yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  4.0
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (11)
  • oylar (2)
  • medya (0)

  1. kiehl's markasından nispeten yeni çıkan gözenek doldurucu makyaj bazı/cilt bakımı ürünü.

  Marka çalışanları ısrarla bir cilt bakımı ürünü olduğunu ve gece yatarken bile sürülebileceğini söyleseler bile bence dikkatli yaklaşılması gerekiyor. Zira gözeneklerimiz kapı değil, açılıp kapanma ihtimalleri yok. Sıkılaşabilirler sadece.

  Gözenekleri dolduruyor, makyaj altına nispeten mat, satenimsi bir baz oluşturuyor. Ancak Benefit Porefessional kadar başarılı değil ne yazık ki bu konuda.

  Ayrıca bir de sıcakta ayrışan bir yapıya sahip kendileri, ne kadar çalkalarsam çalkaliyim homojen bir karışım elde edemedim henüz.

  1 eylül 2014 19:59

  2. Benefit professionel'e nazaran daha yağlı ve bende sivilcelenme yaptı. Kanyon şubesinden alışveriş yaparken 3 adet testerını vermişlerdi. İlk başlarda severek kullandım gidip almayı düşündüm ama sonrasında yağlanma yaptı, güneşte cildim sanki yapış yapış oldu.

  Bir tek bana mı öyle geliyor bilmiyorum ama öğütülmüş nohuta benzettim ben yapısını.

  9 temmuz 2015 11:28 18 temmuz 2015 12:57

  3. kiehl's in çok hafif renkli, gözenek kapatıcı makyaj bazı.

  + kokusuz (bu konuya çok takik olduğumu biliyorsunuzdur artık :) )

  + benefit porefessional'dan daha ince UYGULANABILIYOR, dokusu çok güzel. cildinizde tatlı hafif bir filtre gibi oluyor.

  + parlamayı da engellediği için t bölgesinde çok başarılı.

  + benim bulunduğum yerde benefit'in mini minnacık the POREfessional: license to blot'ından daha ucuz (hem de biri 30 ml biri 4 gram, insaf allahaşkına!)

  + kiehl's olduğu için bana daha sağlıklı imajı veriyor (baya batıl inanç belki de bilmiyorum, bunda da silikon türevleri var ama içeriğinde hem makyaj hem cilt bakımı kimyasalları var, yani sadece kapatmaktan fazlasını yapıyor olmalı? umarım. dinimiz amin.)

  - adeta iki fazlı gibi ayrılıyor. deli gibi çalkalamak gerekiyor.

  - azıcık daha renkli bi ürün olsaydı bb cream yerine de kullanılabilirdi. o zaman tadından yenmezdi bence. kat kat bir şeyler sürmek istemiyorum ben, o yüzden bunu şimdilik günlük kullanımda bb cream'e tercih ediyorum.

  - güneş koruması yok, yine bana çok lazım bir şey. hangisini alta hangisini üste süreyim şaşırıyorum açıkçası.

  benden geçer not aldı.

  13 temmuz 2015 10:47 19 nisan 2016 11:02


  4. beğenmediğim kiehl's ürünü. bunu satış görevlisi öyle bir anlatmıştı ki testerını bile denemeden direk almıştım. yapısı garip, yağ desen değil su desen değil garip bi sıvıyla başka bi sıvı ayrışıyor ve ne kadar uğraşırsam uğraşayım tepkimeye sokamadım ikisini:) acaba bu kadar kısa sürede bozuldu mu diye düşünmedim değil ama hemen hemen herkes aynı sorunu yaşamış. ben bu ürünü geçici gözenek düzeltici, pürüssüzleştirici vs beklentisiyle değil satış görevlisininde gazıyla direk tedavi edici diye aldım, o yüzden beklentim yüksekti. 1 tüpü bitirene kadar çok düzenli kullandım ama pek bir etkisi olmadı. porefessional ( ki bence aynı kulvarda değiller) ile kıyaslayınca tek artısı silikon bulundurmamasıdır herhalde.

  27 aralık 2015 02:29

  5. bugün ilk defa tester ile deneyip hoşuma gitmeyen ürün.

  şöyle ki süslüler benim çabuk kızaran, hassas ama karma bir cildim var. bugün konsere çıkacağım için sabah 'belki yüz rengimi eşitler de cildim güzel görünür hem gözenekler de gide oh mis' diyerek sürüp çıktım.

  tabii yakma hissini detaylı anlatmayacağım bile ve garip alkol kokusunu da.

