0.0
girdi yaz
medya ekle
değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (11)
  • oylar (0)
  • medya (1)

1. Mac'in eskiden pro olan, yakınlarda kalıcı koleksiyonuna geçmiş mat farı. Seveniyle sevmeyeni kapışır, sketch'e çok benzetiliyor, sketch'in matı olduğu söyleniyor ki şarap bordosu, burgundy olarak tanımlanıyor sık sık.

Benim düşünceme gelince, büyük umutlarla aldığım ama beni hayal kırıklığına uğratan bir far. Kanımca kendisi bordodan çok mürdüm, tam olarak sözlük morunun biraz daha koyusu olarak tarif edebilirim. Karıştırma, blending, konusu tam bir kabus, iz kalmadan homojen bir şekilde dağıtabilmek en iyi fırçalarla bile mümkün değil. Katlanma bölgesinde de kullanamıyorum bu yüzden. Mesela yine bir matte renk olan red brick'te böyle bir dağıtma problemi yaşamadım, o kadar ki zaman zaman allık yerine kullandığım oluyor, nars exhibit a dupe'u olarak. Kalın bir şekilde kat kat uyguladım baz üzerine, belki koyulaşınca şarap rengini çağrıştırır diye ama hayır hala mürdüm mürdüm duruyor. Ve rengi sevsem de suratımda tahammül edemeyeceğim nadir renklerden biri mürdüm!

Kısaca bordo derken bambaşka bir şey çıkabiliyor, mağaza ışıklarında renkler farklı görünebiliyor. Gün ışığında incelemeden almayın derim.

13 kasım 2014 01:23

2. gözü simsiyah bir kalemle çerçeveleyip katlanma yerine ve alt kirpik diplerine bu farı uyguladığınızda güzel bir görüntü yakalayabilirsiniz.

5 mart 2015 14:29

3. damson dediğin şey zaten mürdümken hangi akla hizmet bordo, şarap bordosu diye tanımlandığını anlamadığım far, hala aynen duruyor, hala verdiğim paraya acıyorum. niye insanların söyleyip durduğu şeye bildiğimden daha çok inanıyorsam onu da anlamıyorum. bildiğiniz, kırmızısı azıcık fazla kaçmış mürdüm bu. daha çok bordo mu yoksa mürdüm mü derseniz, mürdüm.

5 mart 2015 16:43 11 mart 2015 16:56


4. bugün almak isteyip de kentpark mac'te bulamadığım far. tester farı inceledim, çok beğendim. genelde bu tarz koyu renk ve mürdüm, bordo tonlarında farları severim, oluşturduğum palete de çok uygundu. umarım bulabilirim.

edit: sketch'i almamla beraber istek listemden çıkardığım far. sketch hafif ışıltılı ama öyle baskın bir ışıltı olmadığı için çok doğal kullanılabiliyor, rengi de deep damson ile benzer.

6 mart 2015 00:05 11 mart 2015 18:11

5. severek kullandığım bir far. yapısı çok pürüzsüz parmağımı öylesine üstünde gezdirmeyi bile seviyorum.

kullanışına gelirsek,

all that glitters + mulch/embark + deep damson çok iyi oluyor. aklınıza gelirse deneyim derim :)

6 mart 2015 00:13

6. lololoyi'nin de bahsettiği gibi gerçekten dağıtmakta zorlanıyorum bu farı, yapışıyor kalıyor resmen. acaba zamanla olan bir durum mu? son ikidir kullanımımda aynı problemi yaşıyorum

11 mart 2015 00:39 11 mart 2015 00:40

7. bordo falan değil,değil;bildiğin mor.

ne doğru dürüst dagılıyor,ne de pandaki rengini veriyor. sürmüşsünüz de silmişsiniz gibi bir hava kalıyor göz kapağında dagıtma fırcası ile uygulandıgında.

Put A Lid On It ile smokey eye deneyeyim dedim,bir kaç saat sonra bir de birikmeye başladı ki asla boyle bir durum yaşamadım ben bu bazla.

tarihinin geçmiş olduguna inanmak istiyorum ama annemin/ananemin 5. yüzyıldan kalma tarihi eser farları ile bile ben boyle sorun yaşamamıştım ya.

çok umut beslemişim sanırım,hayallerim yıkıldı.

(ybkz: :'( )

11 mart 2015 15:20


8. kopkoyu bir mürdüm mor. İçinde yansıma yok bildiğin mat bir far. Zamanında görkem karman'ın ayıla bayıla anlatmasıyla gidip deneyip almıştım. Güzel bir far ama öyle öldüm bittim denecek kadar da ya da muadili bulunmayacak kadar bir far değil. Özellikle gölgelemede alt kirpik diplerinde ve gözün dış kısmında başarılı oluyor. Dağıtma fırçanızda önemli tabi burada.

11 mart 2015 15:39

9. Karıştırması benim için çok, çok zor olan far. Rengi de bakınca mürdüm gibi güzel bir renk ama ben göz kapağıma sürdüğümde alelade bir kahverengi far gibi durdu. Neden mac? Neden böyle yaptın ki?

11 mart 2015 19:26

10. Mac sketch'e benzeyen ama biraz daha mora dönük olan far. Sketch'e göre çok daha pigmentli ve daha kolay karıştırılabiliniyor bence. Bu yüzden ikisi arasında kalındıysa deep damson daha iyi bir seçenek.

11 mart 2015 21:02 11 mart 2015 21:28