yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (22)
  • medya (1)

  1. iki markanın da farları silene kadar uçmuyor.

  iki markanın da farları dağıtılma fırçasıyla dağıtıldığında renklerinde değişiklik yapmıyor.

  iki markanın da farları kolay temizleniyor.

  iki markanın da farları tozutmuyor.

  fakat fiyat söz konusu olunca tabii ki inglot çok çok önde kalıyor. neredeyse mac'te 1 far=inglotta 2 far.

  inglot'un gramajı, mac'in gramajıdan daha fazla.

  renk skalası açısından mac daha stabil giderken, inglot cırtlak olmayan çok güzel pastel ve cıvıl cıvıl günlük kullanıma uygun mavilere, yeşillere, sıcak turuncu kahvelere sahip.

  bir başka farklılık ise, inglot'un internet sitesindeki farların görselleri gerçekleriyie birebir aynı, fakat mac'teki görseller maalesef aynı değil.

  sonuç olarak inglot, mac'i döver. keşke her ilde mağazası olsa.

  ukte:(yazar: blackswan)

  2 nisan 2018 09:58 2 nisan 2018 21:18

  2. inglottan sadece far kullandığım için farları kıyaslayabilirim, kalite olarak inglot sırf mac'i değil pek çok drug store- high end farı geçer. ve fakat o city's'deki hanımefendi yok mu? gidip zevkle seçeceğim farları almak külfet haline geliyor, suratsızlık, kovmak ister gibi bakmak..

  2 nisan 2018 10:07

  3. inglot'tan henüz bir ten ürünü denemedim bu sebepten o gruba yorum yapamayacağım fakat farları efsane. ülkemize gelene kadar birçok renk farı mac'ten veya çeşitli markalardan aldığım için elimde olmayan renklerden far paleti oluşturuyorum. mesela rainbow farlarından elimde 3 tane var. benim için çok kurtarıcı. normal farları efsane renk veriyorlar. pandaki rengi göz kapağınızda rahatlıkla görüyorsunuz. mac'te ise renkler kabul çok güzel ama refill farların artık 50 tl olması? ayrıca her farın pigmenti aynı değil. yani bazı farlar aşırı pigmentliyken bazı farları istediğim rengi vermiyor (mesela bordo diye aldığım far o kadar az renk veriyor ki daha çok mor gibi duruyor) . bu sebepten artık far tercihim açık ara inglot olur.

  ruj konusunda ise inglot'un asansörlü kalem formunda amc mat rujlarını denedim. çok pigmetli dudağınızı sürmeden nemlendirirseniz efsane duran, kalıcılığı gayet tatmin edici bir ürün. fakat renkleri çok sıradan. mac ise mat rujları efsane, renkleri efsane.

  2 nisan 2018 11:02

  4. hayvanlar üzerinde deney yapmadığı için kesinlikle inglot. ürünler açısından da far ve allıkları gerçekten çok daha başarılı, fiyat olarak da daha uygun. özellikle de farları.

  2 nisan 2018 12:03

  5. Şimdiye kadar sadece rujunu ve makyaj temizleyicisini denedim inglotun. Kesinlikle mac retro mat likit serisine kıyasla inglot hd mat serisi on numara. Neden diye soracak olursanız şöyle ki:

  *mac retro mat dudaklara ağırlık veriyor dudakları çatlak gösterebiliyor; inglot iste tam tersi çatlakları dolduruyor dudağı nemlendirmeden sürsem bile ve kesinlikle dudağı kurutmuyor.

  *Inglot hiç bir şekilde yemek yeseniz bile yok olmazken mac dudağın ortasından uçup gidebiliyor.

  Inglot'un farlarını deneme fırsatım olmadı elimdeki mac ve diğer markalar bitmeden almayı düşünmüyorum fakat ilk fırsatta deneyeceğim.

  *Bunun dışında mac'in kaş maskarası inglotunkiyle oldukça benzer fakat fiyat olarak inglot daha uygun.

  *Yine makyaj sabitleme spreyi macten daha uygun, bir ürünü var ki tıpkı paint pot gibi fakat fiyatı neredeyse yarı yarıya.

