yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (11)
  • medya (0)

  1. Kedi sahibi adam karşılık beklemeden sevmeyi bilen adamdır. Aynı zamanda köpek seven adamlar gibi ben sadece kedileri severim demez aynı anda köpekleri de sever diğer hayvanları da. Çünkü canlıları kendisine sadık olduğu, kendisine bağlı olduğu için değil sevebildiği için sever. Ve tabiki hayallerimdeki beyaz kedili prenstir kendileri.

  Ukte sahibi: (yazar: morfelisia)

  7 ekim 2016 19:04

  2. köpekseverler arasında kedi ve başka bilumum hayvanı sevmeyen çok kişi vardır ama kedisever olup da köpek sevmeyen kimseye rastlamadım. kedici adamlar iyidir.

  7 ekim 2016 19:16 7 ekim 2016 19:16

  3. köpek seven adamın sırf itlik olsun diye karşıdan karşıya geçmekte olan kendi halinde bir kedinin üzerine araba sürdüğünü gördüm. ben tepki verince de "nankör hayvan bunlar, köpek dediğin öyle mi, köpekler tanrı gibi hissettiriyor adamı" demişti bana.

  kedi seven erkeğin ise paket paket mama alıp kedi ve köpeklerin karışık bulunduğu bölgelere dökmüşlüğü var.

  kedi seveni tercih ederim.

  7 ekim 2016 19:42


  4. Bu tamamen kendi gözlemim ve görüşüm. kedisi olan adam; daha içe dönük, güzel seven, hassas insanlar oluyor genelde. Köpeği olanlar ise; daha sosyal, çabuk arkadaşlık kuran ve hayatı dolu dolu yaşayan , rahat insanlar oluyor. Benim için; hayvan sevip besleyen insan 'adam'dır zaten.

  7 ekim 2016 19:55 7 ekim 2016 20:26

  5. İnsanları bir bu şekilde sınıflandırmadığımız kalmıştı.ya ikisini de besliyorsa?

  7 ekim 2016 20:04

  6. kedi veya köpek beslemek biraz fiziksel imkanlara baktığından çok bir versusluk durum değildir gözümde. erkek arkadaşımı ele alırsak - (gizlinot: geçen ayrılık konuşması yapmaya gittiğim ama her şey benim yanlış anlamamdan ibaret çıkınca ayrılmadığım adam ) (gizlinot: o başka yazının konusu ), çok dışa dönük, konuşkan, girişken bir adamdır, ev bahçeli olsa köpek de besleyecek ama ev apartman dairesi ve minnacık. :( dolayısıyla mırnav forever.

  he mevzu hangi hayvanı daha çok seviyora gelince, eskiden beri köpeği olan erkeklerin - özellikle pitbull, rot, böyle korkunçlu olanlar- biraz özgüven eksikliğine sahip olduğuna inanırım. yani köpek kocaman adam minnacık kombinasyonunu o kadar çok gördüm ki, diğer yandan kedi seven adam şefkate sahip minnoş bir varlığa kanat geriyor havalarındadır hep gözümde (gizlinot: bu arada o minnoşları fare avlarken görseniz değme pittten korkunç). ama bunlar algı hep, mesela benim kızım da pitt kırması he gerçekten minnacık bir köpek o ayrı. niye bu kadar uzattım bilmem :) gevezelik yapmak istedim herhalde :))

  7 ekim 2016 20:10

  7. Kedisi olan adam şöyledir köpeği olan adam böyledir diye bir şey mi var yahu.

  Ayrıca kedi seven niye köpek sevmiyo köpek seven niye kedi sevmiyor eğer hayvan ayrımı yapıyorsa o adamdan asıl ozaman kaçın zaten.

  Hayvansever adamın yüreğinde merhamet vardır,sorumluluk bilir,rica edicem erkek kapıştırmalarınıza kedi köpeği karıştırmayın.

  Yakında şöyle başlıklar görücem sanırım: kız çocuğu olan anneler vs erkek çocuğu olan anneler

  Pilavı yoğurtla yiyen erkek vs karabiberle yiyen erkek

  7 ekim 2016 22:34


  8. Karşılaştırmasını saçma bulduğum durumdur. Her ikisi de muhteşem insanlardır. Hayvan bakan insandan hiçç zarar gelmez. Daha ılımlı , daha sevecen , daha fedakar olurlar.

  7 ekim 2016 23:40

  9. Kedi seven insanların arasından da, köpek seven insanların arasındanda da kompleksli, kötü, tuhaf insanlar çıkacaktır. ben de kedi besleyen adamların aşırı özgüvensiz ve sorunlu kişiler olduguna dair bir genelleme yapabilirim eğer bu zamana kadar gördüğümüz örnekler yeterli olacaksa genelleme yapmaya. örnek vermek gerekirse babam ve erkek kardeşim köpek insanlarıdır. aşırı sever ikisi de köpekleri, hatta çocuklarıymışçasına herseyleri ile ilgilenirler. ilk köpeğimiz öldüğü zaman babam da kardeşim de çok ağlamıştı kaç gün yemeden içmeden kesilmişlerdi. ne babam ne de kardeşim despot, otorite kurmaya çalışan erkekler değiller, o konuda çok rahat büyüdüm. erkek kardeşim aynı zamanda olgun ve soğukkkanlı biri babam ise hiç olgun olmayan aynı zamanda dışa dönük ve çok duygusal biri. sadece içe dönük insan duygusaldır genellemesi de yanlıştır.

  her insan farklı farklıdır, herkesin hayvan sevme sebebi, hayvan sevgisi anlayışı da farklıdır. kimi içindeki boşlugu doldurmak ister kimi onları daha masum buldugunu söyler, kimi şuanki düzende yaşam alanlarının kalmadığına üzülür bir şekilde kol kanat germek ister, kimine birseye sahip oldugunu bilme duygusu iyi gelir. iyi insan kötü insanı (aslında bu da çok göreceli, herkesin iyilik kötülük anlayışı farklı) ya da size uygun olmayan insanı anlamak için hangi hayvanı sevdiğine bakmanıza gerek yok. o zaten kendini gösterir.

  8 ekim 2016 11:21 8 ekim 2016 11:22

  10. (bkz: saçma sapan başlıklar açmak)

  8 ekim 2016 17:31