yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (10)
  • medya (0)

  1. (link: http://youtu.be/bKFF4vYQ_k8?t=1m32s özetle)

  edit: link ölmüş

  31 ağustos 2014 12:07 7 ocak 2015 19:01

  2. dine körü körüne inanan, sorgulamayan, düşünmeyen insana demezler mi makyaj haram değil mi diye?

  edit: (no: 0)

  kara çarşaflı bir insanın bu allığı nasıl kullandığını da ayrıca merak ediyorum.

  1 eylül 2014 08:31 1 eylül 2014 08:39

  3. sexy black maskara seven fakat seksin güzel bir şey olduğuna değinilen girdileri eksileyen çelişkiler yumağı şahıs. sanırım kuran'da makyaj bahsi olmadığından orgazm pembesi allıkları, seksi kirpikleri uygulamakta sakınca görmüyor. bu haliyle fikirlerini ciddiye alamıyorum, hatta troll olduğunu bile düşünüyorum.

  1 eylül 2014 13:18


  4. çok şükür, "ahirette göreceksiniz"den "ahirette göreceğiz"e terfi etmiş. iyi, iyi..

  1 eylül 2014 15:12

  5. bence bu kızın değil de, böyle bir sitede ' kara ' çarşaf diye bir başlık açarak ortalığa fitne saçanın üstüne gidilmeli.

  1 eylül 2014 16:12

  6. din mevzusu açılmasaydı ben bu süslünün kapalı olduğunu bile anlamazdım.entrylerinin benimkilerden eksiği yok fazlası var.güzel de yazıyor.farkında olmadan bir sürü beğenmişim.

  böyle islam savunucularını gördükçe 'tamam lan gidiceğiz görüceğiz hep birlikte hadi bakalım.bir de bunların hepsi yalansa iyi gülerim haa...' diyorum.

  sorgulama yok.en çok bundan muzdaribiz.nesilden nesile paket şeklinde aktarılıyor din.ben de bir yaratıcı olduğuna inanıyorum elbette ama dünya üzerinde bu kadar dert varken senin ne giydiğine ne içtiğine karışacağını düşünmek biraz ütopik ve bencilce olmuyor mu? şimdi burada size müslümanlığın cevaplayamadığı sorular diye kafa açmayacağım.zira bir mümin böyle şeyleri okumaz,asla dinlemez.şirke girerim diye korkar.hatta daha da çirkinleşir sizi zorla susturur.dövmezse iyisiniz.

  bu yüzden her daim laikliği savunurum.ben senin inancına saygı gösteririm ama devletin dini olmaz.o zaman ayrımcılık olur.yeni bir ıslahat fermanı mı çıkaralım ne yapalım yani ? ileri gideceğimize 500 yıl geri mi gidelim.ya da bilmem kaçıncı ayetle bilmem neyin toplamı bize güneşle ayın uzaklığını veriyor diye hesaplayıp,oradan buradan mucize çıkarıp kendimizi mi kandıralım.dünya bugün bu kadar ilerlediyse hepsi ateist insanlar sayesindedir bunu kabul edin sevgili teistler.(yazar burada sadece müslümanlara hitap etmediğini belirtiyor)

  dip not:şimdi çıkıp da bana osmanlıdan efendim bilmem kaç sene evvel yaşamış bilim adamı bilgisi getirirlerse onların bir çoğunun ya da hepsinin devşirme olduğunu belirtmek isterim.

  1 eylül 2014 22:42

  7. Kişilerin dinden soğumasına sebep olan irrite edici güruhun temsilcilerinden-miş.Hiç farkında değildim.Çünkü açıkçası bu platformda bu tarz bir görüşün,ayet üstüne ayet yazmanın da manasını çözebilmiş değilim.Ben nasıl dini tartışmaların yapıldığı bir platforma gidip maskaramın markasını yazmıyorsam,rujumun kalıcılığından yakınmıyorsam burada da gelip "yanacaksınızzzzz!göreceksinizzzz!!!" tehditlerini de abesle iştigal bulurum.Buraya gelip bir şeyler yazan insanlar hakkında yapabileceğimiz tek genelleme herkesin okuma-yazma bildiğidir.Dolayısıyla hangi inanca sahipse açar kutsal kitabından okur,burada bilmişlik yapmak saçma sapan bir durum.Ayrıca madem bu kadar dinî ilime sahipsin,söz konusu kaidelere uymayanların başına geleceklere karar verecek tek mercinin kim olduğunı da bilirsin demezler mi adama?

  2 eylül 2014 20:52


  8. çarşafını alemlerin rabbi istediği için giyen bir yazar.

  ailesi, olmayan eşi veya toplum baskısı için değil, allah için.

  "De ki: Muhakkak benim namazım, ibadetlerim, hayatım ve ölümüm alemlerin Rabbı olan Allah içindir." enam suresi/162.ayet

  kendisiyle çelişebilir, hata yapabilir; çünkü beşerdir.

  fakat çarşaf hakkında bir tür kıyafet dedim diye kendimle çeliştiğimi düşünmüyorum.

  çünkü çarşaf allah'ın (gbkz: müslüman) kadınlara emrettiği bir kıyafettir.

  ayrıca çarşaflı biri olarak daha önceki entrylerimde bahsetmiştim makyaj yaptığımı(fakat sokakta ve yabancı erkeklere karşı değil)

  sizin yaptıklarınızı yapabildiğimiz için mi bu hırsınız?

  "Ve Rahman'ın kulları; O kimseler ki, yeryüzünde tevazu ile yürürler ve cahiller kendilerine laf attıkları zaman «Selametle!» derler." furkan suresi/63.ayet

  selametle..

  14 ekim 2014 20:53

  9. Çarşaflı olduğu halde süslü sözlükte kendine ne gibi bir fayda sağladığını anlayamadığım kişi.

  Ruj günah

  Fondoten günah

  Oje günah

  Takı toka günah.

  Parfüm zaten günah, içinde alkol falan var.

  Süzlüsözlükte neden yazdığını gerçekten merak ediyorum. Yoksa kim ne giymiş banane.

  5 aralık 2014 13:52

  10. Nasıl makyaj hakkında hiç girdisi olmayıp yazar olduğunu merak ettiğim yazar.

  Bazı modların unutkanlığı yüzünden yaklaşık 100 girdiyle 1 yıl boyunca konuk yazarlıktan çıkamamıştım ben :)):))):) sonra da 'pardonnn sizi unutmuşuzz' gibi bir mesajla özgür bıraktılar sağolsunlar da e buna niye kimse bir şey söylemiyor? Viravira da aynı sebepten gitmedi mi sözlükten? onu savunmuyorum ama herkese aynı kuralların işlemesi gerektiğine inanıyorum ;)

  24 mayıs 2017 12:04