yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (101)
  • medya (12)

  101. Dün 450 tl'ye yaptırdım. Kazıklandım mı kazıklanmadım mı bilmiyorum ama bir türlü kirpik kıvırıcısı gözümün ucuna denk düşmediği için shiseido'nun küçücük (2 cm uzunluğunda) olan kirpik kıvırıcısını almayı kafaya takmıştım. Sonra bunu yaptırdım. Kirpiklerim varmış meğer! Maskarayla güncelleyeceğim. Güzellik uzmanım bana etkisinin 1 ay sürdüğünü söyledi ama burada okuduğum girdiler işlemin daha uzun süreli etkisi olduğunu söylüyor..neyse bakalım 1.5 ay sonra yeniletir burayı da güncellerim.

  ilgili medya:
  1
  29 mart 01:27

  100. Ben bir kirpik lifting bağımlısıyım. Kaç yıldır sürekli sürekli yaptırıyorum. Çok şükür dökülme falan olmadı. Tabii daha uzun vadede bi etkisi olur mu kestiremiyorum ama daha iyi bir şey çıkana kadsr yaptırmayı düşünüyorum. 

  1 mayıs 2023 12:51

  99. Ankara'da iyi bir yer arıyorum kirpik lifting için

  17 kasım 2022 15:57


  98. 15 gün önce yaptırdım ve hunharca kullandım. maskara sürmeye devam ettim, yağ bazlı temizleyicilerle gözümü temizledim, kısacası hiçbir şeye dikkat etmedim. hala kıvrıklar. bence çok iyi bir işlem. tekrar yaptırırım. kirpik lifting üzerine maskara bir başka oluyor

  9 eylül 2022 14:27

  97. Bugün ilk kez yaptırdığım kirpik kıvırma-kaldırma işlemi.

  Rimelden, kirpik kıvırıcıdan biraz olsun kurtulup konforlu hayat sürerim umuduyla yaptırdım. Fakat gözümün bütün çevresi yapış yapış ey ahali. Göz kapaklarım birbirine yapışıyor. Uygulamayı yapan arkadaş bir gün su değmemeli dedi. Ne yapacağım konusunda bilgisi olan mesaj atabilir dostlar.

  26 şubat 2022 19:53

  96. bugün yaptırdığım işlem. kirpiklerim hem kısa hem de açık renk olduğu için tam bana göre bir şey bu. Şuan kirpiklerim daha koyu renk. artık maskara olmadan da görünüyorlar yani :) kıvrıklık konusu bende çok başarılı olmadı ama maskara sürünce daha kıvrık durur dediler, hadi inşallah bakalım. 6 saat yüzünü yıkama, 1-2 gün de çık sıcak su ile temas ettirme dedi yapan kişi. ayrıca yağ bazlı temizleyici de kullanmamalısın dediler. 6-8 hafta gidermiş. 8 hafta sonunda bir daha yazarım buraya.

  23 şubat 2022 22:12

  95. dün üçüncü kez yaptırdım, ilk ve ikinciden çok daha güzel oldu. 1 ay sonra yine yaptıracağım, daha volümlü olması için. bayıldım ya, aynaya bakıp bakıp kirpiğim varmış resmen diyorum. bornova küçük park'ta tansu estetik ve güzellik salonunda 60₺'ye yaptırdım, çok memnun kaldım.

  11 aralık 2021 21:05


  94. Bu kez eve set aldım onunla yaptım. İlk denemeye göre fena değildi. Setim iconsign lash lift. En zorlu kısmı pedi göze yapıştırmak. Yapıştırıcıyı ince bi tabaka halinde sürüp sakızlanmasını bekleyip öyle yapıştırmak gerek. Kirpikleri pede yapıştırırken de aynısı geçerli. Ben korktuğum için solüsyonları 8-10 dakika tuttum. Bir dahakine  15-20 dakika tutucam. İstediğim gibi olmadı tam ama fiyatına göre gayet iyi. Seti 93 liraya aldım, tahminimce 10-15 kez yapacak kadar ürün var. 

  Fotoğrafta yapılmış ve yapılmamış halini görebilirsiniz.

  Kirpiklerimi sırayla yaptım, ikincide elim daha yatkındı, bence daha güzel oldu.

  Edit: setin içinden boy boy ped çıkıyor, s1 s2 m1 m2 l olarak.

  kirpiklerimin tam tur dönmesinden korktuğum için l boy ped denedim ilk, göz çizgime büyük geldi.  M1 boy ped kullandım. Kirpikleriniz çok uzunsa küçük pedlerden uzak durun. 

  Fakat size can sıkıcı bi detaydan bahsedeyim, bu benim evdr yaptığım ilk lifting ama öncesinde 3-4 kez yaptırmıştım. Öncesi ile kıyasladığımda kirpiklerim ciddi oranda azalmış. İlk yaptırdığım halini de koyacağım. Demem o ki, bu işlemlerin arasında olabildiğince süre olmalı, öncesinde kirpikleri bi bakıma almak gerek.

  ilgili medya:
  3
  11 aralık 2021 19:21 11 aralık 2021 19:59

  93. bağdat caddesi'nde bir yere yaptırdım. iki gün sonra kirpiklerim düşünce direkt fotoğrafını yolladım, telafi ederiz dediler, yaptılar, yine olmadı. bir de suç kirpiklerimin oluyor, neymiş inatçıymış da, kalınmış uzunmuş da. 

