yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (38)
  • medya (0)

  1. Ülkemizde legal satışı bulunan, iki mid end makyaj markasının karşılaştırılmasıdır.

  Genel kıyaslama;

  Ürün çeşitliliği: Her iki markanın ürün gamı da neredeyse eşit denebilir ancak mac de renk konusunda çok daha geniş bir skala vardır.

  Ambalaj: Her iki marka da bazı koleksiyonlar hariç, marka kimlikleri ile özdeşleşen siyah ambalajlarını kullanır. Mac de ambalajlar yuvarlak ve plastik, Nars'da ise köşeli ve kauçuk malzemeden tasarlanmıştır. Mac de ayna genellikle bulunmaz, Nars da bulunur. Nars ın kauçuk ambalajları çok kolay kirlenir. Ancak 2 damla bebe yağı ile silinince ilk günkü gibi oluverir.

  Ulaşılabilirlik: Mac online sitesi ve kendi mağazaları vasıtası ile satış yapar, bazı koleksiyonları ve bazı serilerin bazı renklerini ülkemize getirmez. Nars kendi mağazaları, sephoralar ve makyajtrendi web sitesi vasıtası ile satış yapar. Koleksiyonları çok sınırlı sayıda getirir, ten grubunda renk skalasını daraltıp daraltmadığını bilmiyorum.

  Fiyat: Ülkemizde Nars Mac'den daha yüksek fiyatlara satılıyor. Ancak ülkemizde Mac ederinin üzerinde fiyatlara malesef satılıyor (bence).

  Hayvan deneyleri: Mac in yaptığı biliniyor, Nars konusunda emin değilim (bilgisi olan süslü var ise seve seve editlerim)

  Ürün grubu bazlı kıyaslama;

  Allık ve pudra grubunda Nars açık ara öndedir benim gözümde. Mac'in de allıkları çok güzel ama oyum nars'tan yana

  Ruj grubunda Mac öndedir kanımca. En sevdiğim ruj olan nars dolce vitaya rağmen mac in yapı ve renk çeşitliliği ile hakkını teslim etmek lazım.

  Far konusunda Nars'a olan marka sadakatime rağmen Mac in hakkını teslim etmek durumundayım yine. Rujlar için olan yorumum geçerli. Ancak nars ın far bazı pant potlardan daha iyi (ama urban decay ve the balm ondan cok daha iyi, bence nars baz o fiyata gereksiz)

  Mascara konusunda ikisini de sevmemekler beraber, kaş maskarası konusunda Mac daha başarılı.

  Baz ve ten grubu ürünler çok kişisel olduğu için kıyaslayamam ama karma cildim için iki markayı da çok uygun bulmamaktayım. Nars'ın line and pore filler ürünü mimik çizgilerinin kamuflesinde güzel ama hakkını yemeyeyim

  Göz kalemi konusunda her iki markayı da sevmiyorum, dudak kalemi konusunda ise her iki marka da iyi

  Kişisel yorum, Nars i daha çok severim

  (yazar: allure) uktesi idi

  edit: ömürlük yazmışım, baştan sona okuyan süslülere benden çay (gizlinot: yanacıklarınızdan operim)

  12 şubat 2016 10:16 12 şubat 2016 10:17

  2. benim için de kesinlikle nars ve önceliği cruelty free olması.

  bunun dışında ayrı bir sempatim var. ürün paketlemesi sizin için ne ifade eder ama beni heyecanlandırması lazım. bunu nars çok iyi yapıyor.

  versus yapamayacağım çünkü mac kullanmadım. sebebi test yapıyor olması. ama mağazalarının önünde; lisenin karşı sokağında sevdiği kızı görmeyi bekleyen toy delikanlıdan farksız değilim. hatta itiraf sayfasında yazdığımda eksilenmişti, test yapmayı bıraksa koşa koşa gideceğim diye. çünkü bir kaç farı var ki beni benden alıyor.

  nars'cığıma gelecek olursak, ten ürünleri far ürünleri çok başarılı. allıklar rujlar aman allahım ayıramıyorum hepsi ama hepsi çok seksi. evet bazı ürünleri özellikle kalem rujları falan fazla pahalı ama yinede favorim nars.

