sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
4.0
girdi yaz
medya ekle
değerlendir
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (13)
 • oylar (1)
 • medya (1)

1. Neredeyse istisnasız bütün makyaj sanatçılarının çantasında bulunan harika kapatıcı. Kuru, sert ve yoğun pigmentli bir formüle sahiptir. Kapatıcılığı inanılmazdır, yağsız dokusu sayesinde oldukça da kalıcıdır. Sanılanın aksine göz altlarında değil sadece ciltteki kusurların üzerinde kullanılmak üzere tasarlanmıştır. Palette bulunan iki renk, ihtiyaca göre karıştırılarak uygulanır.

19 aralık 2013 11:05

2. az olsun öz olsun kafasında biri olan ben için mükemmel üründür. kapatıcılığı harika gerçekten, yüzdeki tüm kusurları siz yerinden oynatana kadar kapatmayı başarıyor, bayıldım.

2 ağustos 2014 00:52

3. bugüne kadar kullandığım kapatıcılardan birini seçmem gerekse vereceğim cevaptır. vaatlerini yerine getiren, ikisi bir arada oluşuyla başka ürüne gerek duymadan ton yakalayabileceğiniz, ambalajıyla da gayet kullanışlı bir kapatıcıdır, sadece dönemsel çıkan sivilceleri kamufle etmek için kullanacaksanız aylarca bitmeyecektir. yapısı oldukça sert sürerken zorlayabiliyor ama yüzünüzde de aynı kalıcılığı sağlayan ender ürünlerden biri olmuşsa hiiç umursamıyorsunuz.

29 kasım 2014 06:09

4. heheeeyt lisa eldridge'de gördüğümden beri istediğim bu ürünün SC2 rengine bugün itibariyle sahibiiiim :) boynerlerdeki laura mercier ürünlerindeki ikinciye %80 indirim sayesinde yanında da normalde 93 tl olan tekli farını (smoke plum isimli mat harika renkli far) 19 tlye aldım, biliyorum indirim olayları TR'de çok suistimal ediliyor ama...

kesinlikle süngerle vs uygulanmaması gereken, sadece noktasal kapatıcılık için kullanılması gereken, küçük bir fırçayla (rt fırçalardan accent brush veya fine liner brush olabilir) sivilce, leke gibi kusurlu bulduğunuz yerlere iki rengi karıştırıp cilt renginize mümkün olan yakın tonu yakalayarak mükkemmel örtücülük elde edebileceğiniz bir ürün. gözaltlarına veya tüm yüze kesinlikle kullanılmaması lazım. baya sert bir yapısı var ve dediğim gibi kullanılması gerekmekte. bu sayede hem doğru kullanırsınız hem de bazı günler(benim için çoğu gün) fondötene ihtiyaç duymazsınız veya üzerine çok ince bir fondöten zaten yeterli olur kusurlar kapandığı için :) hohohooo çok mutluyum :))

12 aralık 2014 17:41

5. Alalı 3-4 saat oldu ama yorum yapmak istiyorum, dayanamayacağım.

Ne zamandır sc-1 ve 2 arasında kalmış olduğumdan ve gittiğim mağazada 1'in testerı olmadığından bir kesin karar verip alamıyordum. Mac plw concealerda nc-15 kullandığımdan sürekli tereddütteydim zira sc-2'nin geniş tarafı azıcık koyu ve grimsi geliyordu gözüme. Neyse denedim mağazada, baktım fena durmuyor, öyle koyu da değil pek, aldım eve geldim.

Makyajımı tümden çıkarıp bu sefer grimsi duran geniş tarafa çok az da daha ufak olan somon renginden karıştırarak uyguladım. Daha doğrusu şöyle yaptım, düz, ufak yassı bir fırçanın bir tarafına epey bir sarı, diğer yüzüne de 1/3 oranında somon rengi olan kısımdan kapatıcı aldım ve elimin üstünde yer yer üfleyip! Isıtarak karıştırdım ve sivilce izlerinin, kızarıklıkların, yaraların, yara kabuklarının hatta sivilce yara arası şeylerin üstüne uyguladım. Sonuç çok tatmin edici. Üstüne hafif de bir pudra geçtim ve evet, kesinlikle fondötene ihtiyacım yokmuş. Bayıldım kendisine. Gramajı fiyatına göre epey düşük gibi duruyor ama bakalım gelen günler ne getirecek, belki de çabuk bitmez kim bilir.

Sevdim, aldığıma değecek gibi.

6 şubat 2015 20:46

6. yıllar önce aldığım sc-2 rengi var elimde..iilk zamanlar kıymetini bilememişim son 1 aydır kırmızı yanaklarıma bunu sürüp bazen incecik bir kat fondoten geçiyorum ..ınstagramdaki filtreli fotolar gibi cildim oluyor..göz altına sürüp kurutuyor dememeli.. zaten bu ürün yüz için ..

