yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  4.7
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (10)
  • oylar (3)
  • medya (0)

  1. Mac in yüz bazıdır. Ancak ben kendisinden memnun kalmadım. Öylece duruyor. Zaten sevmiyorum baz kullanmayı ama hiç bir ürün bende kalıcı değil diye denemek istedim.

  28 ocak 2015 14:57

  2. Ben seviyorum. Eğer bir bazdan beklentiniz makyajımı sabitlesin ve uzun süre kullanayımsa bu beklentiyi karşılayan bir ürün. Ama gözenek görünümü konusunda bir beklentiniz var ise maalesef etkili değil. Ben bu ürünü cildime uyguladığımda gerçekten makyaja hazır hissediyorum. Çok hissiz bir doku bırakmadan kadifemsi bir his bırakıyor.Hissiz dokudan kastım, cildin dokunulduğunda hissettirdiği bir his vardır bazı ürünler bu hissi kaybettiriyor mat sonuç vereceğim diye. Ve gerçekten kalıcılık konusunda beni çok mutlu etti.

  28 ocak 2015 15:07

  3. 1. Ambalaj:

  Hepimizin az çok bildiği üzere Mac cicili bicili ambalajlara sahip olan bir firma değil, ürün bize siyah simli bir kutuda geliyor. Ayrıca ürünün kendisi pompalı bir şişede sunuluyor. Tüp şişe demek daha doğru olur sanırım. Normalde tüp şişeli ürünlerde en büyük sorun, miktarın ayarlanamaması ve bir anda çok fazla ürünün çıkmasıdır. Ancak Mac'in bu şişesinde böyle bir sorun yok, ilginç bir şekilde fazla bir ürün gelmiyor ve siz miktarı ayarlayabiliyorsunuz.

  2. Cilt tipi:

  Belirtmem gerekir her cilt tipi için uygun olmasının hakkını veriyor. Öncelikle yağlı cilt veya karma cilt tipine sahip olanlar için primer'ın sivilce yapmaması ve cildi matlaştırması gibi özellikler aranır. Bu açıdan bu ürün çok iyi iş görüyor. Gerçekten matlaştırıyor ve sivilce oluşumunu da engelliyor. Yağlı bir cilde sahip olup kullanmak isteyenler için bence gayet kullanışlı bir ürün.

  3. Yapısı:

  Diğer baz incelemelerinde bahsettiğimiz o silikonumsu yapı bu üründe mevcut değil ve oldukça da sıvımsı bir yapıya sahip. İlk başta beyaz bir ürün geliyor ancak uyguladığınız zaman ürün şeffaflaşıyor ve bir renk vermiyor. Ayrıca çok hafif olduğunu ve hiç bir ağırlık yapmadığını da belirtebilirim. Ürünü kullandığınızda cildinizi parlak ve ışıltılı gösteriyor. Cildinizi kadife gibi yapmıyor ya da o hissi vermiyor belki ama yumuşacık yaptığını söyleyebilirim.

  4. Yararları:

  Zaten çoğunu az çok yukarıda anlattım. İlk olarak gerçekten makyaj ve cilt arasında bariyer etkisi yaratıyor ve makyajınızın doğrudan teninize ulaşmasını engelliyor. Makyajınızın süresini de uzatıyor. Sivilce yapmıyor, yağlı bir cilt olsa bile matlaştırıcı etkisini gösteriyor. Ayrıca cildinize ışıltı veriyor. Bu ürünü kullandıktan saatler sonra bile yeni yapılmış gibi bir canlılık ve ışıltı kalıyor. Ayrıca bu ürünün en büyük iddiası renkleri düzeltip kızarıklıkları gidererek fondöten, bb krem ya da pudra için kusursuz bir zemin hazırlamak ve bu iddiasını da yerine getiriyor. Cildi canlı ve renklerini dengeli gösteriyor tıpkı bir yumuşatıcı etkisi var.

  5. Eleştiriler:

  Öncelikle zaten ürünün gözenekleri kapatma ya da küçültme gibi bir iddiası yok dolayısıyla gözenekleri kapatmıyor veya küçültmüyor. İçerisinde silikon bulundurmasına rağmen diğer bazlara göre çok daha az bir orana sahip olduğunu düşünüyorum, çünkü diğer bazlarda karşımıza çıkan o silikonumsu yapıya sahip değil. Küçük bir öneri: Bu ürünü kullandıktan sonra gözeneklerinizin olduğu bölgeye the POREfessional ürününü de uygularsanız kusursuz bir görüntü elde edersiniz. Ayrıca fiyatının da ürüne göre pahalı olduğunu söylemeden geçemeyeceğim.

  6. Kullanımı:

  Diğer primer/baz incelemelerinin kullanımında belirttiğim gibi bu ürünü de elinizle ya da fırçanızla uygulayabilirsiniz. Ayrıca tüp yapısı ve orantılı miktarda kullanabildiğiniz için çok daha rahat bir şekilde kullanabilirsiniz. Cildimde çok ciddi sıkıntı olmadığı ve doğrudan kapatmam gereken noktalar olmadığı için bazı günler cildime bu ürünü uyguluyor, üzerine sadece biraz pudra uygulayarak kullanıyorum. Ek bir ürüne gerek bile olmuyor. Düzenleyici ve ışıltı verici etkisi sayesinde doğrudan kullanabiliyorum.

