sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (24)
  • medya (6)

  1. jamaican jean's color'ın cherry red olanını üç haftadır kullanıyorum. boyayı tekrarladıkça sanırım saç boyayı biraz daha alıyor, aksa bile renkte çok büyük atmalar olmamaya başladı artık. daha önce de chili red olanını kullanmıştım. renkler süper. ancak akma/bulaşma da ona keza. terledikçe gece yastıkl yüzü, gündüz gömlek yakalarım pespembe oluyor. banyo fayansları arasındaki derz de artık çingene pembesi. bu konuda tek olumlu yanı, yıkandığında kumaştan kolayca çıkması.

  18 kasım 2013 00:43

  2. manic panic'le saçları nasıl boyamak gerektiğini falan yazmıştım uzun uzun. buna da yazayım da boynu bükük kalmasın. ilk göz ağrım ne de olsa(gizlinot: swh).

  -(gbkz: pompalı plastik şişe) ambalajda alıyoruz bunu. boya kabına aktarırken elimiz yüzümüz batmıyor, boya havayla temas etmiyor, istediğimiz miktarı kolayca kullanabiliyoruz.

  -çok bereketli bir boya. manic panic'in ambalajından 3 kat daha büyük gibi hatırlıyorum gramajını. bunun yanında (gbkz: akrilik boya) olduğu için (gbkz: su ile seyrelt)ilip kullanılabiliyor kendisi ya da (gbkz: ıslak saç)a uygulanabiliyor.

  -ben saçlarımı iyice açtırıp boyatmıştım ilk kullandığımda. (gbkz: rengi açılmış saç) ciddi boya alıyor bünyesine. o ilk kullanım miktarlarına bakıp gözünüz korkmasın, daha sonraki dönemde çok daha az miktarlarla boyanızı yenileyebileceksiniz.

  -saçları açtırdık

  -boyamızı sürdü kuaför. bi 40-50 dakika bekliyoruz boyanın iyice saça işlemesi için. arada sırada (gbkz: sık dişli bir tarakla tarıyoruz) saçları, tararken hafif (gbkz: köpük)leşmesini izliyoruz. biraz daha mıncıkladık derken zaten 40-50 dakika geçmiş oluyor.

  -saçlarımızı (gbkz: çok sıcak olmayan su)yla, şampuan kullanarak duru suyu görene kadar yıkıyoruz.

  -hep kulandığımız bir saç kremi ile saçlarımızı kremleyip çıkıyoruz.

  -saçlar boyanırken ıslak olabilir ya da boyayı su ile açabiliriz. boyanın performansında hiçbir değişiklik olmuyor. bu nedenle çok bereketli bir saç boyası jean's color.

  -isterseniz 50 dakika isterseniz bir gün veya bir gece bekletin saçlarınızda. içeriğinde amonyak olmadığı için saça zarar vermiyor; ancak boyanın tutma performansında ben bi değişiklik görmedim her iki şekilde de.

  -renk kartelası eskiden daha kısıtlıydı, geçen bir senede çok güzel ara tonlar eklenmiş. bunlar da içinize sinmezse istediğiniz rengi elde etmek için iki rengi alıp karıştırabilirsiniz.

  -değdiği yerlerden (havlu, yastık kılıfı, penye bluz vs) bir yıkamada çıkıyor renkler. (gbkz: bir yerlere bulaşırsa korkma)yın yani.

  -geliyorum benim için tek eksisine: manic panic'ten daha çok (gbkz: akma) yapıyor. banyoda saçlarımı yıkarken manic panic'te boyanın çoook hafif bir kısmı akıyor. fayans derzlerine dolmadı mesela daha. ama jean's color kullandığımda her banyoda saçlarımdan akan boya pespembe yapmıştı derzleri. 7-8 ayda ovalaya ovalaya anca çıktı o renk. benim için değil ama annem için çıldırtıcı bir durum takdir edersiniz ki.

  -bir de boyanın (gbkz: yenilenme sıklığı)nı yükseltiyor elbette. benim gibi kamuda çalışan bir insansanız pembe akmış(gizlinot: -ki bence o hali de çok güzeldi.)(gizlinot: antalya'da bir kadının yanımdan geçerken)(gizlinot: maşallah, pek yakışmış yüzüne dediğini)(gizlinot: ankara'da bir başkasının karşı kaldırımdan)(gizlinot: saçımı işaret edip nazar değmesin diye seslendiğini bilirim.)(gizlinot: akmış saçlarıma bunlar hem de) saçlarla daire başkanının karşısına çıkmak pek kolay olmuyor(gizlinot: swh). o nedenle ben de her hafta saçlarımı boyuyordum.

  şimdi ise hazır açılmış ve rock'n'roll red ile boyanmış saçlarım var ve yeniden jean's color'ın deep red'ine dönmeyi düşünüyorum. aşağı yukarı aynı işlevi gören boyalar için daha fazla ödemek canımı sıkacak gibi.

