yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (26)
  • medya (2)

  1. parfümleri oluşturan notaların ham hallerini arayanlar için harika bir site. Başka bir benzeri var mı bilemiyorum. Sahibi Vedat Ozan'a merak ettiğiniz her şeyi sorabiliyorsunuz. hızlı bir şekilde cevap geliyor. cuma saat 16 civarı verdiğim sipariş cumartesi ulaşmış ancak bu kadar erken geleceğini hiç ummadığımdan (gizlinot: hala inanamıyorum) evde değildim az önce yurt içi kargo şubesinden aldım. Hızlı gönderi, sağlıklı iletişim ve mükemmel kokular. ben kokuları denemeden büyük boy almak istemediğimden numune seti diye geçen 10 kokunun numunelerini aldım ve istediğiniz kokuları seçebiliyorsunuz. aldığım kokular yasemin,sümbülteber,müge,gardenya,ambroxan,vanilya,ödağacı,sandal ağacı,hanımeli,guava. Hepsi çok güzeller. Ama sandal ve öd ağacı kokularını tek başına değil de diğer kokularla karıştırarak kullanmayı düşünüyorum. Yakın zamanda büyük boyları edinip kendi karışımımı hazırlayacağım ve kişiye özel parfümüm hazır olacak :)

  (link: http://www.kokucuk.com/ www.kokucuk.com/)

  23 haziran 2014 12:42

  2. Yaklaşık olarak 8 adet kokucuk kulladım. Aralarında en çok beğendiklerim sümbül, hanımeli, leylak, yasemin ve acı yasemin oldu. Çiçek kokularını çok beğenen bünyeme ilaç gibi geldiler. Kargoya veriş hızları ve paketlere gösterdikleri özen çok güzel ancak şişe kapaklarını açarken çok dikkatli olmak gerekiyor. Benim gibi miniminnacık şişeye orantısız güç kullanırsanız kapağı kırma ihtimaliniz çok yüksek. Direk belirli bir koku notası taşıdıkları için ten üstünde de çok kalıcılar-ya da benim tenimdeki kalıcılıkları yüksek-

  Hanımeli kesinlikle tekrar alacağım bir kokucuk; keza yasemin de öyle.

  18 aralık 2014 16:13

  3. Parfüm notalarını saf hali ile alabileceğiniz küçük koku dükkanı. Sipariş ettiğim kokular arasında tek başına kullanabileceğim 4 tane sayabilirim, Yasemin, Portakal çiçeği, bal ve vanilya. Yalnız kokular bana biraz sentetik geldi. Karışım yapmaya da henüz cesaret edemedim. Sümbülteberi çok severim, sümbülteberin içinde olduğu bütün parfümleri kullandım nerdeyse (Versace - Blonde, Madonna - Truth or Dare, Robert Piguet - Fracas, vs) ama buradan sipariş ettiğim sümbülteber çok kötü kokuyordu ona elimi bile sürebileceğimi sanmıyorum. Leylak da çok ağır, sipariş ettiğime pişman olduğum kokucuklardan oldu. Bir de hanımeli kokusunun bizim bahçemizden balkonumuza dolanıp her yeri buram buram kokutan hanımelimizle uzaktan yakından ilgisi yoktu, acaba hanımelinin de türleri mi var, belki de öyledir iyi bildiğim bir konu değil. Vanilya da bildiğim vanilya türleri gibi kokmuyordu daha şekerli daha sentetik gibiydi ama yine de beğendim çünkü şekerli kokuları seviyorum. Aldıklarım arasında en güzel ve doğal olanları yasemin ve portakal çiçeği. Velhasıl bazılarını beğendim bazılarını beğenmedim. Yine de koku meraklıları için böyle bir alışveriş sitesi olması güzel. 14 tane de minik tester göndermişler, hepsini eşimle kokladık denedik, en çok kır çiçeklerini (jardin blanc) beğendik ama ciddi çok beğendik yani, en kısa zamanda sipariş edeceğim zira aldıklarımın hepsinden de, tester olarak yollanan bütün kokulardan da daha güzeldi. Kahve mükemmel mesela ama ten üzerinde düşünemiyorum bile, oda kokusu filan olabilir ancak.

  25 aralık 2014 19:53


  4. jardin blanc ve acı portakal çiçeği kokularını sipariş ettiğim ve merakla beklediğim site. fikir çok güzelmiş cidden, umarım memnun kalırım ve kendi parfümlerimi oluştururum buradan.

  28 aralık 2014 22:54

  5. jardin blanc anlayamadığım bir şekilde dedemin kullandığı hacı yağının neredeyse aynısı olduğu için beni hayal kırıklığına uğrattı. acı portakal çiçeği fena değil ama tek başına kullanmam bana ağır geldi. çiçek kategorisinden sipariş verdiğim için 4 tane de çiçek kokusu tester göndermişler. Yeşil çay, papatya, leylak ve hanımeli. keşke onlardan sipariş verseydim dedim çünkü dördüne de bayıldım! leylak çok ferah, temiz, tek başına günlük kullanım için çok uygun ve gerçekten tam anlamıyla leylak gibi kokuyorsunuz. hanımeli biraz ağır geldi ama yine de çok güzel. yeşil çay biraz bayık ve üzerinde yazmasa yeşil çay demem hayatta kokuya ama beğendim. leylaktan sonra en çok sevdiğim ise papatya oldu. gerçekten tatlı tatlı papatya kokuyorsunuz sürünce. genel olarak kokular çok kalıcı ve tam olarak ne koktuğunuzu belli ediyor, yeşil çay dışında. şimdi sıra hayvansı kokularda :)

