yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  4.5
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (12)
  • oylar (8)
  • medya (2)

  1. klairs markasının nem, nem ve daha çok nem vermeyi vaat eden, oldukça akışkan kıvamdaki serumu. 

  iki adet sample'ı vardı elimde ve havaların çok soğuk, hatta ısındığı dönemde severek kullandım. 

  çok akışkan bir yapısı var, bu yüzden ciltte oldukça kolay yayılıyor. bu dönemlerde cildim kurudan ziyade normal olduğu için yanaklarıma iki kat, geri kalan tüm yüzüme ince bir kat sürmem yetti. aha/ aha kullandığım geceler üzerine hafif yapılı avene tolerance extreme emulsion kullandım. gündüz ise cildimi temizledikten sonra herhangi bir şey kullanmadım üzerine.

  emilmesi biraz zaman alıyor ve cildiniz bir süre yapış yapış oluyor. ardından o yapışkanlık daha yumuşak bir cilde bırakıyor yerini. 

  çok akışkan, neredeyse essence'lere yakın bir kıvamı var, yani kullanırken damlayabilir, aman dikkat :) 

  kızarıklıklar üzerinde etkili olduğu da tanıtımında yazıyor ancak o konuda çok performanslı diyemem isana age performance intensiv serum ile karşılaştırdığımda. 

  isana api serum ile karşılaştırırsam, isana kuru ve sivilceli cildimde daha fazla performans aldığım, beklentilerimi karşılayan bir ürün ama kış aylarında ve mevsim geçişlerinde. yaz mevsiminde cildime ağır geliyor. bu serum ise daha sıcak havalarda cildi yormadan nem verebilecek bir ürün.

  görevini başarıyla yerine getiriyor, sabah yumuşak aydınlık bir ciltle uyandım, gündüz kullandığımda ise ekstra nemlendirmeye ihtiyaç duymadım. 

  nem verme konusunda kuru ciltlilerin yaz mevsiminde kullanabileceğini düşünüyorum.  ancak bu serumu asıl sevecek olanlar nemsiz ve yağlı cilde sahip olanlar olacaktır.

  ilgili medya:
  1
  25 nisan 2018 11:23

  5

  2. geçenlerde yanaklarımın kuruyup pullanmaya başlamasıyla merak edip aldığım serum.

  birkaç gündür kullanıyorum ve kesinlikle harika bir ürün! 80 ml'lik bir şişede geliyor, pompalı yani kullanımı kolay. yüze sürdüğünüzde çok kolay dağılıyor ve hemen emilmeye başlanıyor. benim en sevdiğim tarafı da bu çünkü nemlendiriciler emilsin diye beklemekten hiç hoşlanmıyorum. yüzünüze tamamen sürdükten sonra herhalde 15-20 saniyede tamamen emilip yüzü yumuşacık ve pürüzsüz hale getiriyor. ayrıca ferahlatıyor, serinlemiş hissediyorsunuz. verdiği nemin yetersiz olduğunu söyleyenler var fakat kuruya dönük cildime yeterli geldiğini düşünüyorum, yanaklarıma ekstra krem sürmeme gerek kalmıyor ama bazen dışarı çıkacaksam ne olur ne olmaz diye sürüyorum.

  bu ürünü özellikle de sivilce çıkarmaya meyilli bir dönemimde kullandım ama kesinlikle çıkarmadı. yani ürünün eksi bir yönü yok. böyle giderse hayatımın ürünü olabilir.

  Edit: ürünü her gün kullanmama rağmen tam 15 ayda bitti! Ne kadar bereketli olduğunu buradan anlayabilirsiniz.

  23 ocak 2019 00:22 17 nisan 2020 03:13

  3. Bir haftadır tüm yüzüme sabah akşam kullandığım nem serumu. Yves rocher'nin hiçbir halta yaramayan nem serumundan sonra ilaç gibi geldi. Cildi yatıştırdığını, ferahlattığını, ve nemlendirdiğini hissettiriyor. Sivilceye veya alerjiye sebep olmadı. Havalar ısındıktan sonra günlük kullanımımı yalnızca akşama düşüreceğim. Bir süredir ekstra kuruluk ve kızarıklıklarla cebelleştiğimden şimdilik günde iki kez sürmeye ihtiyaç duyuyorum ve çok rahatlatıyor. Serum sonrasında yüz için ekstra bir nemlendirici de kullanmıyorum. Haftada 3 gece de serum sonrası markanın e vitaminli maskesini uyku öncesi sürdüm. Memnun kaldım.

