yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  4.3
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (18)
  • oylar (17)
  • medya (1)
  5

  18. kuru ve hassas cildime ilaç gibi gelen güneş kremi. öncelikle ince bir yapısı var kolayca dağıtılıyor. herhangi bir kokusu yok ve beyazlık da bırakmıyor. genelde güneş kremleri gözlerimi çok yakardı ve rahat edemezdim ama bunu göz çevreme ne kadar sürsem de yakmıyor, cildimi irrite etmiyor hatta nemlendiriyor. bende hiç sivilce de yapmadı o yüzden en sevdiğim güneş kremi oldu kendisi. 

  17 ağustos 13:36

  4

  17. Bende non perfumed hydrating versiyonu bulunan spf 50 güneş kremi. 1 tüpünü 1.5 ayda bitirdim ve şimdi kendim için eksileriyle artılarıyla madde madde yazacağım.

  +++++++++++++++ pozitif özellikleri ++++++++++++++++++++

  +Millia, siyah nokta, beyaz nokta çenede alında pütürtü hiçbir şey yapmadı. En son cildim için mükemmel geldiğini hissettiğim ama uzun süre kullandıktan sonra çenemde içinden beyaz şeyler çıkan minik pütürtüleri yapan (bkz: daylong extreme güneş kremi)nden sonra bir süre galiba asla benim cildimi batırmayan bir güneş kremi bulamayacağım diyordum ama ertesi gün bununla karşılaştım.

  +Yazın karma kışın kuru karma olan cildimi çok güzel nemlendirdi ve yazın bir nemlendiriciye gerekmeksizin uygulayabildim.

  +Yapısı kalın, peki bunu niye artı olarak yazıyorum yeterli miktarı alıp yayabilmesi daha kontrollü oluyor.

  +gözümde veya cildimde yanma batma asla yapmadı hatta bence yatıştırdı.

  +filtre hissi sıfır sanki sadece nemlendirici uygulamış gibiydim.

  +fungal acne safe

  +paketi kapak haricinde mükemmel. Son damlasına kadar sıkabiliyorsunuz ama kapağı durmadan çıkıyor o ayrı tabi.

  ------------------------ negatif özellikleri -----------------------------------

  -Yeterli koruyuculuğu sağladığını düşünmüyorum. Deniz kenarında benim için şahsen sürmeye uygun değil.

  -Yapış Yapış. Cildim yağlı olmamasına rağmen beni arada rahatsız etti.

  -Hafif soyuluyor. Silgi gibi bir soyulma değil lakin çok ovarsam yüzümü soyulduğunu görebiliyorum.

  Almaya devam ederim(gizlinot: bulabilirsem lol) çünkü elimde, cildimde asla kötü etkisi olmamasından yatıştırmasından ve nemlendirmesinden emin olduğum tek güneş kremi bu. Ama başka güneş kremlerini de denemeye devam edeceğim.

  10 eylül 2021 18:14

  5

  16. kuru ciltliyim ama yazları cildim kışa oranla daha nemli olur. son 2 aydır kullanıyorum bu kremi(gizlinot: aslında her yaz kullanıyorum). ben gayet memnun kaldım. yüzümü nemlendirip öyle sürüyorum. parlama yapmıyor. bir de ben iki parmak kuralını uygulamıyorum, sanırım biraz daha az sürüyorumdur. bende sivilce çıkartmadı ama zaten sivilceye yatkın bir cildim yok. güneşten koruduğunu düşünüyorum. çünkü, güneş kremi sürmezsem cildimde kaşınan, sivilcemsi ama sivilce olmayan şeyler çıkar. uv seviyesi 7 olarak görünen zamanlarda saatlerce güneşin altında bisiklete bindiğim, yürüdüğüm günler, yüzümde güneş yüzünden yukarıda bahsettiğim şeyler çıkmıyor. bu benim için yeterli. 4 saatte bir yenilerim. cilt rengim biraz koyulaşıyor ama daha sık yenilerseniz koyulaşmayabilir. ben biraz yanmak için 4 saatten az sürede yenilemiyorum. göz kapaklarıma sürmüyorum çünkü akınca gözümü yakıyor. ama göz altına sürüyorum. sorun yaşamadım.

  6 temmuz 2021 12:04


  15. 3 tüp bitirdiğim güneş kremi. Cildim aşırı alerjik, zaman zaman egzamalı, normal fakat ara ara kuru ve karmaya da dönüyor...Göz çevrem hariç cildim hangi durumda olursa olsun hiçbirinde bana sıkıntı çıkarmadı, beyazlık bırakmadı, yüzüme nasıl yedireceğimi düşündürtmedi. Filtreleri oldukça iyi, lekelenmemi engelledi, nemlendirici etkisi de var fakat fiyatı gerçekten pahalı geliyor şu an. Eğer iki parmak kuralına uyuyorsanız ve her gün kullanıyorsanız en fazla 1 buçuk ay gidiyor. Her ay güneş kremine böyle bir bütçe ayırabilecek kişiler ve arayıştan yorulanlar için alınabilecek bir krem.