  12 ocak 2015 09:07

  6. bir çok kokusunu denediğim, çok sevdiğim site.

  lab serisi kokuları gerçekten denemeye değer. tek başına bile kullanılabilir kokular.

  diğer bi yanı da neyi sevip neyi sevmediğinizi bu kokucuklarla anlayabiliyorsunuz.

  meğerse ben paçuliden nefret ediyormuşum. hep derdim black orchid evet çok güzel ama sevmediğim bir şey var işte o sevmediğim şeyin paçuli olduğunu sayelerinde anladım.

  menekşe, papatya, leylak öd ağacı, sandal ağacı, amber, misk kokuları en beğendiklerimden. fiyatlarda çok uygun.

  ayrıca kokucukların mucidi Vedat Bey'e ayrı bir hayranlığım var. kokucuklar ilk çıktıklarında gittigidiyor üzerinden kendisiyle mesajlaşma şansım olmuştu. oldukça bilgili ve inanılmaz beyefendi bir insan. kokular üzerinde inanılmaz bir genel kültür sahibi.

  27 ocak 2015 19:16

  7. Kokucuk şiparişimden bahsetmek istiyorum. Kokucuk.com çok önceden karşıma çıkan ama emin olamadığım bir siteydi. yasemine olan hayranlığım sonucu dayanamadım ve 2 şişe sipariş vermeye karar verdim. okuduğum yazılarda tester yolladıklarını söylüyorlardı. ben de öncesinde istediğim 5 testerı yollayıp yollayamayacaklarını sordum rastgele tester yollamasınlar diye. şişe başına 2 tester yolladıklarını ama 5.yi de yollamanın sorun olmayacağını söylediler. teşekkür edip o zaman bir dahaki siparişimde merakımı gidereceğimi söyledim ve 4 tester ismi verdim. ertesi sabah aradılar beni. kargoyu vermişler ancak hazırlayan kişi testerları eklemeyi unutmuş. testerları ayrıca kargoya verdiklerini, ücretinin onlara ait olduklarını söyleyip kusura bakmayın dediler. sonrasında da mail atmışlar, merak ettiğim testerlarla beraber toplam 9 tester yollamışlar. ben böyle müşteri memnuniyetine önem veren bir yer daha görmedim ya da bana mı hep müşteri onlara değil de onlar müşteriye para veriyormuş gibi davranan şahıslar denk geliyordu bilmiyorum ama ağlayacaktım sevinçten.

  özetle çok çok memnun kaldığım ve kesinlikle devamı gelecek bir alışveriş oldu. kargomu alıp kokucuklarımı denediğimde kokuları hakkında da editleyeceğim burayı.

  30 ocak 2015 02:57 30 ocak 2015 03:34


  8. Müşteri memnuniyeti ile ilgili (yazar: cerberus )'un girdisini okuduktan sonra aklıma geldi; kokucuk'tan ilk yaptığım siparişim elime ulaştığında şişelerden bir tanesinin sprey kısmı kırılmıştı ve koku tamamen kutuya bulaşmıştı. Muhtemelen kuryeden kaynaklı bir sıkıntıydı ama konu ile ilgili kokucuk'a mail attığımda hemen geri dönüş yapıp çok üzüldüklerini ve kırılan kokunun adını söylersem bana tekrardan yollamak istediklerini söylediler. Ertesi gün ise hem kırılan parfüm elime geçti hem de yanında bir tane daha tam boy ürün yolladılar ve mail atarak aldığım kokucuk ile uyumlu bir adet kokucuk daha gönderdiklerini, mutlu günlerde kullanmamı dilediler.

  Müşteri memnuniyeti, ürün kalitesi, müşteriye kendini değerli hissettiren tutum...

  bu olaydan beridir üç yıldır defalarca alışveriş yaptım ve yapmaya da devam edeceğim.

  30 ocak 2015 09:38

  9. Daha dün sipariş verdim;4'ten önce verilen siparişler kargoya veriliyor. İstanbul içi bugün elime ulaştı, kokular tam olarak ne isterseniz o, tek bir nota var. Ama firma o kadar ilgili ki, ürünün kargoya verilişinin ardından bilgilendirici mail attılar; kargoya verildiğini, ürünün kapağını açarken dikkatli olmam gerektiğini, 4 adet numune eklediklerini... Kısacası böyle bir maili hiç bir firmada görmedim, müşteri memnuniyetine aşırı önem veriyorlar. Bu nedenle de bundan sonra kesinlikle alışveriş yapacağım bir marka olacaktır. Bazı suratsız, bedava veriyor gibi davranan mağaza çalışanlarından sonra ilaç gibi geldiler.

  5 şubat 2015 15:14

  10. Parfüm meraklısı biri olarak kokucukları denemesem olmazdı.vedat ozan ı radyo programlarından biliyordum zaten.parfüm konusunda son derece bilgili bir insan.kullandığım kokucuklardan en sevdiğim beyaz misk.kokusuna bayılıyorum.masum,bebeksi bir koku.diğer sevdiklerim öd ağacı,menekşe,üzüm(sitesinde artık üzüm yok sanırım.ama çevremdeki herkes çok beğenmişti),kır çiçekleri.diğerlerini de beğendim ama en çok kullandıklarım bunlar.çilek kokusuna kızım bayıldı,hemen el koydu zaten.bal,gerçekten bal kokluyorsunuz gibi.leylak,yine çok hoş...bu arada ben de belirtmeden geçemeyeceğim sipariş konusunda son derece titiz bir şekilde çalışıyorlar.bol bol sample yolluyorlar.çok memnun kaldım ben.

  1 nisan 2015 10:32