yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  5.0
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (12)
  • oylar (2)
  • medya (1)

  1. valla sözlük bayıldım:) hem gıcır gıcır temizliyor, makyajın yağın zerresi kalmıyor; hemde kurutmuyor.

  daha ne olsun derken bitmiyor, çok bereketli, 1 tüp=6 ay günde 2 kez ve fiyatı 35tl

  yağlıya dönük karma cildim için faydasını gördüğüm, parfüm paraben falan içermermeyen sevimli bir temizleyici.

  8 nisan 2014 09:23

  2. Hakkında hep iyi şeyler duyduğum,çoğu markada olmayan,hassas ve yağlı ciltler için düşünülmüş temizleyici.

  8 nisan 2014 09:49

  3. yağlı ve hassas ciltler için kokusuz temizleyici. bir kere çok uzun süre gidiyor. cildi kurutmadan temizliyor. yüzdeki fazla yağı alıyor.

  makyaj çıkarmada bence çok başarılı değil. hafif makyajı temizliyor da, daha ağır makyajda 2-3 kere yıkamak gerekiyor. zaten ben makyaj temizleyicisiyle önce temizlenip sonra bu tip temizleyicilerle yıkanmasından yanayım.

  14 nisan 2014 17:49


  4. karmadan yağlıya dönük hassas cildime çok iyi gelen muhteşem temizleyici.yaklaşık 5 aydır kullanıyorum cildim dengelendi,sivilceler azaldı.

  1 mart 2016 20:36

  5. Effaclar ile bu serinin arasında kalarak sonunda tercihimi kendisinden yana kullandığım krem yapılı yüz temizleme ürünü.

  İçerisinde benim bayıldığım la roche kokusu yok ama adı üstünde hassas ciltler için formüle edilmiş. Mini minnacık mercimek tanesi büyüklüğünde bir miktarı elime sıkıyorum ve tüm yüzümü köpürte köpürte yıkıyorum ve gıp gıcır bir ten elde ediyorum. Bildiğiniz gıcırdıyo yüzünüz yeminle. Ben her zaman makyajımın kabasını garnier misel su ile alıp sonra yüz temizleme jeliyle yıkarım ve önceden mutlaka yüzümü tekrar sildiğimde makyaj kalıntısı olduğunu görüyordum fakat bu ürün yüzümde tek bir kalıntı bırakmıyor. Yüzümü kurutmadı germedi. Bir de çok kolay durulanıyor, jeller gibi uğraştırmıyor. Ben turuncukasa'dan aldım. Şimdilik en favori cilt bakım ürünüm oldu. Kesinlikle denemek isteyenlere öneririm.

  12 eylül 2016 22:14

  6. benim cildim (karma/yağlı) bu ürünle hiç anlaşamamıştı. duruladığım zaman aşırı gergin hissediyordum cildimi ve gözle görülür bir değişim olmamıştı.

  bunu bırakıp, effaclar'a geçtim aynı süre kullandım hem daha faydasını gördüm hem de cildimin kuru yerleri hariç gerginlik hissetmedim.

  aynı cilt tiplerinde bile farklı sonuçlar görülüyormuş demek ki.

  12 eylül 2016 23:09

  7. İçeriğinde parfüm bulunan yüz yıkama ürünleriyle yüzümü yıkadıktan sonra yaşadığım yüzümde bir süre beliren yer yer kızarıklıkları bu üründe yaşamadım. Önceden de bahsedilmiş yıkadıktan sonra ben de cildimde gerginlik yaşıyorum ancak bu durumu da avene thermal spring water ile çözdüm.

  2 aralık 2016 15:41 2 aralık 2016 15:45


  8. daha önce defalarca effaclar gel kullandım. bu sefer bu ürün bana hediye edilince denemek istedim. ilk izlenimim cildimi çok kuruttuğu ve gerdiği yönünde oldu. yağlı ciltli olduğum için böylesi bir gerginlik beklemiyordum. özellikle burun ve ağız kenarlarında kuruluk hissettim. bu sadece ilk izlenimim, zamanla fikrim değişirse güncellerim.

  7 aralık 2016 13:16

  9. Sevdim mi sevmedim ki karar veremediğim şu anki yüz yıkama jelim.

  F/p açısından çok başarılı mini minnacık bile alsanız tüm yüze yetiyor, fiyatı da uygun. Ancak sürerken kremsi, suyu yüzünüze vurduğunuz an öyle bir gıcırdıyor ki yüzünüz eliniz yüzünüzde kayamıyor öyle düşünün. Ki ben karma/yağlı cilt tipine sahibim. Yağı çok güzel arındırıyor ona diyeceğim yok ancak o arındırma kısmında elinizi hareket ettiremiyor olmanız yüzünüzde biraz rahatsız edici. Bunların dışında beni asıl rahatsız eden makyaj temizlemede performansının çok kötü oluşu. Öncesinde misel suyla temizlemek zorunda kalıyorum bütün yüzümü yoksa tonik uygularken pamuğa hep makyaj kalıntısı geliyor. Oysa bundan önce effaclar gel kullandığım dönem ağır göz makyajlarım dışında misel su kullanma ihtiyacı hiç hissetmiyordum, tonik uygularken herhangi bir kalıntı olmuyordu. Sonuç olarak çok bereketli olduğu için önümüzdeki 6 ay falan daha kullanıcam ama sanırım sonrasında yeniden effaclar gel alırım.

  15 ocak 2018 14:40

  5

  10. Epey allerjik karmadan yağlıya dönük bir cildim var. Cilt temizleme ürünlerinde kıstasım sadece 'lütfen bu da cildime başka bir zarar vermesin' idi. Bu krem temizleyici tam bir bebek <3 Cildimde hiç bir iritasyona sebep olmadı, komedonlarla boğuşturmadı, saatlerce kıpkırmızı bir yüzle gezememe neden olmadı. Temizlemesi çok iyi nasıl başarıyor bilmiyorum ama cildimin kuru olan kaş üstü ve yanak bölgelerini asla kurutmuyor ama yağlı olan alın, burun ve çene bölgesini çok güzel yağdan arındırıyor.

  En güzel temizlik hissini ise yüzümü normal yıkarken değil de, duştan yeni çıktığımda, yüzüm nemliyken kremi elimde biraz ıslatıp yüzüme dairesel hareketlerle köpürterek aldım.

  13 mart 2018 02:28