  7. Fiyatı:

  30 ml olan ürün 130 TL civarında.

  (link: http://makyajcigeldihanim.blogspot.com.tr/2014/10/primerbaz-incelemeleri-vol-4-mac-prep.html inceleme yazısı ve uygulama videosu)

  28 ocak 2015 15:40


  4. gözenekli, kızarıklarla dolu ve pürüzlü bir cildim var. anlayacağınız sorunlunun sorunlusu bir cilt. yapılan yorumlardan merak edip dayanamamam dolayısıyla ve mac'deki muanın tavsiyeleriyle bu bazı aldım. gerçekten kadife gibi yaptı cildimi. çok memnun kaldım. hatta ilk kullandığımda o mükemmel kadifemsiliğin üzerine bir şey sürmeye kıyamadım ve üzerine hiçbir şey sürmedim. ve sabahtan, akşam yüzümü temizleyene kadar aynı doku yüzümdeydi. yağlanma dahi olmadı. bu açıdan çok memnun kaldım. ancak fiyat ve ambalaj orantısızlığı çok rahatsız edici. ambalajı istoç plastikleriyle yapmışlar belli ki.

  8 nisan 2016 21:55

  5. yaptığım bir internet alışverişinde deneme boyunu göndermişlerdi. birkaç kere kullanma fırsatım oldu ve çok beğendim. yüze verdiği ışıltı insanı daha sağlıklı göstermekle birlikte; makyajı da tazelemeden uzun süre götürüyor. yalnız internet sitesinde satışta değil, ürün artık üretilmiyor mu, ülkemize mi getirilmiyor meraktayım.

  19 şubat 2017 21:08

  6. deneme boyu vardı elimde, bugün ilk defa kullandım. sürdükten sonra yüzümde ve elimde bildiğin sim gibi nokta nokta parlaklıklar gördüm, hiç hoşuma gitmedi. gerçi fondöteni sürdükten sonra kayboldular sanırım, evde aynada farketmiyorum ama güneşte belli olabilir diye düşünüyorum.

  simli yapıda ürün sevmediğim için bunu da sevmedim.

  3 mart 2018 17:08

  7. Mac alışverişimde testerını göndermişler. Makyaj tutuşunu beğenmedim açıkçası. Sürmemle sürmemem arasında hiçbir fark olmadı. Sadece sürdüğümde verdiği pürüzsüzlük etkisi ve cildi yumuşak hissettirmesi çok güzel. Tabii ki bazın asıl amacı bunlar olmadığı için almaya değmez.

  -Makyaj tutuşu 10/0

  -Cildi pürüzsüzleştirme 10/9

  -Cildi yumuşatma 10/9

  -Gözenek küçültme özelliği yok 

  -Bence matlaştırıcı bir etkisi de yok.

  Cilt tipim normalden kuruya dönük... 

  10 eylül 2018 16:14 12 kasım 2018 01:12


  4

  8. Ciltteki kızarıklığı %14 azalttığı, cilt tonunu %20 eşitlediği, canlılığı %22 artırdığı iddia edilen, tüm cilt tipleri için uygun olduğu söylenen, akne oluşturmayan, yağsız formüle sahip, 2018 yılında yaptığım alışverişle -yanılmıyorsam- 6 ml'lik deneme boyunu edinebildiğim, düzenli olarak her makyajımda değil, sadece benim için önemli olan uzun günlerimde kullandığım, mini boy olmasına rağmen az bir miktarı yettiği için beni uzun süre idare eden, dibinde kalan tek sıkımlık sıvısına kıyamadığım, kıvamı ne su gibi akışkan ne de diş macunu gibi yoğun olan, yüzde yayıldığında beyaz rengi transparan hale dönüşen, çabuk emilen ve yumoş bir his bırakan, makyajın yüzümde görece biraz daha fazla kalmasını sağlayarak ve yağlanmayı geciktirerek günümü kurtardığı için sevdiğim, fakat her bütçeye uygun olmadığına inandığım makyaj bazı.

  28 ocak 2019 22:15 29 ocak 2019 03:40

  9. Benim için çöp ürün. Ne makyajımı sabitledi ne yapısını beğendim. Fazla silikonlu bi yapısı var.  Mac olunca insanın beklentisi yükseliyor herhalde. The balm time balm baz daha iyi sanki.

  11 temmuz 2019 12:58

  5

  10. Kesinlikle cildi pürüzsüzleştiren, makyaja çok güzel hazırlayan ve maalesef fiyatı nedeniyle ayrılmak zorunda kaldığım ürün.

  Daha uygun fiyat aralığında aynı pürüzsüz görüntüyü sağlayan ve hassas ciltlere iyi gelen bir baz halen bulamadım.

  17 nisan 13:40 17 nisan 16:34