yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (12)
  • medya (0)

  1. doktora gidip gitmediğini merak ettiğim yazarın beyanı. bahsetmemiş ama mutlaka doktora gitmesi gerekmektedir diye düşünüyorum. ben olsam markaya ulaşmaktan önce sağlığıma ulaşmayı düşünürdüm. belki kremin içindeki etken madde yazarın cildinde bir etkileşim yaptı ama açık yaradan bahsediliyor. mutlaka bir uzmana danışılmalı sebebiyle ilgili.

  1 haziran 2017 12:08

  2. Doktordan gidip rapor alarak çok rahat dava açabilir hesabını sorabilirsin. Çok geçmiş olsun

  1 haziran 2017 12:16

  3. Doktor raporu aldıktan sonra ingiltereyle skype görüşmesi yaparak, sürece onlarla devam etmeniz gerektiğiniz düşünüyorum.

  1 haziran 2017 13:37


  4. öncelikle geçmiş olsun. toleriane serisini komple aldığım için bu kremi de kullanmıştım. ilk başlarda krem göz altımı ciddi derecede yaktığı için ara ara kullandım fakat kullandığım dönemlerde vaadettiği hiç bir şeyi yapmadı. yazarın söylediği gibi nemlendirmek yerine benim göz çevremde de gerginlik oluşturdu. fiyat/ performans dengesine değinmek bile istemiyorum, 70 liralık bir krem ancak bu kadar kötü ve işlevsiz olabilir.

  doktordan gerekli evrakları alıp bu işin peşini bırakmamasını öneririm mağdur süslüye.

  1 haziran 2017 14:47

  5. 3-4 aydır kullandığım hatta 2. Kutuyu aldığım göz kremi. Ben memnunum nem vermek dışında bir özelliği Yok ama.

  Her yeni kozmetik ürünü alerji riski açısından öncelikle derinin küçük bir alanında denenmeli ve sonrasında kullanımına başlanması gereklidir. (Bu yüzden firmalar öncesinde denetmeli ya da tester vermeli bence)

  Yukarıdaki süslümüze geçmiş olsun, umarım bir an önce sağlığına kavuşur...

  1 haziran 2017 16:09

  6. çok üzüldüm ya, geçmiş olsun. markanın daha önce bir ürününü kullanmadım fakat bu kadar methedilen bir markanın bu tavrı beni sinirlendirdi. ne olursa olsun hakkınızı arayın lütfen. ben de takipte olacağım.

  1 haziran 2017 20:08

  7. la roche posay'in bugüne kadar kullandığım ürünlerinden memnun kaldığım bir marka olması yönüyle hem şaşırdığım hem de yazar arkadaş adına çok üzüldüğüm bir durum yaşamış. sadece rezalet mi dersek kesinlikle çok daha fazlası.

  büyük bir ilgisizlik ve sorumsuzluk örneği teşkil eden bir şey bu. her şey tanıtım, her şey reklam destekli ürün satışı demek birilerinin gözünde bunu bir kez daha görmüş olduk. O yüzden yaşadığı tarifsiz acıyı değil anlamak, düşünmek bile yetti. göz çevresi gibi hassas bir alanda açık yara demek de ne demek belli ki basit bir alerjik reaksiyonun ötesinde bir durum ortaya çıkmış. Acilen yakın takibe alıp, ilgilenilmesi gereken bir durum iken Türkiye'deki yetkisiz yetkili kişilerin sessiz kalması kesinlikle çok üzücü ve bir o kadar da endişelendirici bir durum.

  ürünün cilt üzerinde test edilip de satın alınması gibi bir konu tabii ki çok önemli, ama başımıza bir iş geldiğinde biz Türkiye'de kimlerle muhatap oluyoruz ya da olamıyoruz bunu bir kez daha gözler önüne seren bir olay bu.

  çok geçmiş olsun diyor ve bu konunun peşini bırakmamasını diliyorum ben de.

  1 haziran 2017 22:47


  8. Öncelikle gecmiş olsun. Bir çok arkadaş söylemiş ama ben de tekrarlayayım, yapılması gereken doktora gitmek, özellikle de 5 gündür acısını çekiyorum derken. Ürünler piyasaya çıkmadan bir sürü testten geçiyor ama bu tarz olayların olma ihtimali her zaman var maalesef. En fazla ne yapılabilir, sanırım raporla birlikte dava açılabilir ama miktarı ne kadar olursa olsun hasarı para telafi Etmez. Firmanın da elinden özür dilemek ve tedavi masraflarını karşılamaktan başkası gelmez sanırım. Onu da içten yapamıyorlar ya o ayrı.

  2 haziran 2017 00:19

  9. son kullanma tarihi geçmediyse ürünün ciddi rezalettir.. geçmiş olsun..

  2 haziran 2017 08:13

  10. Yazara, büyük geçmiş olsun dediğim olaydır ve kesinlikle yaşadığı şeyin acısını markadan fitil fitil çıkartmalıdır.

  Buna ek olarak anlamadığım şey şu: sabah uyanacağım, göz altlarımda dizlerde düşme etkisiyle oluşan açık ve iltihaplı yaraya benzer yaralar oluşacak ve koşarak doktora gitmeyeceğim. Bu biraz saçma değil mi? İnsanın ödü patlar ya! İltihap göze ilerleyebilir -ki vücudun en hassas bölgelerinden biri- kalıcı bir iz bırakabilir, tüm yüze yayılabilir. Bu nasıl bir ihmal? Yoksa ben mi fazla endişeliyim? Temizleme jeli falan denmiş; iki kere kaşısak kızaran bir bölgede açık yara oluşmuş, ne jeli ne temizlemesi?! Ben olsam çoktan acil kapısındaydım...

  Kanımca derhal doktora, sonrasında da hak arama yoluna gidilmeli...

  Tekrar geçmiş olsun.

  2 haziran 2017 08:55