yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (21)
  • medya (0)

  1. Fransız, gazeteci, yazar. Genellikle korku/gerilim/polisiye türünde yazdığı romanları ile bilinir.

  Hemen hemen tüm kitaplarını okudum ve gerçekten herbirini ayrı ayrı çok beğendim. Kitap gerilim vaad ediyorsa eğer gerçekten yerine getiriyor. Rüyama giren karakterler oldu. Bu türde okumaktan en keyif aldığım yazarlardan biri. Kurgusunu çok başarılı buluyorum. En sevdiğim kitapları ise şöyle :

  -kızıl nehirler

  -kurtlar imparatorluğu

  -şeytan yemini

  -ölü ruhlar ormanı

  11 kasım 2015 02:07 11 kasım 2015 10:30

  2. benim de hemen tüm kitaplarını okuduğum ve pek sevdiğim polisiye yazarı. yarattığı sorunlu dedektifler beni aşırı derecede çekiyor. ayrıca kitaplarını devasa bir araştırma sonunda yazdığını düşünmekteyim; çünkü herhangi bir kültür ya da olguyla ilgili çok fazla ve ince ayrıntılar veriyor, dolayısıyla gerçekçilik faktörünü arttırıyor. öyle ki ana konunun türkler etrafında döndüğü "kurtlar imparatorluğu" kitabında ( filmleştirildi, jean reno, emre kınay vs.) tansu çiller, alparslan türkeş isimlerine rastlayabilirsiniz.

  11 kasım 2015 02:20

  3. Bu yazarın en sevdiğim kitabı, aynı zamanda benim okuduğum ilk polisiye roman olan kızıl nehirler. Sonlara doğru olay çözülürken elim ayağım titremişti(gizlinot: ciddi ciddi). Çok hızlı ve yüksekten bir giriş yapmış oldum polisiye roman dünyasına sayesinde.

  Beğenmediğim tek kitabı kaiken'dir. Okudum ve unuttum kitabı, unutmak için çabaladım hatta. Yök sayıyorum hala o kitabı, yakıştıramadım. Araştırmalarına şapka çıkartılır ayrıca, üstte belirtildiği gibi türkiyeyi, ülkücüleri vs konu alan bir kitabı vardır ki çok şaşırmıştım okuyunca. Taş meclisi de bambaşka bir konu ve yine bambaşka güzellikte işlenmiş. Bu turu seviyorsanız kesinlikle tavsiye ederim bana göre polisiye turunun en iyisi bu yazar.

  11 kasım 2015 02:25 11 kasım 2015 02:26

  4. Kitapciya her gittigimde bir umut bakıyorum var mı okumadığım bir kitabı diye ama yok ne yazık ki. Olay örgüsü, anlatımı, kitaplarda verilen bilgiler çok iyi. Bu türün sevenleri benim gibi

  Grange'nin bütün kitaplarını okuduysa yine Fransız bir yazar olan maxime chattam'ın kitaplarına baksın derim. Bir grange değil tabi ki ama yine güzeldir kitapları.

  11 kasım 2015 02:47

  5. Olaylara Ilginc bi bakis acisiyla bakmaniza sebep olur. Bildiginiz polisiye degildir. Tahminlerinizin dogru cikma gibi bi durumu yok neredeyse. Konular ve serim dugum bolumleri yer yer siksa da cozum bolumu nefes aldirmaz. Kaiken ve olu ruhlar ormani favorilerimden

  13 kasım 2015 11:20

  6. okumaktan en çok zevk aldığım tür olan gerilim ve polisiye alanında kitapları bulunan fransız yazar. entry yazan neredeyse tüm süslüler gibi benim de en sevdiğim kitabı kızıl nehirlerdir. bir solukta okuyup bitirmiştim. bu türü seven süslülere şiddetle tavsiye olunur.

  ayrıca bu kitap aynı isimle sinemaya da uyarlanmıştır. baş rolünde de jean reno oynamaktadır. lakin naçizane fikrimce sinemaya uyarlanan hiçbir film kitabın tadını veremiyor...

  13 kasım 2015 21:55

  7. ilk okuduğum kitabı siyah kandı kitap bittiğinde titriyordum allahım bu neydi diye o açlıkla o zamana kadar çıkmış her kitabını aldım kimlerini okumak hayal kırıklığı oldu kimlerini okumak daha büyük bi zevk oldu. siyah kanla beraber benim en sevdiğim kitabı kızıl nehirlerdir. kitaplarında türkiyeye atıflar yaptığını görebilirsiniz hatta kurtlar imparatorluğu fransa ve türkiyeyi birleştiren güzel bi kitap, türk siyasetini dışarıdan bu kadar iyi gözlemleyen bi yazar -tarihçi olmayan- bir yazar okumamıştım ben hiç. yazarın dili akıcıdır. sonda sürpriz yamayı sever ama kitaplarının olay örgüsü birbirini andırır hemen tanırsınız ki bu bence tanıdık bi arkadaşı bir süre sonra yeniden görmek gibi samimi ve güzel bi şey. ayrıca polis karakteri hep değişse de temelde aynı özelliklere sahip karakterler yaratır yazar.

  9 aralık 2015 22:16

  8. en sevdiğim yazar diyebilirim kendisine. okuduğum ilk kitabı kızıl nehirlerdi, filmi de var ancak yetersiz bulmuştum filmini. betimlemesi o kadar iyidir ki oradaymışsınız gibi hissedersiniz gerçekten de. bir de her kitabında mutlaka glock marka silahlardan vardır bir karakterinde.

  yeni kitabı lontano'nun türkiye'ye gelmesini dört göz beklemekteyim^^

  9 aralık 2015 22:44

  9. 1961 Doğumlu fransız yazar. kurtlar imparatorluğu ile başlamıştım kitaplarını okumaya. polisiye romanda aşmış bir adam. uyku düzenimi alt üst etmişliği var ayrıca. bir sayfa sonra acaba ne olacak diye meraklanmaktan uyku uyutmamıştır.

  kızıl nehirler en sevdiğim romanı. ya da siyah kan da olabilir bilemedim şimdi.

  9 aralık 2015 23:13

  10. Okuduğum bütün kitaplarını büyük bir zevkle, büyük bir merakla okudum. sayfalar nasıl geçti, kitaplar nasıl bitti anlamadım bile o denli sürükleyici ve etkileyici bu yazarın kalemi.

  Ancakk bir tanesi var ki ben de yeri çok ayrıdır. " siyah kan ". Eğer okumadıysanız daha fazla ertelemeyin.

  9 aralık 2015 23:47