  12 şubat 2016 11:20

  3. far ve allıklarından nefret etsem de nars dediğim karşılaştırmadır. çünkü bence en zor ürün grupları olan dudak ve ten ürünlerinde (gizlinot: fondöten, renkli nemlendirici vb ) hem kalıcılık hem de yapı olarak genelde mac'ten daha başarılılar. fakat tabi gönlümün efendisi mufe, ikisini de ezer geçer.

  12 şubat 2016 11:44


  4. fiyat/performans olarak bu maçı mac alır diyorum.

  nars allıklara 100 lira verip sonra taşlaşan üst kısımlarını arkeolog gibi kazımakla mı uğraşayım? yoo dostum yoo

  12 şubat 2016 12:01

  5. Fondöten ve pudrada mac , allık ve bronzer olarak nars diyorum. Ruj konusunda nars da iyi ama mac en en iyi(gizlinot: bu versus u mac alır)

  12 şubat 2016 19:28

  6. elma ile armut karşılaştırması gibi bir şey.

  mac'i make up for ever ya da kryolan ile kıyaslamanız mantıklı bulanabilir zira iki markanın da profesyonellere yöneliktir ürün gamı.

  ayrıca nars mid end bir marka da değil dünyanın hiçbir yerinde. (link: http://www.sephora.com/lip-velvet-lipstick-P399012?skuId=1740786 burberry )ruj 34$ (link: http://www.sephora.com/audacious-lipstick-P387906?keyword=NARS%20Audacious%20Lipstick%20P387906&skuId=1637180&_requestid=144326 nars) audacious 32$... fiyat araştırması bir tık ötede.

  yanlış tercihlerden ya da yönlendirilmeden ötürü, iki markanın da berbat bulunabilecek ürünleri elbette var olacaktır herkes için. bunun tam tersi zaten geçerli.

  bobbi brown ile mac'i kıyaslayamıyorsanız, nars'ı da kıyaslamamalısınız. ülkemiz dışında bu iki markayı kıyaslayan kişiler yok denecek kadar azken, ülkemizde sanırım kendi mağazalarını açabilen markaların azlığından bu iki firma çok sık benzetiliyor ve kıyaslanıyor.

  nars "beauty make-up" titri altında ve buna bağlı olarak ürün geliştirir.

  pigment asla üretmeyecektir mesela. 654 çeşit fırçası da hiçbir zaman olmayacak.

  nars multiple sticklerle çıkış yapan, ve amacını "kolaylık" olarak tanımlayan bir firma. örnek vermemin sebebi şu, Nars'ın son youtube videolarını izlemişseniz farketmişsinizdir, sıradan yüzlü bir kadın kendi makyajını yapıyor. alt metni çok basit; bu ürünleri siz de kolayca kendinize uygulayabilirsiniz.

  her ne kadar son dönemde nars, mac'in müşterilerine ortak olabilmek için palet yapabilme olanağını çıkarmış olsa da (türkiye'ye bu uygulama nisan ayında gelir), iş kadını-ev hanımı markası olarak yoluna devam edecek. makyözlerin ilk tercihi olmayacak demek istiyorum zira hedef kitlesi de onlar değil.

  12 şubat 2016 22:26 12 şubat 2016 22:47

  7. Nars markasının cilt ürünlerini başarılı buluyorum. Özellikle pudralarını. Mac in dudak ve göz ürünleri zaten vazgeçilmezim. Ayrıca narsın rujları,dudak kalemleri ve farları gereksiz pahalı.

  12 şubat 2016 23:47


  8. vs'a inglot ekleyerek inglot alır demek istiyorum.

  gerçi kendisi biraz lower-mid-end oluyor galiba ve ben ürün karşılaştırırken fiyat/performans bakmayı seven bir insanım, ondan da olabilir.

  10 mart 2016 18:20

  9. tartışmasız nars alır götürür.

  10 mart 2016 20:33

  10. Hmm fena kapışır...

  Ruj bakımından Mac basar geçer.

  Far skalasında da MAc alır.

  Fondötende ve alllıkta tercihim Nars.

  Diğer ürünlerde benim için pek aman aman farkı yok.

  11 mart 2016 00:06