yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  4.0
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (13)
  • oylar (2)
  • medya (1)

  1. (yazar: nefertity)nin uktesine karşılık hakkında yorum yapacağım ürün. pro longwear'da nc15 rengi olmama rağmen mağazada tekrar deneme yaptım. renkte biraz farklılık var gibi gelse de yine nc15 en uygun renk oldu bana. pro longwear'dan sonra yapısı incecik geldi gerçekten ve az bir miktar ürünle 12 saat geçirdim. 

  kullanmadan önce göz altıma (bkz: origins ginzing refreshing göz kremi) uyguladım.

    gözlemlerim şöyle:

   - yapısı incecik- pro longwear'dan sonra bu incelik çok hoşuma gitti. kapatıcılığı çok yoğun değil ama yeterli. Ancak ben az sürdüğüm için tekrar ürün miktarını arttırarak deneyip burayı güncelleyeceğim.

  -gün içinde 7.saatten sonra göz altlarımda yorgun bir görüntü oluşmuştu, bunu sevmedim. yine ürün miktarı ile ilgili olabilir.

  - mağazada mutlaka tampon hareketler ile uygulamam gerektiği yoksa pütür pütür görüntü yaratacağı söylendi, dikkat ettim buna ve sorun yaşamadım.

  - çizgilerime dolmadı, göz altımı kurutmadı- burada göz kremi rol oynamış olabilir diye düşünüyorum. maybelline fit me ne sürersem süreyim göz altımda olmayan çizgiler çıkartıp onlara doldu bende maalesef. 

  edit: bugün miktarını arttırarak uyguladım ürünü, 12 saat sonunda göz çizgilerime biraz dolma yaptığını farkettim, rahatsız edici değildi ama vardı. verdiği aydınlığı koruyor olması hoşuma gitti, sabitleyerek de deneyimleyeceğim. sanırım mükemmel concealer arayışım devam edecek :)

  2 ekim 2018 22:03 3 ekim 2018 21:18

  2. Ürünü satın almadan önce mağaZada deneyip gün boyu gözlemleyeyim dedim. Tok, ecotoolsun airbrushına benzettiğim küçük bir fırça önerildi ve süngerle, parmakla iyi sonuç vermediği söylendi bana, concealerı maviliğin, morluğun olduğu yere 3 nokta halinde uygulayıp parmaklarımla dağıttığımı söylediğimde.

  Öncelikle renginden başlayayım. Nw10 onlineda gözüktüğü için mağazaya da gelir diye düşünmüştüm ama bana nw/nc15'ten başladığı söylendi. Mağazada koluma nw15 rengini swatchladım, medyaya eklerim. Nw15 bana sarı gibi geldi biraz. Ama bana w10 bile sarı oluyor garip bir şekilde. Mağaza ışığında tam gibi gelmişti şaşırmıştım ama o bembeyaz ışıklı aynada yüzüme sürülünce sarı durdu. Rengi true matchin eski paketlemedeki en açık rengine benziyor. Nw15 bu kadar sarıysa nc15'i düşünemiyorum. Beyaz tenliler bu ürünle aydınlık görüntü alamaz diye düşünüyorum. Günışığında çektim swatchı da, bayağı da dağıttım.

  Yapısına gelirsek, bence kuru. Ama ince. Benim çizgilerime dolmadı. genç bir gözaltına sahibim ama kuru yapısından dolayı, 30 yaş üstüne uygun olmayacaktır ve çizgilere dolacaktır düşüncesindeyim. Gözyaşı noktası mı oluyor neresi oluyor bilmiyorum oranın altında, yani iç kısımlarda iki mimik çizgim var, dolmadı. Ama kapatıcıda en sevmediğim görüntü parça parça durmasıdır. Bende bu şekilde durdu. Ki gözaltlarım inanılmaz kuru değildir benim. Ben altına güneş kremi kullanmıştım ama. Belki o oynatmış olabilir ama diğer kapatıcılarımda böyle bir sorun yaşamadım. Açıkçası güneş kremsiz bir kapatıcı kullanmayacağım için, bu parametre sağlıklı benim için. 365 gün güneş kremi kullananlar kulak verin bu dediklerime..

  Kapatıcılığı yüksek değil. Medyadaki swatchımdan anlayabilirsiniz, koyu bir ton olmasına rağmen benim mavi damarımı kapatamadı, ki gözaltlarım daha kötü durumda. Grileşme de yaptı gün içinde. 

  Genel bir yorum yapacak olursam, age rewind ayarında bir kapatıcı. Parasına kesinlikle değmez. Türkiye'den alınabilecek en iyi kapatıcı revolution kapatıcı ve bobbi brown intensive serum corrector bence. Bir de küçük bir not düşmek istiyorum: uygun fiyatlı-high end ayırımı yapmadım. Türkiye'de high end markalar içerisinde de revolution kadar iyi bir kapatıcı yok. Fiyat performans diyince bi youtuber bi tane geçiresim geliyor. Niye iki ayrı kategoride yarıştırıyorsunuz kardeşim nispeten daha uygun fiyatlı olana da para vermiyo muyuz? Ondan da aynı sonuçları beklemiyo muyuz? Direkt performansını yarıştırın biz cebimize göre seçelim?