  Kısacası ikisinin de kaliteli ürünler üreten markalar olduğunu düşünüyorum, sadece mac ile muadil görünen ürünler için fiyat uygunluğu sebebiyle inglot bir adım önde.

  Cruelty free meselesi kafamı karıştırıyordu elimdeki ürünlerin ambalajında bu tarz bir ifade, logo vs rastlamamıştım ama araştırınca gördüm

  *inglot peta onaylı cruelty free listesindeyken, mac maalesef böyle bir sertifikaya sahip değildir.

  Ee ne demiş ünlü filozof didem soydan az araştırın fhxhxjfjjf

  Edit: imla

  ilgili medya:
  1
  2 nisan 2018 13:36 2 nisan 2018 13:39

  6. dün inglotun likit allığının testerını denedim elimde. bir pompa falan değil, resmen ucunda kalmış bir damlayı elimin üstüne sürdüm, tüm elime yayıldı o kadar bereketli. kuzenim diyor ki o ne alalım, yazın doğal durur fondötensiz (evet cildi bebeksi kendisinin:/). 60 lira mı ne, loreal glow dropstan ucuzdu o kadar diyeyim. hem hayvancıkları da deney malzemesi yapmıyor. seviyorum kendisini. her ürününü alamasam da seviyorum, ruj ve dudak kalemleri mikemmel.

  2 nisan 2018 19:55

  7. Alçakgönüllü, alışkanlıklarına düşkün, sessiz küçük kız kardeş vs modaya düşkün, sosyal, şımarık, zengin koca avcısı ablası.

  Birşey elzemse inglottan alırım, yeni kolleksiyonlarında değişik birşey varsa ve şımarıklık yapacaksam mac. 

  2 nisan 2018 23:44

  8. Benim için her zaman inglot kazanıyor, şöyle ki:

  -Hayvanlar üzerinde deney yapmayan markalardan alışveriş yapmayı tercih ediyorum ve Inglot bunlardan biri. Hiç bir canlının benim yüzümü gözümü boyama, kendimi şımartma, güzel hissetme merakımdan işkenceye tabii tutulmasını destekleyemem hayvanları seven biri olarak.

  -Bu zamana kadar yaptığım alışverişlerin hiç birinden pişman olmadım, ama Mac'ten çok pişman olduğum alışverişim oldu.

  -Fiyat olarak çok daha uygun ve Mac kadar kaliteli.

  ekleme: cruelty free olduğu için her zaman mac'e tercih edeceğim kozmetik firması aynı zamanda. hayvanları kafese tıkıp işkence edip, öldürülmesine, kendisi kendi adına yapmasa bile,çin'de de satış yapıp para kazanabilmek uğruna, yapılmasına izin veren bir şirkete değil paramı günahımı bile vermek istemem açıkçası.

  2 nisan 2018 23:50 11 mayıs 2018 02:26

  9. Birinde kullandığımı diğer markada kullanmadığım için, sadece farlarını kıyaslayabilirim. İki markadan da kendi oluşturduğum far paletim var. Ben inglot derim. Pigmentasyonu daha yüksek, rengini hemen veriyor, azıcık alsanız bile. Mac farları bir kaç kat sürünce tam rengini veriyor. İnglotun karışması daha kolay, kalıcılığı daha çok. Fiyatı daha uygun ve gramajı daha fazla. Paletleri de daha sağlam. 

  3 nisan 2018 11:47

  10. zamanın bize kazandırdığı kozmetik bilgilerimizle tabiki inglot diyorum fbhgfgjfe farları, renk seçenekleri, dokuları ve pigmentasyonları çok iyi derecede. şu an ki aklım olsaydı indirimdi ucuzdu derken far paleti almam tüm kullandığım renkleri inglottan oluştururdum. mac rujları renk skala olarak tabiki avantajlı ama artık çoğu marka bir çok marjinal ve gündelik renkte rujlar üretiyor. inglot fiyat politikasını bozmazsa ve böyle devam ederse bitirdiğim ürünlerimi oradan yenilemeyi düşünüyorum. umarım armada mağazalarını büyütürler.

  3 nisan 2018 12:16