yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (162)
  • medya (3)

  1. kendisine de bir mesaj yolu ile kendisi hakkındaki fikirlerimi iletmiştim.

  çok severek izlemiyorum videolarını zira aşırı bağırıyor, enerjisi ile insanı fazla fazla eziyor.

  ama şu var, kendisinden kaptığım pratik bilgiler var mı, kesinlikle var, o bilgileri kendisi nereden öğreniyor bir ara ona da soracağım.

  ondan öğrenerek far bazı yaptım mesela kendime, sonra allık yaptım, dün yayınladığı videosundan sebep kesinlikle deneyeceğim bir de saç toniği var.

  şampuanın içerisine kahve karıştırıp saçları yıkama fikri (koyu renk boyalı saçların kalıcığı ve rengini toparlaması için) bana inanılmaz ilginç bir fikir gibi geldi.

  özetle, tartışmasız şekilde öğretici yönü olan videoları var. sadee bu nedenle bile takip etmeye değer.

  25 şubat 2014 00:30

  2. Azcık daha bağırmadan konuşsa, yüzünü gözünü yediğim, fındık burunlum, alıp bağrıma basacağım vlogger.

  25 şubat 2014 01:03

  3. Bir olaylar yaşamıştı sosyal medyada bloggerımız. Ben de kulaktan dolma bir şeyler biliyordum ama kim ne diye hiç araştıramadıydım. Geçenlerde gurbette olduğumdan mütevellit makyaj videolarına sarmıştım. Ay bi sardı lbtknin videoları. Yalnızım ya Türkçe biri konuştukça konuşuyuo oohh. Değme keyfime aç 99 soruyu izle bi daha aç. Anasıyla alışveriş yapmış aç keyiflen. Bir ara muhabbete katılır gibi oldum live show hesabı -.- ama dur lan yalnızsın diye dürttüm kendimi. Ayrıca kendisi kontürde nasıl iyi medcezir videolarıylada gördük. O güven olur ya video izlerken heh işte onu aşıladı bana.

  Her neyse böyle ses soluk isteyenler açsın izlesin.

  25 şubat 2014 06:56


  4. Diğer youtuberların aksine pahalı kozmetik ürünlerini pohpohlamayıp, ''Daha iyisini kendiniz yapabilirsiniz'' şeklindeki tavrı çok hoşuma gidiyor. En içten bulduğum youtuber kendisi. Pratik kişilik.

  27 şubat 2014 14:05

  5. sürekli şımarmaya çalışan, bir videosunda chanel ile bourjois, l'oreal ile de lancome'un aslında (neredeyse) aynı ürünler olduğunu (içeriklerine bkz.) söyleyen hiperaktifimsi bir makyaj sanatçısı.

  28 şubat 2014 17:25

  6. 2. nesil yazar olarak aramızda görünce sevindirik olduğum izlenesi vlogger. kesinlikle çok sempatik ve yetenekli.

  7 mart 2014 17:28

  7. Son derece enerji dolu, bitmek tükenmek bilmeyen bir enerjiye sahip gibi duruyor kendisi. Verdiği bilgilerle çok yararlı bir blogger vlogger olduğunu düşünüyorum. Evet biraz daha az bağırsa iyi olur.

  7 mart 2014 18:42


  8. yıllardır bu işin içinde olmasına rağmen hala video ve fotoğraf çekim kalitelerine dikkat etmeyen "beauty guru". uzun zaman diliminde bir görkem karman kalitesini yakalayamamıştır. daha didaktik olabildiği noktalar kesinlikte vardır yiğidi öldür hakkını yeme; fakat dediğim gibi atladığı birçok şey oluyor. örneğin instagramda yazı içerikli bir şey paylaşmak ister; ama yazı tam olarak sığmaz sağdan soldan kesik kalır, yine de öylece paylaşır. video çekim kalitesini geçtim, insan türkçesini bilmediği bir kelimeyi hiç önceden araştırmaz mı? videoda anlatacaklarını önceden hiç mi prova etmez? ondan sonra yarım dakikada bir "ımmmmmmmmm" sesi dinliyoruz.

  7 mart 2014 21:07

  9. çok bilgili, videolarında çok açıklayıcı ve en önemlisi makyaj alanında kendini geliştirebilen bir blogger. fakat keşke ağzında bir şey varmış gibi kelimeleri yuvarlayarak konuşmasa. sırf bağırarak ve kelimeleri yutarak konuştuğu için videolarına belli bir süreden sonra dayanamıyorum. bir de video işine az daha özen gösterse süper olur. sevip sevmediğime bir türlü karar veremediğimdir aynı zamanda. ama sevme tarafım daha ağır basıyor ki, sürekli kanalında yeni video var mı diye bakıyorum.

