmaz diyemiyorum çünkü bende bazı maskaraların akmasına neden oldu. bu nedenle ürünü, ten makyajımı tamamladıktan sonra maskaramı sürmeden önce kullanıyorum. en kalın makyajı yapmış olsanız dahi bu ürün tozlu ve kek görünümü giderme, makyajı cilde adeta yapıştırma konusunda oldukça başarılı ve gerçekten de makyajın kalıcılık süresini en az 4-5 saat uzatıyor. bende hiçbir üründe yama yama bir görüntü oluşturmadı ama ciltte kuruma süresi kısa değil, baya uzunca bir süre yapışkan şekilde kalıyor. cilde verdiği efekt ise ne mat ne ışıltılı, sanki hafif bir film çekmişsiniz gibi parlak bir görüntü bırakıyor ki bu aslında benim çok fazla hoşuma giden bir şey değil. mat bitirişli ten ürünleri ile kullanıma daha uygun bir sprey çünkü hali hazırda ışıltılı ya da saten bitirişli ten ürünleriyle kullanıldığında resmen yağlı ya da terlemiş cilt görüntüsü oluşturuyor.

  olumlu özellikleri: 150 ml. hacminde bir ürüne göre fiyatının uygun olması ve uzun süre kullanılabilen bereketli bir ürün olması; içeriğinin uygun fiyatlı diğer makyaj sabitleme spreylerine nispeten temiz olması, alkol ve paraben içermemesi ve hipoalerjenik nitelikte olması; kullandığım süre boyunca gözlerimde herhangi bir yanma ya da hassasiyet veya cildimde herhangi bir sivilce yaratmaması, cruelty free ve vegan bir ürün olması.

  olumsuz özellikleri: ürünü yeniden almamamı düşündürecek kadar kötü kokması (sanki bozuk bir süt gibi kokuyor ve bu koku hemen geçmiyor, uzun süre burnuma geliyor); ciltte yapışkan bir tabaka halinde kalması ve bu yapışkanlığın uzun süre geçmemesi; ışıltılı ten ürünleri ile kullanıldığında sağlıklı cilt görünümünden ziyade terlemiş ya da yağlanmış cilt görüntüsü bırakması; sprey mekanizmasının kötü olması ve cilde bir anda çok fazla ürünü homojen olmadan püskürtmesi (ben bu duruma sprey mekanizmasının yüze tükürmesi diyorum ve bu sprey kesinlikle yüze tükürüyor.)

  sonuç olarak; kokusundan çok rahatsız olduğum için ürünü yeniden satın almayı düşünmüyorum. ancak bahsettiğim olumlu özellikleri sizin için çok elzemse ve olumsuz özelliklerine katlanabilecek durumdaysanız bence şans verilebilir bir ürün. fiyat/performans açısından şahsi bir değerlendirme yapmam gerekirse nyx dewy finish sprey'den bir tık daha başarılı olmakla beraber aşağı yukarı aynı fiyat skalasında satılan beaulis stop it makyaj sabitleme spreyi'ne göre bir tık başarısız bir üründür, diyebilirim.

  26 ocak 2020 11:33