yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (14)
  • medya (0)

  1. siyah noktanın bilimsel hali

  27 ocak 2015 23:10

  2. benim de çenemde var bu meretten isotrexin verdi dr ama o da egzama gibi alerji yaptı bi de onu iyileştirmeye çalıştık ama hala var :(

  28 ocak 2015 00:40

  3. Uzun bir müddet yaşadığım sivilce problemimin baş kahramanı. Tedavinin ilk aşaması bu komedonları yok etmek, çünkü tekrar tekrar bulundukları bölgelerde sivilce oluşumuna sebep oluyorlar. Doktorumun tavsiyesiyle, TTO sıvı sabunun temizliğine, imex'in iyileştiriciliğine güvenerek, uzun vadeli bir tedavi sonucu şu an (düzenli hayatımın da etkisiyle) epey kurtuldum denebilir. Düzenli hayat, yani devamlı gece 11-12 gibi uyuyup sabah 7-8 gibi kalkmak, bol bol şu içmek de bu işin bir parçası.

  18 mayıs 2015 14:43 ed.22 haziran 2015 14:20


  4. dün dayanamayarak bir çoğunu sıktığım can sıkıcı beyaz pütürler. (gbkz: sudokrem ) kullanmaya başladım geçen haftalarda en başta sorunlu bölgelere yayarak kullanıyordum biraz komedonları arttırdığını farkettim bu nedenle sadece sivilcelerin üzerinde sürmeye başladım. ancak ben de kızarıklıgı almada mucizevi bir etkiye sahip olmasına rağmen sanki o cıkamayan sivilcenin çevresinden falan komedon cıkmaya başladı yakın aynayla samimi bir ilişkimiz olmadıgından coktandır dikkat etmemişim bu kadar çoğaldıklarını dün kaşımı alırken hepsini dayanamayarak sıkmaya başladım karşısından kalktıgımda yüzüm kıpkırmızıydı yüzümü yıkayıp termal su sıktım ve nihayetinde bazı kırmızı bölümlere tekrar sudokrem sürmek zorunda kaldım bu sefer kızarıklıgı alsın diye ama. yatmadan da (gbkz: clindoxyl ) e başlamaya karar verip yüzüme boca edip yattım. sabah düne nazaran daha yatışmıştı cildim ancak hala izler ve bazı komedonlar duruyor (gbkz: roaccutane) kullanmadan geçirmek istiyorum. ama komedonları durdursam sivilce durmuyor napsam bilemedim.

  2 aralık 2015 09:51

  5. açıksa siyah nokta, kapalıysa beyaz nokta denir. ikisi arasındaki farkı gösterdiğini düşündüğüm, dr. pimple popper'dan kısa bir video: (link: https://www.instagram.com/p/BBTinN9vwdG/?taken-by=drpimplepopper https://www.instagram.com/p/BBTinN9vwdG/?taken-by=drpimplepopper)

  6 şubat 2016 04:52

  6. Bir adet siyah nokta çıkarıcı ile çözebileceğiniz sorun.

  Watsonslarda var kendi markasının, 7 tl falan.

  17 temmuz 2016 20:27

  7. Bunun için Dr gittiğimde babe stop akn exfoliating krem önerdi ancak o kadar çok cilt ürünüm var ki bitirmeden almak istemedim.

  17 temmuz 2016 20:38


  8. t bölgemde baş göstermeleri sebebiyle cilt doktoruma göründüm. lubex peelingi tavsiye etti. fiyatı benim bütçeme biraz fazla olmasına rağmen kurtarıcı olmasını umarak aldım çünkü gittikçe büyüyorlar gibi geliyor bana ya da psikolojik bilemiyorum. kullanmaya başladım, olumlu bir sonuç alırsam iletimi güncellerim.

  edit: güncelleyeceğim demiştim ama unutmuşum :( süslüler ben bu üründen memnun kaldım var olan komedonlarımı geçirdi. hepsini bitirmeme gerek bile kalmadan hem de. tavsiye ediyoruum.