  31 ekim 2014 12:32 31 ekim 2014 12:43

  3. Kalıcılığına bayıldığım kadar akmasıyla da illallah ettiren ürün

  4 mayıs 2015 16:55

  4. saçlarınız hali hazırda 8lerde açılmışsa ve çılgın renkler denemek istiyorsanız buyrun efendim jean's color tam size göre. 10 pompa ile bir dolu saç kremini karıştırıp uygularsanız saçınıza zararı minimuma iner. upuzun gür saçları bile 10 pompa gibi bir miktarla boyayabilirsiniz zira kendisi aşırı pigmentli. eldivensiz sakın sakın sakın elinizi değdirmeyin. amonyaksız olması sebebiyle saatlerce bile saçınızda tutabilirsiniz. ilk kullanımda 5 yıkamada aksa da ilerleyen kullanımlarda çok daha uzun süreler kullanabilirsiniz. 250ml 30 lira gibi bir fiyata satılıyorken, 30 liraya saçını 4-5 kere boyayabilirsiniz.

  3 ağustos 2015 17:16

  5. Bu boyayı ilk defa manic panic tuzlu geldiği için denemiştim, fiyatı gerçekten çok uygun boyutuna göre. Bunun alfaparf, acacia, jamaican versiyonları var. Hangisi iyidir bilemedim ama araştırdığımda alfaparf'ın önerildiğini gördüm daha çok, o yüzden onu denedim. Açıkcası fiyatı uygun ama benim saçımı saçma bir kırmızı yaptı bunun deep red boyası. Çok mat ve yıpranmış gösteriyordu. Eskimiş türk halılarındaki kırmızı görüntüsü vardı. Herkes "oha, saçının ahı gitmiş vahı kalmış" deyince bir daha boyamadım. Ama manic panicten daha az akıyor, banyonun boyanması açısından da çok avantajlı.

  20 eylül 2015 14:31

  6. Hemen hemem her rengini kullandığım yarı kalıcı su bazlı saç boyası. Genelde renkli boyaları olan bir marka bakır ve çikolata kahvesi renkleri de mevcut fakat önermem akınca fosforlu sarı oluyorlar. Bu boyaları kullanmak için saçınızın açık renkte olması gerekiyor sarı ya da platin gibi maalesef koyu renk saça tutmuyorlar ve saça zarar vermemeleri de ayrı bir artı bence en pigmentli renkleri mor ve kırmızı tonları. Mor ve kırmızıyı 3-4 hafta kullanabilirken mavi rengi ikinci ve üçüncü yıkamada çok akıyor su yeşili oluyor çılgın saç renkleri severlerin manic panic yerine bu markayı kullanmasını tavsiye ederim :)

  22 eylül 2015 19:31 ed.12 kasım 2015 11:58

  7. Jamaican jeans color doğal olmayan saç renklerini elde etmek için mükemmel bi boya. Kullanımı baya yaygın olan manic panic isimli boyanın farklı bi versiyonu olduğu söylenebilir ve manic panic'e göre fiyatı daha uygun. Saça kuru ya da ıslakken sürülebiliyor ve su bazlı olduğu yani kimyasal boya olmadığı için saçı yakmıyor. Ben biber kızılı rengini kullanıyorum. Normal boyalara göre duşta daha fazla akıyor fakat rengi açılmıyor. Yani daha kalıcı.

  4 ekim 2015 17:35

  8. Önceleri açılmamış kahverengi saçlarıma mavisinden bir kutu harcamıştım. Aşırı belli olmuyordu ama bir değişiklik vardı nihayetinde. 3 ay önce delirdim ve saçlarımı sarımsı yaptım ama dikkatinizi çekiyorum sarımsı :D dün yine delirip pembeye boyadım bu boyayla değişik oldu tam pembe değil de pembe kırmızı karışımı gibi velev ki hoş olmadı değil. Umarım akınca eski saç rengine dönüyordur. Bekleyip göreceğiz :)

  9 aralık 2015 21:27 ed.24 ocak 2016 17:34

  9. Mavisiyle boyadığım saçlarımı önce yeşil, sonra petrol mavisi yapan boya (gizlinot: lol )

  Bekleme süresini uzun tutmakta fayda var

  Bir de saça hiçbir zararı yok -benim gözlemlediğim kadarıyla-

  13 aralık 2015 13:30 13 aralık 2015 13:31

  10. Manic panic'e göre fiyatı uygun fakat kalıcılığı az da olsa mevcut bir boya. Geçici boyalardan değildir kesinlikle. Maviyse yeşile döner kalır mesela. Ama zararı yoktur, mavi saçlarımı borçlu olduğum ekonomik boyadır kendisi.

  13 aralık 2015 13:36 ed.16 aralık 2015 19:30