  19 mart 2019 01:09 19 mart 2019 01:12


  4. cilt sıcaklığı 1 derece artınca ürettiği yağ %10 oranında artıyormuş. bu ürünün de en önemli özelliği cilt sıcaklığını düşürmesi, dokunduğunuzda da bunu hissedebiliyorsunuz. yaz ayları için oldukça uygun, ağırlık yapmadan çok güzel nem veren bir serum. ilk sürdüğünüzde yapış yapış oluyor ancak bir kaç saniye içinde emiliyor ve geride kuru ama nemli bir yüzey bırakıyor. tavsiye ederim.

  30 haziran 2019 15:36

  5

  5. Kereviz, havuç kökü ve brokoli özütü içeren, cildi yaglandirmadan nemlendiren esans kıvamlı nemlendirici serum. Essence uygulaması sonrası cildim henüz nemli iken nohut tanesi kadar serumu cildime sürüyorum. Sürdüğünüz an yapış yapış bir his veriyor ve gerçekten anında o his kayboluyor. Çok kuru ciltliler hariç tüm cilt tipleri sevebilir diye düşünüyorum. Sabah ve akşam göz çevresi hariç uyguluyorum, nem vermesi benim için çok başarılı. 80 ml boyunu tanıtım indiriminde 128 tl ye almıştım. Çok bereketli aylarca bitecek gibi durmuyor. Cunku çok az bir ürün tüm yüze yayılabiliyor. Hâli hazırda indirim devam ediyorken bakabilirsiniz, ben oldukça memnun kaldım.

  3 eylül 2019 22:28

  4

  6. Korendy alışverişimde tester olarak seçtim. Dermatologun verdiği bir kremden ötürü kuru cildim şu sıralar ekstra kuru ve soyuluyor. Bu serum gerçekten adı gibi hem güzel nem veriyor hem de hafif yatıştırıyor. 

  Yapısı oldukça sıvı, şeffaf. İlk sürünce yapış yapış oluyor ama 2 dk içinde tamamen geçiyor. Cildi gerçekten cilt gibi bırakıyor parlama vs yapmıyor.

  Yağlı ciltliler bence sevecektir çünkü ağırlık yapmayan bir yapısı var. 

  Kuru ciltlilerin tatmin olacağını sanmıyorum. Eğer rutininizde ekstra adım olarak serum kullanıyorsanız tamam ama tek başına yetmesi mümkün değil. 

  Hafif bir kokusu var rahatsız edici değil. 

  Fiyatı gerçekten yüksek.

  Güzel bir ürün ama serumlarda genellikle leke giderici şeyler tercih ettiğim için büyük boyunu alacağımı sanmıyorum. 

  18 ekim 2019 09:36 18 ekim 2019 09:37

  5

  7. Testerını deneyip bayıldıktan sonra yakın zamanda bir siteden az kullanılmışını bulup satın aldığım serum

  Mucize değil ama çok başarılı bir ürün. Her cilt tipine uygun olduğunu söyleyebilirim.

  Benim cildim gerçekten problemli hem çok fazla siyah nokta var, hem yanak bölgemde ve dudak çevremde çok kuruluk var ama aynı zamanda da polikistik over olduğundan dolayı çenemde belli dönemlerde aşırı sivilcelenme oluyor. Aynı zamanda yanak bölgemde aşırı hassasiyet de mevcut

  Kuruluğuma çok iyi geldi hem de sivilce yapmadı, irite etmedi

  Çok fazla yağ bazlı ürünle karıştırmamaya dikkat etmekte fayda var, ağır bir içeriği yok ama yine de içerisindeki yağlar dikkat çekiyor.