  18 temmuz 2016 19:28 6 ocak 2018 20:10

  9. ***yatırım önerisi değildir***

  komedonlarımdan nasıl kurtuldum?

  hem burnumdaki siyah hem de çenemdeki kapalı komedonlardan 2 haftada nasıl kurtulduğumu anlatacağım.

  aşırı yağlı bir cildim var. pek sivilce sorunum yoktur. burnumda ise siyah noktalar gözle görülür durumdadır. normal yüz yıkama, tonikleme ve nemlendirme haricinde ekstra bir çaba sarfetmezdim. ta ki çenemdeki kapalı komedonların sayısı canımı iyice sıkmaya ve yüzümde(gizlinot: genelde çene çizgimde ya da şakaklarımda) her daim iki sivilceyle gezmeye başlayana kadar..

  bir süredir sahip olduğum ancak pek de kullanmadığım bir yüz yıkama fırçam vardı. markasız, (link: http://www.dogapazari.com.tr/yuz-temizleme-fircasi-1180-93-B.jpg böyle) bir şey. yüz temizleme jeliyle yaptığım yıkama işinde bunu kullanmaya başladım. özellikle çenemde ve burnumda daha çok fırçalama yapıp, alnımda daha az zaman harcayıp, yanaklarımın şöyle bir üzerinden geçiyorum. yanaklarım ve alnım da yağlı olmasına rağmen sivilce ve komedon yok çünkü. o anda nerede sivilcelenme varsa, orada da biraz daha oyalanıyorum.

  3 günde bir (gbkz: himalaya herbals)'ın peelingini(gizlinot: neem özlü, yağlı ciltler için olan) yine aynı şekilde yüz fırçasıyla kullanıp yüzümü duruladıktan sonra kağıt havluyla kurulayıp tonik ve nemlendirmeyi yapıyorum.

  peeling yapmadığım günlere denk gelecek şekilde(gizlinot: peelingden sonra yaparsam cildimi yakıyor çünkü) yine 3 günde bir gibi (gbkz: dirty works detox mud mask) uyguluyorum. maskeyi her zaman tüm yüzüme uygulamıyorum, haftada 1 kere tüm yüzüme, diğer günler sadece çeneme ve burnuma uyguluyorum. 10 dakika kadar beklettikten sonra durulayıp yine tonik + nemlendirici ile devam ediyorum.

  2 hafta boyunca bu düzende devam ettim ve komedonlarım gözle görülür derecede azaldı. bu süreçte ten ürünü de kullanmadım. sadece transparan pudrayı çeneme değdirmeden kullandım. ayrıca cildimin gün içindeki yağlanması da daha dengeli hale geldi diyebilirim. ya da ben öyle olduğunu umuyorum(ybkz: swh)

  ***yatırım önerisi değildir***

  1 ekim 2016 10:29

  10. yanaklarımda (gizlinot: allık çizgisinde) bir şerit halinde sahip olduğum bir süredir azalma eğilimi gösteren beyaz oluşumlar. roaccutanne tedavisi görmeden önce alnım çenem neredeyse tüm yüzüm bunlarla kaplıydı. tedavim bittiğinde yüzümde neredeyse hiç kalmamıştı. ama son zamanlarda minik minik komedonlar yanaklarımda belirmeye başladı tekrardan (gizlinot: bunun sebebi düzgün bir cilt temizleme rutinim olmayışı da olabilir tabi) ancak son zamanlarda azalmaya başladıklarını gözlemliyorum ve bunu (bkz: garnier saf & temiz 3'ü 1 arada) 'yı banyoda kullanmaya başlamama bağlıyorum. bunu banyoya girmeden önce kuru yüzüme maske olarak sürüyorum ve duşa giriyorum. yüzümü yıkamak için bi 5 dk bekliyorum ve sonra foşur foşur yıkıyorum. bu uygulamaya başladıktan sonra komedonlarım azaldı gibi geliyor bana. umarım böyle devam eder.

  1 ekim 2016 12:11