yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  0.0
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (25)
  • oylar (0)
  • medya (0)

  1. Yeni zamdan sonra kesinlikle yaptığım boykottur. Zam olur olmaz biz sesimizi çıkartmazsak bu zam furyası giderek artacak. Belki satışlarda ciddi miktarda bir azalma olursa oturur bi düşünürler asgari ücretin 1600 olduğu ülkede 75 tl ye nasıl ruj satmaya çalıştıklarını

  3 ocak 2018 20:04 3 ocak 2018 20:07

  2. zamını bilmiyorum ama hayvan deneyleri yaptığı için zaten boykot ettiğim bir firmadır mac

  3 ocak 2018 20:55

  3. Doğum günüm için kendime dörtlü palet oluşturmayı düşünüyordum aman allahım bu fiyatlar ne yarabbimmmm kimi sevdiysem gitti bu zamlar ne

  Üç sene önce 55 liraydı o rujlar 55...

  3 ocak 2018 21:36


  4. belki milyonuncuya söylüyoruz ama; milletin hala ülkeyi, ekonomiyi değil de markaları boykotladığı başka bir başlık daha... siz ülkenizi değiştirmek için bi adım atın önce. o rujlar yurt dışında hala aynı para. fiyatlar sadece macte değil pazarda da artıyor farkındasınız değil mi? anca bi ruj alamadınız diye "ayy mac kaka" demeye devam edin. geri kalan her şey çok ucuz zaten. tüm suç macin.

  3 ocak 2018 22:17

  5. Mac'e kızgın değilim, ülkeme kızgınım. Alım gücümüzün bu denli düşmesine, hala "ekonomimiz çohh eyi" propogandası yapılmasına daha kızgınım. bu gidişle boykota gerek kalmadan bir kilo peynir alamayacak konuma getirileceğiz gibi duruyor zaten, gerek yok böyle başlıklara.

  3 ocak 2018 22:21

  6. fiyatlarından önce hayvanlar üzerinde deney yaptığı için hiçbir ürününü almadığım kozmetik markasıdır. dudağımda mac ruj var demek için bir hayvancağızın göz göre göre acımasız deneylere maruz kaldığını düşünmek benim vicdanıma, insanlığıma ters. ki birçok alternatifi de bulunuyor. macsiz de yaşarsınız a dostlar, ama birazcık duyarlı olalım.

  3 ocak 2018 23:11

  7. evet güzel memleketimde her şey zamlandı.içtiğimiz meyve suyu bile. ekmek ha keza her yıl zam yiyiyor ancak bunları boykot edemiyoruz, almamazlık edemiyoruz. aşağıdaki süslünün de yazdığı gibi okuldaki su,çay vb şeyler bile zam yemiş durumda ama alıyoruz bunları mecburuz. bu konularda boykot edilecek şey oy verdiğimiz adamlar(!) olur ancak. devlet okulunda okumama rağmen okulun kantinleri ayrıca vakfa bağlı buna rağmen zamlanıyor ürünler.

  dekanımızın yüzüne yüzüne ''bir çaydan ne kazanacaksınız'' demişimdir , rektöre de usluplu bir şekilde twitterdan yazmışımdır(malum bu adamları hiç bir yerde canlı göremiyoruz)

  ancak kim ipler bizi ? o zaman mesele ne ? ''susmamak, kabullenmemek, sıkınıları dile getirmek''. yoksa artık her şeyi ithal eden eski tahıl ambarı olan memleketimde yabancı kozmetiklerin pahalı olması olası sonuç.

  ama indirimler de dahi keriz gibi önce bindirip sonra indiren firmaları her yıl astronomik miktarlarda zam yapılmasını da kabullenemem. ayrıca son yıllarda kozmetiğe artan ilgiyle zaten türk firmaları da baya gelişti. gider ona destek olurum.

  ha elzem değil yine bu ürünleri almak ancak şu platformun kuruluş amacı doğrultusunda da bu şeyleri tartışıyoruz.(gizlinot: yoksa sokaktaki vatandaş bir ruja 55 tl dahi olsa bunun alınmasına kıçıyla güler ya da ağlar bilemedim.) vee bir yaptırım gücü varsa buranın evet boykot ederim. portakal sıkmakla karıştırılmasın yani bu durum.

  3 ocak 2018 23:21 3 ocak 2018 23:26


  8. Zaten almaya gücümüz yetmediği için otomatikman boykot oluyor zaten

  3 ocak 2018 23:38

  9. Mac'e gelene kadar. Ruj elzem midir ? Hadi diyelim ki senin için elzem. Git Pastel al. Hem yerli mali yurdun malı herkes onu kullanmalı der mutlu da olursun.

  Duyarlılık değil bu bana göre arkadaşım. Etin kilosu kaç lira, organik yumurta kaç lira, iyi bir sütün 1 litresi kaç lira haberin var mı ? Karnabahar alıyorum kilosu 6 lira. Mandalina olmuş 5 lira. Iyi gıdadan mahrum kalan kaç çocuk var bu ülkede haberin var mı ?

  Senin tarafından bakınca sen de haklısın aslında. Bi furyadir gidiyor yok Merve'si, yok Duygu'su, Görkem'i. Hepsi de çok sıradan, hiç bir özelliği olmayan insanlar. Alıp sürüyorlar, hem de hiç para ödemeden. Canın istiyor. Alamıyorsun. Yazdıkça fikrim değişti, et boykotunu. Ama nedir ki, alt tarafı ruj.

  3 ocak 2018 23:56

  10. Ekonomi günden güne çöküyor, her şey olmuş ateş pahası. Biraz önce farların fiyatının 75 tl olduğunu görüp dehşete düştüm. Bu nedir ya?

  Evet belki bir ruj bir allık bir far çok elzem değil, ancak burada konuşulan tek şey de bu değil. Özellikle dikkat ediyorum, son zamanlarda sözlükte en çok konuşulan şey zaten her şeyin ne kadar pahalılandığı.

  Üstteki girdide de yazıldığı gibi, burası “süslü sözlük”. Vay efendim pazar boykotu süt boykotu burada anlamsız kaçmaz mı? Ki bunlar burada da konuşulan şeyler, konu dışı sekmesinde tabii ki tartışılmalı. 

  Ayrıca gelen bunca zammın üzerine hala “egonomi çoh eyi” “euro dolar kurundan bize ne biz tl ile alışveriş yapıyoruz” diyenleri gördükçe cinlerim tepeme çıkıyor. Biz tl ile falan alışveriş yapmıyoruz arkadaşım. Doların, euronun tl ye çevrilmiş üstüne bindirim yapılmış haliyle alışveriş yapıyoruz. 

  Mac’i de mecburi boykot ediyorum, mid-end bir markasın sen ya, öyleydin yani. Boykot etmek istemesem bile öğrenci bütçemi fazlasıyla aştığı için zaten kaybetti beni, ve benim gibi birçok müşteriyi.  

  Yanlış anlaşılmama düzenlemesi: kastetmek istediğim ülke sorunlarının burada konuşulmasının anlamsız kaçması değil. Mac boykotu başlığının bu platformda hiçbir fazlalığının olmaması. 

  4 ocak 2018 00:56 4 ocak 2018 01:03

  ilginizi çekebilecek benzer başlıklar