yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (90)
  • medya (1)

  1. astigmat, miyop, hipermetrop gibi göz kusurlarını düzeltmekte kullanılıyor. şeffaf veya renkli olabiliyor. uv koruması olanlar bile var.

  satın alırken oksijen geçirgenliği, su oranı, çap gibi özelliklere dikkat etmek lazım. bir de ihtiyacınız ve kullanım şekliniz nasıl olacak buna karar vermelisiniz. çünkü aylık, yıllık ve günlük çeşitleri var. solüsyonla uğraşmak istemeyenler günlük olanı kullanabilirler mesela...

  sadece miyop düzelten air optix'i, sonra da astigmat+miyop için bausch&lomb'un soflens toric'ini, en son da acuvue oasys for astigmatism'i kullandım. en rahatı oasys idi, mükemmel rahat, ince, gözlerimi sulandırmayan kızartmayan, taktığımda hiç hissetmediğim bir lensti. tekrar lens kullanmaya başlarsam hiç düşünmeden tekrar alırım oasys'i.

  6 ağustos 2014 17:24 6 ağustos 2014 17:25

  2. uzun tırnakla kullanımı zordur. iki ay boyunca hiç çıkarmadan aynı lensi kullanan arkadaşlarım hiçbir sıkıntı yaşamazken ben kuruyup acıttığı için en fazla üç günde bir çıkarmak zorunda kalırdım. tırnaklarım uzunsa gözüme batıyordu, hatta bir seferinde çizmiştim. sonra gözlüğe geri döndüm tabi.

  6 ağustos 2014 18:06 6 ağustos 2014 18:19

  3. Millet lisede gözlük takar ,üniversite de lens takarya ben bunun tam tersini yaptim :(

  Acuvuve oasys miyop için en en en güzeli oldu benim için solüsyon okarakta bio true :)

  7 ağustos 2014 12:31


  4. 16 yaşından beri kullandığım şey. Bende hem miyop hem astigmat olduğundan toric lens verdi doktorum. Yıllardır Bausch & Lomb kullanıyorum ve memnunum. Evdeyken gözlük takıyorum çünkü bütün gün lensle durmak rahatsız edici oluyor :)

  7 ağustos 2014 23:17

  5. renklisinin iğrenç durduğu lens. şimdi kimse alınmasın.

  onun dışında 3 yıldır kullandığımdır. geçen yıldan itibaren acuvue oasys kullanmaya başladım. geçen yıllarda sol gözümde astigmat ve miyop, sağ gözümde sadece miyop vardı, bu nedenle lensi taktığımda sol gözümdeki toric lens bana batıyormuş gibi geliyordu. bu yıl sağ gözümde de astigmat oldu ve artık iki gözümde de toric lens kullandığım için his farkı olmuyor. acuvue oasys gittiğim bütün doktorların tavsiye ettiği lenstir, oksijen geçirgenliği çok yüksektir. solüsyon olarak bausch&lomb renu kullandım çok rahatsız etmişti gözümü, yaklaşık iki yıldır optifree express kullanıyorum ve memnunum.

  14 ağustos 2014 13:13

  6. taktığım anda herkesi farklı görmeye başlıyorum. Yalnız bir sorunum var çok kuruyor.Hani 3 gün çıkartmadan gezenler falan nasıl hissetmiyor anlamıyorum. gözüm gözüme batıyor sanki sabah taktığım lensi akşamına çıkartmazsam ölürüm. En iyi solüsyonda benim için biotruedur.

  3 ekim 2014 16:26

  7. 1.75 miyop gözlerimden dolayı günlük olarak kullandığım ve sinirimi bozan nesne. Çoğu markayı denedim, en beğendiğim ve şuan kullandığım air optix, ama bu bile rahat hissettirmiyor. Gün içerisinde performansımı belirgin şekilde düşürüyor, gözlerimi ağırlaştırıyor, yoruyor, uykum gelmiş gibi hissettiriyor, gözlerimi kurutuyor. Ders/iş biter bitmez çıkarırım yıllardır, haftasonları asla kullanmam, miyop miyop dolaşırım, tatilde vs kullanmam. Gözlüğü de sevmiyorum, hem şekilci bir insan olduğum ve gözlüğü kendime hiç yakıştıramadığım için, hem de o da rahat hissettirmiyor, burnumun iki yanına değsen noktaları çok kaşındırıyor, habire gözlüğü çıkarıp kaşıyasım geliyor, varlığı rahatsız ediyor. (gizlinot: çok sorunluysam demek)

  Imza : 10 yıllık lens kullanıcısı.

  3 ekim 2014 17:07


  8. yorumlar oldukça önemli ama lens kesinlikle bireysel bir aksesuar-daha uygun keilem seçemedim- konfor da rahatsızlık da değişiyor kişiden kişiye..

  5 ekim 2014 17:16

  9. ilkokuldan beri miyop olduğumdan, ergenlik yaşına geldiğim anda (lise 1) gözlükten geçiş yaptığım olay. alışması (takması, çıkarması, vs) zor fakat alıştıktan sonra genelde varlığını unuttuğum birşeydir. gözlükten geçiş yapan çoğu insan konforu nedeniyle tercih eder, gözlükle hayata neredeyse bir pencereden baktığınız için (çerçevenin etrafı hep bulanıktır) kontakt lens bir anda görme özgürlüğünüzü geri verir size. kullandığım uzun yıllar boyunca bir kez mikrobik bir durum yaşadım, ki onun da lensten kaynaklandığını sanmıyorum. iyi bakıldığı sürece (temizlik, kullanım, vs) bir problem çıkarmaz, en azından kendi tecrübelerimden ve yıllardır gittiğim bir çok göz doktorundan öğrendiğim budur.

  yeni başlayacaklara tavsiyem, gün içinde kısa süreli takmaları ve alıştıkça süreyi uzatmalarıdır. rüzgarlı havalarda veya bol ışıklı bir ortamda uzun süre bulunmaları durumda batma veya kuruluk yapabileceğinin bilincinde olmakta da fayda var :)

  6 ekim 2014 11:24

  10. Bugün itibariyle 10 yıllık gözlük yolculuğuma ortak olacak nesne. Fakat ben doktora gidince elime lensleri verecekler bende evde takacağım diye düşünürken görevli kızın gözüme yapılmasıyla neye uğradığımı şaşırdım. Efendim ortamda çocuk bulunması sebebiyle ciyak ciyak bagirmadim tabi :) yine de o an pişman oldum sayılır. Sonra kız işiniz bitti denince rahatladım ama nerden bilirdim kızın tekrar çağırıp çıkar tak bakalım yapabiliyor musun? Neyse ki taktım sorun olmadı. Şimdilik alışamadım tabi ama gözlükten sonra rahat ettim diyebilirim.

  24 ocak 2015 19:16