  2 haziran 2021 18:14

  14. bu güneş kremini ve yapısını sevenlere  harika ve daha uygun fiyatlı bir alternatif var (gbkz: la roche posay anthelios ecotube spf 50+). hem karton kutuda paketlenerek plastik kullanımını azaltıyor, hem de yüksek uva (gizlinot: ppd 34) ve uvb korumasına sahip. tabii en güzel yanı 250 ml'lik olduğu için daha ekonomik ve çevreci. eğer isopropyl palmitate sizde sivilce yapıyorsa tavsiye etmem cünkü yüksek oranda bulunuyor. ultra cream'den bir tık daha parlak ve yapışkan olduğunu düşünüyorum. yeterince nem verdiği için de nemlendirici kullanmadan direkt sürmek yeterli. bu güneş kreminde de aynı netlock teknolojisi bulunuyor. son olarak, parlak güneş kremlerini sevmiyorsanız uzak durun. :)

  29 mayıs 2021 23:02

  13. malassezia (fungal akne) nedeniyle kullandığım ürünler çok sınırlı ve bu sorundan önce dahi dermatolog önerisiyle kullandığım hiçbir güneş kremi cildimle anlaşamadı (bioderma, la roche posay vb.) fakat artık düzenli kullanmam gerektiğine inanarak bu güneş ürününü denemek istedim.

  sabah sebamed clear face nemlendiricisinin üstüne sürdüğümde silgi gibi toplaşma(?) ve sonrasında dökülme yaşadım ama nemlendiricinin bu potansiyeli zaten yüksekti. tek başına güneş kremini sürdüğümde ise böyle bir şey henüz yaşamadım.

  içerisindeki alkol beni rahatsız etmedi pek alkol takıntım yok güneş kremlerinde, cildimi kurutmasını da gözlemlemedim ki yağlı bir cildim de yok. parfümsüz olanını satın aldım (sans parfum) ama ben kokusunu da sevdim, bana hoş bir kokusu var gibi geliyor. uyguladıktan sonra bir yapış yapışlık var ama cilt iyice emdikten sonra sorun kalmaz diye düşünüyorum.

  düzenli olarak kullandığımda bu girdiyi güncelleyeceğim ama şimdilik iyi anlaşacağımıza inanıyorum.

  29 mayıs 2021 12:08

  5

  12. Cildim karma yapıda, güneş kremi ararken karşıma şöyle bir içerik çıktı: (link: https://bakimla.com/ciltbakimi/2021-gunes-kremi-rehberi/ https://bakimla.com/ciltbakimi/2021-gunes-kremi-rehberi/)

  İçerisinde bu ürün vardı denemek istedim, satın aldım. Ürün yapı olarak çok güzel, cildim dediğim gibi karma ve bazı güneş kremleri yağlanma yapabiliyor bunda asla böyle bir his olmadı hatta kontrol altına aldı gibi bir hissim var. Çok az almanız bile tüm cilde yetiyor bu baya sevdiğim bir olay oldu. Uzun zaman denedikten sonra mutlaka editlerim. Şu an izlenimim baya olumlu.

  21 mayıs 2021 12:51 21 mayıs 2021 12:52


  11. cildim karma, bana birazcık fazla yağlı geldi. ancak sivilce oluşturmadı, zaten genel olarak sivilceye meyilli bir cildim yok. muadillerine göre fiyatı bir tık daha uygun.

  16 mayıs 2021 20:16

  5

  10. Yıllardır yüz için sadece la roche posay kullanıyorum ve yazları yağlıya dönük cilde geçiş yaptığım için anti shine versiyonunu tercih ediyordum, memnundum da ama maksat değişiklik olsun, hassaslaşan cildime uyumlu da olur diye bu ürünü satın aldım. Öncelikle karma ciltliler bahar aylarında dahi kullanabilir ama altına asla başka nemlendirici ürün sürülmemeli.

  Cildime asla irritasyon yapmadı, sivilce maskeyle dahi bu kremi sürdüğümde çıkarmadım. Koruyuculuğundan da memnunum ancak yazın cildime bir tık ağır gelecek onun farkındayım. Bu 3 ay harici diğer kalan zamanlarda kullanacağım tek güneş kremidir.

  16 mayıs 2021 15:58

  5

  9. cildim hassas karma ve çene bölgemde maske kullanımı sonrasında aknelerim oluyor ve sönüyor. bu kremi kış döneminde de kullanmak için çok fazla araştırmadan almıştım; zira o sırada pandemi yüzünden araştırdığım tüm kremlerin stoğu yoktu. bu kremi tercih etme sebebim; hassas ciltlere hatta göz çevresine dahi uygulanabilir olmasıydı.

  benim kendi gözlemlerime göre;

  - ürün tam beyaz değil hafif beje yönelik sarıya dönük bir renkte ancak cillte iyice emiliyor.

  - losyonlar kadar bebeksi bir bitişi yok; biraz yapışkan bir his bırakıyor başta. bu nedenle makyaj altına uygulamak isteniyorsa özellikle yazın; biraz emilmesi beklenebilir. ben sürekli maske taktığım için bu dönem cilt makyajı yapmıyorum bu nedenle o yapışkan hissi fırça ile bir iki pıt yaparak transparan bir pudra ile yumuşatıyorum. ancak bu his olmasa daha iyi olurdu bence.

  - hassasiyet gerçekten yapmadı, sivilce yapmadı. bu anlamda başarılı.

  ortamalama bir fiyat ile alınabilecek güzel bir krem, mükemmel değil ama iş görüyor. ben elimdeki bitince başka kremler de denemek istiyorum.

  16 mayıs 2021 09:59