girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (3)
  • medya (0)

1. (gbkz: 3 idiots) filminde ranço tarafından "görsel ya da dokunsal yollarla; aydınlanma, anlama, bilgiyi artırma, beynin eğitilmesi amacıyla yapılmış olan; resimli, resimsiz, kauçuk kapak, kâğıt kaplama, jelatinli, jelatinsiz türleri olup; içerisinde önsöz, tanıtım, fihrist bulunan; bilgileri kaydeden, analiz eden, özetleyen, organize eden aletlerdir" diye tanımlanan nesne.

16 haziran 2016 21:46

2. artık hepsinin jelatinli olarak satılması gerektiğini düşündüğüm okunacak sayfalar bütünü (tanım yaparken çok kasmak).

daha önce eksik sayfa deneyimimi (link: http://www.suslusozluk.net/n/362452/ şuradaki) girdimde paylaşmıştım. az önce sevgili (yazar: beceriksizsuslu)' nün de benzer bir (link: http://www.suslusozluk.net/n/402068/ durumla) karşılaştığını okuyunca (daha önce başkalarından da duymuştum bu durumu) "eaaah ama ya" dedim. mesela en son idefix'ten can yayınları'na ait ve aynı yazarın olmak üzere iki kitap siparişi verdim, mis gibi jelatinliydi ve kendim yırttım jelatini. budur işte ya. olması gereken şey bu. mağazalardaki kitaplar da böyle olmalı. napcan içine bakıp, arkasında yazıyor işte kitabın konusu. çok merak ediyorsan interneti açıp bak arkadaş. birincisi ben mecbur muyum sıfır ürün olduğu halde sayfaları buruşturulmuş ve mıncırılmış kitap almaya, ikincisi ben mecbur muyum sayfaları yırtılmış kitabı geri göndermekle uğraşmaya. ne olacak o kitap, çöpe mi gidecek geri gönderince. yazık, ağaçlara yazık.

jelatinli kitap istiyorum. lütfen artık ya.

edit: sayfaları yırtık gelen kitabım da jelatinliydi ama mutfakta kullanılan sera var ya onun gibi düşünün. kapalı değil yani. ne kadar zekice yani aman tanrım. hiç açılamaz o poşet.

11 temmuz 2016 01:33 11 temmuz 2016 01:34

3. deniz bankın sponsorluğunda ünlü isimler türk ve dünya edebiyatından kısa hikayeleri seslendirmişler. Ortaya çıkan sesli kitap serisi çok kaliteli olmuş ben de yolda giderken dinliyorum. birileri youtubea da yüklemiş arzu edenler açıp dinleyebilirler.

30 kasım 2016 22:12