  30 ağustos 2021 17:54

  92. Kirpikleriniz dümdüz mü?

  manav tentesi gibi öne doğru uzanıp gözlerinizi mi gölgeliyor?

  Zaten açık renkli olan kirpikleriniz makyajsızken iyice yok gibi mi görünüyor?

  Kirpik kıvırıcı kullanamıyor musunuz?

  Her allahın günü rimel sürmekten bıktınız mı?

  Rimelin verdiği yapış yapış histen ve topaklanan görüntüden hoşlanmıyor musunuz?

  Bu soruların en az 3üne yanıtınız evet ise bendensiniz süslüler. Gelin yamacıma, trendyoldan 120tlye aldığım setle (indirimde 90 küsüre de düşüyor arada) 45 dk gibi bi sürede gözlerimi tamamen kapatmaya gerek duymadan, yakmadan, acıtmadan kolay ve yaklaşık 2 ay etkili kirpik lifting yapma maceramı paylaşayım.

  Öncelikle şunu söylemeliyim; kirpiklerim kısa, sarı ve oldukça seyrek olduğu için kirpik lifting yapmadan önce 1 ay kadar (gbkz: alterra kirpik kürü) nü kullandım. Kirpiklerim gürleşmedi ama ciddi şekilde uzadı.

  İnternette farklı markalar adı altında satılan kirpik lifting setlerinin içeriği neredeyse tamamen aynı. İçinden 1 yapıştırıcı, 4 küçük şişede perma kimyasalları, kirpik tarakları, pedler, uygulama aparatları vs çıkıyor. Talimatlara göre işlemleri gerçekleştiriyoruz.

  Youtube da ve bloglarda bu işi detaylıca anlatan birçok kullanıcı olmuş ben de ilk yapışımda onların önerilerine uymuştum ama ilk seferim tam bi fiyaskoydu. Bence İşin en önemli kısmı göz şeklimize uygun kirpik pedini seçmek. Bunun için birkaç deneme yapmak gerekiyor. Ben hayatım boyunca küçük gözlü olduğumu sandığım için direkt S boy pedi kullanmış ve ilk denememde komik bir sonuç almıştım. Pedlerin boyu küçüldükçe kirpikler daha kıvrımlı oluyor. Ama gözleriniz kaşlarınıza yakınsa veya göz çukurlarınız belirgin değilse bu çok yapay bir görüntüye sebep olabilir. O yüzden doğru ölçüyü tutturmak önemli. Garanti olsun isterseniz kararsız kaldığınızda m1 boyunu kullanabilirsiniz.

  İkinci kritik nokta ise kirpikleri pede düzgün şekilde yapıştırmak. Çünkü üst üste ya da karışık bir şekilde yapıştırırsanız kirpikleriniz bu haliyle sabitleneceğinden hem ağrı yapabilir hem de hoş olmayan bir görüntü oluşabilir. Bunu engellemek için kirpikleri fırçayla tarayarak, bölüm bölüm ve mümkün olduğunca ayrık olarak pede sabitliyoruz.

  Sonrasında sırasıyla perma, sabitleyici sıvı ve besleyici yağı uygulayıp temizliyoruz. Setten çıkan talimatlarda her kimyasalın 10dk bekletileceği yazıyor ama bence bu süre yeterli değil. Özellikle de perma kimyasalını en az 15 dk bekletmek gerektiğini düşünüyorum. Bu işlem sırasında göz kapaklarımı küçük küçük kestiğim streç film parçalarıyla örtüyorum, bunu yapmadan uyguladığımda kirpiklerimin daha kısa sürede eski haline geldiğini gördüm çünkü. 15er dk perma ve sabitleyiciyi beklettikten sonra diğer aşamaları çok daha kısa tutabilirsiniz. Bunları yaparken gözlerinizi kapatmanıza ise hiç gerek yok, streç film kimyasalların göze akmasını engelliyor. Bekleme süresinde dizi bile seyredebilirsiniz.

  Ben kirpiklerimi temizlemeden önce (gbkz: refectocil kaş ve kirpik boyası) ile boyuyorum çünkü yüce rabbim kirpiklerimdeki tüm pigmenti kaşlarıma gönderdiği için kirpiklerim kıvrıkken bile boyasızsa görünmüyor.

  Setin içindeki temizleme sıvısı 1-2 kullanımda bittiği için misel su kullanıyorum ben, gayet iyi çıkarıyor.

  Benim uygulama rutinim bu şekilde. Sizin başka türlü pratik yöntemleriniz ve önerileriniz varsa bir mesaj uzağınızdayım süslüler.

  30 ağustos 2021 12:47