  Bunu derken sivilce yapar demek istemiyorum, çok ağır ürünlerle aynı anda kullanılırsa cildi irite edebileceğini kastediyorum.

  Zaten serumlari çok ağır ürünlerle karıştırmamakta fayda var ama sanırım bu farklı bir yazının konusu

  8 kasım 2019 10:47 13 kasım 2019 19:55


  4

  8. Testerını denedikten sonra almaya karar verdim. Sabah rutinimde yüzümü yıkadıktan sonra güneş kremi altına nemlendirici gibi kullanıyorum. Akşamları ise nemlendiriciden önce kullanıyorum. Cildimi yumuşattığını ve nem seviyesini arttırdığını düşünüyorum. İlk sürdüğünüz an yüzünüz yapış yapış oluyor ama bu durum birkaç dakika sonra geçiyor. Tek başına nem vermesi kesinlikle yeterli değil. Genel olarak memnun kaldım. Elimdeki bitmeye yakın aynı fiyata (gizlinot: 128)bulabilirsem yeniden alırım.

  22 kasım 2019 18:57

  4

  9. Testerını deneyip çok memnun kaldığım serum. Yağlı ve sivilceye meyilli bir cildim var ama ben de sivilce oluşturmadı. Nemlendirici öncesinde kullandım ve böylece cildimin daha iyi nemlendiğini gözlemledim kesinlikle. Tam boyunu almayı düşünüyorum.

  10 aralık 2019 10:41

  10. Yeterince nem sağlamadığını hissettiğim serum. Öncelikle serumun formülasyonuna baktığımızda büyük molekül boyutlu hyalüronik asit (sodium hyaluronate) içeriyor. Büyük moleküllü ha cilt yüzeyinde kalır, cildin alt tabakalarına inemez. Burada da hyaluronik asit ile ilgili çok güzel bir entryde (no: 702213) büyük molekküllü ha'nın cildin alt tabakalarındaki nemi yüzeye çektiği, böylece cildi yıkayınca bu nemin yok olabileceği ve cildi daha da kurutabileceği yazılmış. Ayrıca ürün esansiyel yağlar içeriyor, bende genelde sorun yaratmadı ancak cildim çok hassas olduğunda hafif bir tahriş hissi yarattı. Bu yüzden hassas ciltliler almadan önce tester denemeliler bence. Kuru ciltlilere de kışın kuru havalı illerde yeterince nem vermeyebilir. Ben üzerine nemlendirici sürsem de sabah yüzümü yıkadığımda kuruluk hissettim. Karma ciltliyim özellikle yanaklarımda istediğim sonucu alamadım. Nemli yerlerde yaşıyorsanız havadaki nemi çekip güzel sonuçlar verebilir ancak kuru bir iklimde yaşıyorsanız cildin alt tabakalarındaki nemi çekip daha da kurutabilir. Kuru ciltliler farklı moleküler boyutlardaki hyaluronik asitlerin kullanıldığı ürünlere bakmalılar. Şu an 7-8 farklı boyutta ha'nın olduğu ürünler var. Mümkünse üründe esansiyel yağların olmaması da iyi olur. Ürünü 7 ay önce tanıtım indirimli 128 liraya almıştım, şu an 184.90 olmuş. Gramajı 80 ml, ürün uzun süre gidiyor. Üründen maksimum verim almak için tonik, esans vs kullandıktan hemen sonra cilt henüz nemliyken kullanılmasını tavsiye ediyorum. Böylece bir tık daha iyi verim alıyorsunuz. Dediğim gibi üründen pek de memnun kalmadım büyük ihtimalle bir daha almam, zaten neredeyse fiyatı yüzde 50 artmış durumda. Klairs bu serumun formülünü 2016'da yenilemiş, bu tarihlerde farklı moleküllü ha, çok da kullanılmıyordu ürünlerde. Son 2-3 senedir çıkan ürünlerde görüyoruz bunu. Bu şekilde bir güncelleme yapılsa çok daha iyi olacak, bir de klairs keşke esansiyel yağ kullanmayı bıraksa...

  1 mayıs 2020 01:59 1 mayıs 2020 02:02