yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  3.8
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (11)
  • oylar (8)
  • medya (1)

  1. 2018 ağustos ayı sonunda piyasaya çıkmış bir dior parfümü. Üst notaları turunçgiller, orta notaları yasemin ve gül olan bu parfümü pek sıkıcı buldum. Chanel coco mademoiselle'i andırıyor ama bu daha pudralı bir koku. 

  13 ekim 2018 01:01

  3

  2. Yaz sonu heryerde pembe pembe reklamı yapılmaya başlayınca şişesi sempatik geldi bir deneyeyim dedim.

  Üstteki süslülerin dediği gibi notaları turunçgiller ama daha çok Yasemin Gül kokusu baskın ve gerçekten pudralı şekerli bir koku.

  ilk sıktığımda pudralı şekerli çiçekli kokan parfüm,Zaman geçtikçe +50 yaş bir havaya büründü,Altın gününe giden teyze çağrışımı yaptı bende.

  12 kasım 2018 04:17

  3. bana daha çiçeksi olur gibi geliyordu ama biraz durdukça çiçek notalarından ziyade şekerli notalar ön plana çıkıyor. gözümde jadore' la yarışamaz. dior' un yıllar sonra bir parfüm çıkardığını duyunca yine jadore gibi klasikleşecek, iddialı bir koku beklentim vardı ama beğenemedim.

  12 kasım 2018 17:43


  4. 3 ay önce alduğım bu yılki bahar/yaz parfümüm.

  ben içindeki gül yorumunu sevdim. açılışta meyveli parlak açılıp sonrasında gül ve pudralı bir kokuya dönüşüyor. üstteki girdilerden birinde de belirtilmiş, durdukça koku pudralaşıyor. genç kız parfümü gibi açılıp orta yaşa geçiyor. bu da benim sevdiğim bir şey oldu açıkçaçsı. zira aynı parlaklıkta açılıp biten çok daha uygun fiyatlı parfümler var.

  ayrıca neredeyse bütün dünya tarafından chanel allure adp'e benzetilmiş. ben başta pek benzetemesem de sonra benzediği yorumuna katıldım. sadece allure daha eski tozlu bir koku benim için.. 90lar kokusu.

  joy ise açılışındaki o meyveli parlaklık nedeniyle daha genç daha modern. kaldı ki zaman geçtikçe allure da benim içimi bayan bir koku oluyor. bir notada kalıyor. onun joy'da olmaması benim tercih sebebim. bittiğinde tekrar alabileceğim ender parfümlerden biri benim için.

  ve yine eklemeliyim ki joy parasını haketmiyor. bence daha ucuz olmalıydı. ederi daha az gözümde.

  18 haziran 2019 08:44

  4

  5. Parfüm yüzü olarak jennifer lawrence'ı seçmeleri ile dikkatimi çekti (gizlinot: Fangirl mü oldum şimdi) denemekle birlikte 'Ne kokuyor Ne kokuyor Allahım çok tanıdık' diye kendimi yiyip fragrantica'ya bakınca herkesin çılgınlar gibi chanel allure'a benzettiğini görmemle jeton düştü. Üzgünüm diorcum ama versusu benim için allure alır.

  20 ekim 2019 11:27

  4

  6. üst notaları bergamot, mandarin

  kalp notalar yasemin, gül (bu nedenle sanıyorum ki güne giden teyze kokusu izlenimi bırakıyor)

  dip notalar sedir ağacı, misk ve silhat.

  yaz kokusu arayışım sırasında denk geldim ve işin açıkçası diğer yorumlara oranla ben daha çok sevmişim, onu fark ettim. ilk sıktığımda böyle bi hacı amca esansı aldım gibi oldu, fakat birkaç dakika içerisinde koku oturdukça hoşuma gitmeye başladı. bence bi şans verilebilir, parasını hak etmesi noktası ise bütçenize kalmış bir şey. kalıcılığı orta derecede. fragrantica'da yoğunlukla dislike almış.

  9 ağustos 2020 13:35

  5

  7. ilkbahar-yaz için çok güzel pudralı ve miskli bir parfüm. chanel parfümlerine çok benziyor. kalıcılığı pek iyi değil ama yayılımı çok güzel.

  1 eylül 2020 14:16


  8. aldığıma pişman olduğum parfüm, hafiften chanel allure'a benzeyen, çiçeksi kokuları çok sevmeme rağmen tarzım olmayan parfüm.

  7 ekim 2020 16:41

  9. çıktığında çok merak edip almıştım ama kısa süre içerisinde pişman oldum. çünkü benim karakterime pek uyan bir koku değil ve bir süre sonra hangi notasından kaynaklı anlayamadım ama baymaya başlıyor ve benim beklediğimden daha şekerli çıktı

  16 şubat 2022 16:44

  4

  10. ilk denediğimde chanel allure kokladığımı sandığım parfüm. Bence chanel paçulisi ve narenciyesi diye bir olay var. Diğer markaların narenciye, paçuli notalarından farklı ve spesifik kokuyorlar. Bu parfüm de chanel narenciyesiyle açılıyor, sonra da benim için paçuli ve mavi kapaklı nivea kokusuna dönüşüyor. Bu yüzden de Chanel allure'a çok benziyor, piyasada chanel allure varken yapılmasını ve satılmasını manasız buluyorum. Designer ya da niche markaların kolon üretmesinden gerçekten çok sıkıldım. Gözümde açık parfümden farksız oluyorlar. Yine de parfüme dönecek olursam ofis, hastane gibi ortamlara çok güzel uyabilecek bir koku. Kimseyi rahatsız etmez, kimse kötü koktuğunuzu düşünmez. Risksiz kullanılabilir. Her mevsim olur ama ben özellikle bahar aylarına daha çok yakıştırdım. 

  11 mayıs 2023 14:24 11 mayıs 2023 14:27