7 şubat 2015 11:10

7. olayını yeni anladım ben bu kapatıcının.

alalı bir ayı biraz geçti ama hakkımı verin, bildiğimiz kapatıcılara benzemiyor sonuçta. kullanımını çözmek o kadar da kolay değil.

bende sc-2 rengi var. alırken de gözüme koyu gelmişti, kullanırken de hala biraz koyu geliyordu. ama anladığım kadarıyla bu kullanma hatamdan kaynaklanıyordu. bildiğiniz gibi bu fazlasıyla pigmentli ve koyu bir kapatıcı ama benim suratımdaki sivilceleri izleri kapansalar bile alttan merhaba diyorlardı koyu koyu, ben de çareyi üstüne kapatıcıdan birkaç kat daha geçmekte buluyordum ancak bu sefer de o bölgeye koyulaşıp iyice göze batar oluyordu. öyle ki geniş ve açık renkli kısmın dibini gördüm daha bir ayda, ki sürekli de kullanmıyorum.

neyse amma uzattım. bunun iki tarafının yok alt tonunuza uyması için, yok renginizi tutması için karıştırılması gerektiğini söyleyip duruyorlardı, ben de öyle kullanıyordum ama istediğim sonucu alamıyordum tam olarak. dün araştırdım, inanılmaz koyu duran tarafı aslında corrector imiş bu kapatıcının. aynı göz altı kapatıcısından önce morlukların üzerinde kullanılan corrector gibi bu kısmı önce hiperpigmentasyon, kızarıklık olan bölgelerin üzerine ince bir katman halinde uyguluyoruz. o tupturuncu krem adeta ciltte eriyip cildin rengini alıp renk bozukluğunu kapatıyor, kendi adıma baya şaşırdım ben. fırça olarak da rt'nin manasız pointed foundation brush'ını kullandım, gayet uyumlu oldu. üstünden de yine aynı fırçaya aldığımız ve artık üstüne hohlar mısınız, elinizde mi karıştırırsınız bilmiyorum bir şekilde ısıttığımız açık renkli "kapatıcı" renkten ince bir katman geçiyoruz, lisa eldridge tarzı, süpürür gibi hareketlerle, ileri geri. ta taaa... nasıl güzel bir cilt oluyor nasıl.

seviyordum ama kafamı karıştırıp duruyordu bir türlü tam verimli kullanamamak. çözdüm sanırım, gerçekten dahiyane bir buluşmuş. kolay kolay vazgeçmem artık kendisinden, hatta eski kapatıcılarım artık çöpe gidecek sanırım.

20 mart 2015 14:27 20 mart 2015 14:32

8. kapatıcıların kraliçesi olduğunu düşünüyorum. morhipo'dan ne zaman indirim çeki gelse bu kapatıcıyı almak için kullanıyorum. açık rengi göz altlarım için diğer rengi de sivilceleri veya lekeleri kapatmak için kullanıyorum. göz altına beauty blender ile yüzdeki kapatılması gereken noktalara ise lisa eldridge'den gördüğüm üzere eyeliner fırçası ile sürüyorum. sonuç cidden çok iyi oluyor.

20 mart 2015 18:15

9. sc-2 bitmek üzere ve ben sc-1 mi alsam diye kara kara düşünmekteyim. bunu ilk aldığımda bu ne ya dedim ve ne yaptıysam yumuşamadı sonra zamanla parmağımı da üzerinde gezdirdikçe bayağı yumuşadı ve koyu tarafını corrector olarak göz altıma incecik uyguluyorum, bayılıyorum. tabii altına göz kremi sürdükten hemen sonra. yani ilk aldığınızda sizi sakın yanıltmasın, sonra yumuşuyor.. sc-1'in tester'ını yakından görmedim, açık tarafı çok açık görünüyor netten, ne yapıcam bilmiyorum yarın bana istinye park boyner yolları göründü..

30 ağustos 2015 20:03

10. Gerçek anlamda delicesine yüksek bir kapatıcılığa sahip üründür. zaten alırken ykm'deki çalışan bu ürünü polislik Sınavına girecek gençlerin dövmelerini kapatmak için kullandıklarını söylemişti ve şaka maka bu harika ürün dövmeyi kapatıyormuş! bu zamana kadar birçok marka denedim kapatıcı konusunda sanırım bu en iyisiydi. kuruluk yaptığı doğru ancak leke ve sivilceleri kapattıktan sonra gönlümün kraliçesi olduğundan kuruluğunu göz aradı etmek çok da zor olmuyor :)

31 ağustos 2015 11:05 ed.27 ekim 2015 23:29