  7 mart 2014 21:28

  10. itiraf etmeliyim ki kendisini ekşi sözlükteki linç esnasında tanıdım.

  tüm samimiyetimle yazmam gerekiyor bunu. ilgili başlığı okuduğum günlerde türk makyaj guruları olduğunu bile bilmiyordum, dolayısıyla hiçbirini de takip etmiyordum. videoyu -sadece altı çizilen kısmı- izledim ve "püfft" deyip kapattım. ekşi'deki yorumların acımasızlığını okudum; dediğim gibi videonun ne geri kalanını ne de onun diğer videolarını izlememenin verdiği yüzeysellikle, bu lincin saçmalığını göremedim. gidip kötü yorumlar yazmadım kesinlikle ama londradabirtürkkızı'na destek de olmadım.

  az önce son videosunu izledim, üzerinden 2 yıl geçmiş olmasına rağmen hala canının acıdığını gördüm. cyber bullying'in (sanal zorbalık) en kötülerinden birini yaşattılar kendisine; üstelik sadece samimi olduğu ve izleyicilerine hamileliğine dair tüm heyecanını hissettiği şiddette yansıttığı için.

  sanal zorbalığın ne kadar acımasız ve zalim olduğunu, o talihsiz lotoyu tutturmadan anlamak güç. sadece şans meselesi. bu lotonun size ya da bana çıkma olasılığı da var hala. burada yazdığımız bir metin, facebook üzerinde paylaştığımız bir fotoğrafımız, youtube'a bizden habersiz konmuş bir videomuz... fark etmez. insanların büyük bir kısmı asla videonun, fotoğrafın ya da metnin arkasındaki ile ilgilenmez. facebook'ta arkadaşınız paylaşmış diye görüp beğenerek paylaştığınız bir fotomontajın ya da o cemal süreyya'ya ait olduğu iddia edilen şiirin gerçekten de doğru olup olmadığını kaçımız araştırıyoruz ki?

  üstelik yapılan alaylar ve hakaretlerin insanları intihara sürüklediği bir dünyada yaşıyoruz. çok azı bu zorbalıktan güçlü bir şekilde çıkabiliyor ( (gbkz: Lizzie Velásquez) gibi). londradabirtürkkızı'nın talihsizliği, sosyal medyada (gbkz: kezban) ile başlayan "türk kızına duyulan nefret akımı"na yakalanmasıydı. (bundan kadınlar kulübü bile nasibini aldı, süslü olarak bizim de almamız yakındır)

  Ne yazık ki bu zorbalığı yapanların çoğu, empatiden yoksun, kompleksli, sığ kişiler. (yazar: moderator) den öğrendiğim kadarıyla buraya bile dadanıyorlar. yukarıdaki "başlık ara" kısmına "kezbanlar" yazıp beklediğinizde beliren başlık da bunun kanıtı. burada sözlükte kozmetiğe dair bir şeyler paylaşıyoruz ve bu paylaşımı kendince gereksiz ve saçma bulan insanlar gelip bize bile küfür edebiliyor.

  tuhaf gerçekten. bazıları sırf eğlenmek için, sırf gününü doldurmak için tanımadığı, hayatına dair en ufak ayrıntıyı bilmediği bir insanı aşağılayarak, dalga geçerek, hakaret ederek haz alıyor. karşı tarafı ezdiğini düşünüyor, böylelikle egosunu şişiriyor. düşünebiliyor musunuz, sırf bir insanı küçük görerek hayatlarındaki başarısızlıkları, yetersizlikleri silip bununla tatmin duygusu yaşayabilen insanlar var. (Bu son cümlede sadece internet zorbalarına değil, bize de taş atıyorum. kilosu, boyu, burnunun şekli, dini ve dili, rengi ve cinsiyeti yüzünden birini aşağı görüyorsanız, siz de bu insanlar grubundasınız.)

  Konudan uzaklaşmadan, ben kendi adıma çıkardığım dersi dile getireyim. londradabirtürkkızı'na destek olma gücüm varken onun yanında olamadığım ve sessiz kaldığım için üzülüyorum. biz, kadınlar, öncelikle birbirimizi desteklememiz gerekiyor. sosyal medyada kenetlenmemiz gerekiyor. erkeklere yaranma uğruna başka kadınlar hakkında "kezban yaaea" gibi tanımlamalar kullanan kadınları uyarmamız gerekiyor. ve son olarak, işin aslını öğrenmeden kimse hakkında laf etmememiz gerekiyor. (bence)

  dünya emekçi kadınlar gününe uygun bir yazı oldu sanırım, kutlu olsun.

  8 mart 2014 02:17