yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  4.0
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (6)
  • oylar (5)
  • medya (2)
  4

  1. La roche posay markasının yeni tanıttığı akneye meyilli ciltler için salisilik asit, LHA içeren yüz yıkama jeli. Gözenekleri temizlediği, sebumu dengelediği ve cilt kusurlarının azalttığı yazıyor sitesinde. Yüz ve vücutta kullanılabiliyor. Salisilik asit içerdiği için vücut aknesi, bacakların pürüzsüz görünmesine yardımcı olabileceğini düşünüyorum.

  200 ml eczane fiyatı 99₺, 400 ml eczane fiyatı 129₺.

  Cerave markasının salisilik asit içeren yüz yıkama jelinin çok popüler olması ama ülkemizde olmaması büyük şanssızlık diye düşünürken bu ürünün çıkması beni çok heyecanlandırdı. Hazır yüz temizleme jelim bitmişken 200 ml olanını eczaneden edindim. Jelin içinde tanecikler yok, salisilik asit ile kimyasal peeling yapıyor. Çok köpürüyor, Yüzü germeden, kurutmadan temizliyor. Yıkadıktan sonra yüzüm nefes alıyor gibi. Normal effaclar yüz yıkama jelinin limon kokusuna sahip değil, daha çok naneye benziyor kokusu ve baskın değil. Yüzeye yakın kirleri arındırmakta başarılı. Henüz yeni kullanmaya başladığım için mikro peeling etkisini deneyimledikten sonra güncellerim.

  Edit: içinde mentol varmış fakat çok az, hiç baskın olmayan bir kokusu var, rahatsız etmedi. Çok az miktarı yüzü temizlemek için yeterli ve bereketli bir ürün, 3 ayda yarısına geldim. Yüzümü gerçekten iyi temizlediğini düşünüyorum, siyah noktalarımın görünümünü azalttı. Aknelerime kesin çözüm oldu, sorunumu ortadan kaldırdı diyemem ama hafiflemesine yardımcı oldu. Yüzüm daha parlak gözüküyor. Kullandıktan sonra yüzümde hafif bir soyulma oldu. Vücut için de kullandım, ferah ve iyi temizlenmiş hissettiriyor. Sadece uygularken göz ve dudak çevrenize getirmeyin, dudakları çok soyuyor, kurutuyor.

  Edit 2: Ürünün üzerinde yüz ve vücut için olduğu yazsa da marka vücut için kullanımını öneriyor. Şuan cildim alerjik olduğu için yüzüme kullanmıyorum. Elimde kalanı vücudum için kullanıp bitireceğim. Genel olarak atopik, hassas veya rutininde başka eksfoliye edici ürünler kullananlara tavsiye etmiyorum. Vücut için gerçekten başarılı. 

  8 ekim 2020 23:02 13 ocak 2021 17:08

  2. Salisilik asit içeren bir temizleme jeli. Vücudumda ki sivilce lekelerine iyi gelmesi için kullanıyorum. 200 ve 400 ml olmak üzere iki seçeneği var. Ben vücudum da kullanacağım için 400 ml olanı aldım. İçeriğinde salisilik asit var. Cilt lekelerine ve kusurlarına etki etmesi amaçlı kullanıyorum. Nemli cilde uygulanırsa daha etkili olacağı söyleniyor. Tüm vücuda 4 pompa jel yetiyor. İçeriğinde soyucu maddeler olduğu için gün aşırı kullanımı daha doğru olur. Cilt lekelerime iyi geldi. Aşırı soyucu bir etkisi yok. Yazın güneş kremi ile beraber kullanılmalı. 

  27 aralık 2020 21:45 27 aralık 2020 21:52

  3. Yaklaşık 4 aydır kullanıyorum, kapalı komedonlarıma iyi geldiğini gözlemledim. Cildimi tahriş etmedi, kurutmadı. Cildi normalin de üstünde yağlı olanlara iyi gelebileceğini düşünüyorum.

  25 temmuz 2021 20:53


  4. bu temizleme jelini bir süredir sırtımdaki ve dekoltemdeki akneler için kullanıyorum ama pek gözle görülür bir etkisi yok belki sıkıntı benim cildimdedir bilemiyorum ama büyük umutlarla almıştım hayal kırıklığı oldu

  16 şubat 2022 16:28

  4

  5. Yüz ve vücut peeling ürünü.

  Benim yüzüm için uygun bir ürün değil. Ben bunu aktif sivilce varken veya hafif bir peeling istediğim zaman vücudumda kullanıyorum sırt için ve feci memnun kaldım. Aktif sivilce varken fiziksel peeling çok agresif kaçıyor ve var olan sivilceyi ya patlatıyor ya yara yapıyor ya da deri altındaysa daha çok şişirip kızartıyor. Fiziksel peeling yaptığım günler hariç ek olarak rutinime katıp belirli aralıklarla kullanıyorum sıkıntı yokken de, bir nevi bir sıkıntı çıkmasın diye önlem olarak. Ama sonrasında kendi duş yağım ile üstünden geçtiğimi söylemem gerek.

  Çok fazla aktif sivilce olması durumunda nasıl etki eder bilmiyorum. Ben her şeye rağmen ara ara çıkan tek tük sivilcelere çözüm olması için aldım çünkü yazın bu durum ne yaparsam yapayım önüne geçemediğim bir şey haline geliyor. Leke gibi bir şikayetle bile almadım aslında. (gizlinot: Ama evet ona da iyi geliyor doğal olarak) Daha pürüzsüz yapıyor ve ara ara çıkan sivilcelerin de çıkmasını önlemiş oluyor benim icin en azından. Sırt için ve olursa bazen dekolte bölgesine kullandığım için bana bayağı bereketli kaçıyor. Ful vücut hiç kullanmadım.

  30 temmuz 2022 13:55 30 temmuz 2022 13:59

  6. bir türlü geçiremediğim vücut lekelerim için kullanmaya başladım. her gün kabak lifine bir pompa sıkıp sırtımı hafifçe ovalıyorum. biraz bekleyip duruluyorum duş sonrası nip+fab markasının salisilik asitli pedini kullanıyorum yaklaşık 8 ayda sırt sivilcelerim %90 azaldı. her ikisini de tavsiye ederim. fiyatı her geçen gün artıyor ama ürün çok bereketli 8 aydır kullanıyorum 2. şişeye daha yeni geçtim.

  20 ekim 2022 15:28