  öncelikle karma cildime garip bir his verdi, böyle yağlı gibi ama yağlı olmayan elden de zor geçen türden. neyse dedim herhalde yanağımdaki sivilce pütürlerini falan de geçirir işe yarar diye düşündüm. bekliyorum ya 'blur' şekilde cildimi mükemmelleştirmesini.

  ya sen gel kaç aydır böyle kızarmayan yüzümü konser günü kızart! bide göz çevrem bembeyaz böyle yanaklar kıpkırmızı arada bildiğiniz elle çizilmiş gibi duran bir sınır var beyazdan hoop kırmızıya dönüyor.

  cildimde en sevmediğim şey kızarıklık olması, yanak çevrem özellikle kızardımı çok kızarıyor ve beyaz/açık buğday ten sahibi biri olarak yeni futbol maçı yapmış küçük çocuklar gibi gözüküyorum! böyle bir günde de bana kızarıklık verdiğin için teşekkürler kiehl's! sana da not vermiyicem kalbimi çok kırdın.

  26 haziran 2016 22:21

  5

  6. Avakadolu krem faciasından sonra elimde sampleının bulunduğu, satan kızın öve öve bitiremediği ürün. 2 gündür sample ı kullanıyorum yağlı parıl parıl bi cildim var resmen vadettiği şeyi yaptı cildim blurlanmış gibi oldu bunu sürüp üstüne hafif bi makyaj yapıyorum baz görevi görüyormuş herkes aaa cildin güzelleşmiş diyor bakalım sanırım alacağım kendisini

  10 ekim 2017 10:57

  7. gözenek doldurucu ve söylendiğine göre tedavi edici kiehl's ürünü. karma cildime mükemmel oluyor. gün boyu t bölgemde yağlanma olmadığı gibi cildimi de pürüzsüz gösteriyor. her zaman kullanmıyorum ama kullandığımda mutlaka çok kişi cildine ne yaptın diye soruyor. keşke biraz ucuz olsa da her gün kullanabilsem.

  13 ekim 2018 00:30


  8. dev gözeneklerime sürdüğümde pürüzsüz mükemmel bir his veriyor, makyaj bazı olarak çok başarılı, fakat uzun süre kullanımda gözenek küçültme gibi bir etki bende olmadı. cildimde fazladan yağlanma ya da sivilce de yapmadı.

  15 mart 2019 13:28

  9. Testerını denedikten sonra gidip aldığım ürün. Benim için ideal makyaj bazı oldu parlamaya sebep olmadı yağlı bir yapısı yok

  9 nisan 2019 01:41

  10. kiehl's markasından gözenek görünümünü azaltıcı bir nevi alçı gibi gözenekleri doldurucu makyaj bazı/cilt bakımı ürünüdür.

  Ben derin izlere ve genişlemiş gözeneklere sahip olan ve bakım ürünlerinde oooo genişlemiş gözenek sorunu en yağlı müsteri ne önersek diye kozmetik mağaza çalışanlarının ellerini ovuşturarak baktığı müşterilerdenim anlayacağınız.

  Bu ürünü de profesyonelvari imaj çizen, eski eczacı dükkânlarından ilham alan Beyaz önlüklü kielhls çalışanları da ısrarla benim cildime yarayacak bir cilt bakımı ürünü olduğunu vurgulaya vurgulaya satmaya çalıştıkları bir üründü. Tabi ben de bir çözüm olur önerisi ile bunu da satın aldım. gece bakımında serum öncesi bile sürülebileceği talimatını vermelerine rağmen ben gece kullanılabilecek bir ürün olduğunu düşünmeden sadece makyaj bazı olarak kullandım. Ürünün kendisi ten renginde. Ilk tüpten çıkartırken su gibi birşeyler çıktı. Ben bozuk ürün sattıklarını sanmıştım. Ancak ürün çalkalayınca nispeten daha homojen oluyor. Ancak yine de yapısından ötürü yağ gibi birşeyler fışkırıyor elinize her defasında. Kokusu yok. Bu artı bir özellik. Ancak asıl vaadini yerine layıkı ile getirmediği için kokusuz olması elzem bir özellik değil benim açımdan.

  Ürünü makyaj altina kullandığım zaman izlerimin görünürlüğünü hafifletmedi bile; ancak genişlemiş gözenek olan yerleri nispeten doldurarak makyaj altına mat, satenvari bir baz oluşturdu. Tabi yağlı bir cilde sahip olunca sürdüğünüz andaki gibi kalmıyor makyajı kusturuyor. Benim gibi yağlı ciltte 2 saate hemen parlamaya ve makyajı kusturmaya başlıyor. Benim daha önce bu tür ürünler icerisinde en beğendiğim benefit porefessional olduğu için onun kadar başarılı bulmadım. Hatta idare eder bile bulmadığımı söyleyebilirim.

  4 haziran 2019 23:46 5 haziran 2019 15:19