  5 ekim 2018 17:01

  3. mac'in studio fix koleksiyonuna yeni eklediği 7 ml kapatıcı. çigilere dolmayacağını, 24 saat kalıcı olacağını vaadediyor.

  her zaman olduğu gibi çok farklı renk seçenekleriyle bir arada geliyor. seriyle ilgili en dikkat çekici olan şey renklerin mac prolongwear kapatıcının renk skalasından farklı olması. çok daha açık göründü gözüme renkler. ancak nc serisi çok sarı geldi. bu yüzden denemeden alınmayacak bir ürün, kendi renginizi mağazada denedikten sonra günışığında test edin ve öyle alın derim ben.

  gelelim ambalaja, standart boy doe foot aplikatörlü her zaman alışkın olduğumuz likit kapatıcı ambalajından farksız.

  gelelim yapısına, hemen söylüyorum gözaltları yağlanmaya meyilli olanlar, sabitlenen kapatıcılardan hoşlananlar bu kapatıcıyı seveceklerdir. ben sevmedim ancak bazı özellikleri var ki birçok kişinin aradığı kapatıcı olabilir. sabitleniyor, hem de hızlı bir şekilde sabitleniyor bu sebeple bir gözaltına uygulayıp dağıttıktan sonra diğer gözaltına uygulamaya başlamakta fayda var.

  bu kapatıcı benim gördüğüm sabitlemeden de olsa göz altı çizgilerine, kırışıklıklara en az dolan kapatıcı. ben sabitleme gereği duymadım ancak kuruluk probleminiz yoksa sabitlerseniz, çizgilerinize çok az dolma yapacaktır. (gizlinot: dolmayanı yok, az dolanı var. bu kapatıcı en az dolanı bence, tarte shape tape dolmuyor dolmuyor dediler bende doldu. bu concealer daha az doluyor ona kıyasla.) nasıl uygulanmalı sorusuna mac, kesik uçlu mac 270s ile uygulanmalı demiş olsa da elbette fırçayı almak zorunda değilsiniz, ben parmakla süngerle ve fırçayla denedikten sonra en iyisinin az miktarda uygulayıp fırçayla dağıtmak olduğunu gözlemledim. süngerle hiç beğenmedim, çok zor dağılıyor hatta dağılmıyor bile denebilir. eşit dağılmıyor süngerle. ben fırça olarak (bkz: zoeva 142 concealer brush) ya da (bkz: sephora pro 57 fırça) ile uyguladım. ikisi de aynı sonucu verdi.

  kapatıcılığı bence ortadan yükseğe doğru ama bunu sürdüm göz altlarım tamamen kapandı diyemem, yine de birçok kapatıcıya göre ideal olduğunu söylemeliyim. yine de full değil. kıyaslamam gerekirse (bkz: tarte shape tape kapatıcı) kadar full değil biraz daha az kapatıcı hali gibi.

  bitişine gelirsek, mat bitişli bir kapatıcı, sabitlendiği anda bu matlığa hemen geçmiyor belki ama 1.5-2 saate tamamen matlaşmış oluyor. bu sebeple her gün kullanım için benim gibi kuru gözaltları olanlara fazla gelebilir.

  sabitlenmediğinde 5-6 saatten sonra kendiliğinden kaybolduğunu gözlemledim, gözaltlarımdaki koyulukları görebilir oldum. ancak söylemekte fayda var far bazı olarak harika bir iş çıkarıyor, sabitlemeden farı sürebiliyorsunuz.

  bence gözaltı normal ya da yağlıya dönük olanlar, mat bitişli kapatıcıları sevenler. ağırlık hissinden hoşlanmayanlar bu kapatıcıyı seveceklerdir.

  ilgili medya:
  1
  22 ekim 2018 20:40 22 ekim 2018 20:41

  4. ben baya sevdim. göz altlarım inanılmaz çok mor olmasa da hatrı sayılır bir morluğu vardır ve dışarı çıkarken asla kapatıcı sürmeden çıkmam. bu kapatıcıyı kullanana kadar sürdüğüm her kapatıcı benim göz altı çizgilerime doldu. ne pudrayla sabitlemek ne de baking bir işe yaradı. bu kapatıcıda mucizevi bir şekilde pudrayla sabitlemesem bile göz altıma çok çok az doluyor ve kapatıcılığı da bence gayet iyi. çıktığını ilk duyduğumda mace koşa koşa gidip aldım iyiki de almışım, çok memnunum.

  18 kasım 2018 19:31

  5. yapısı prolongwear’a göre oldukça nemli gerçekten...ekstra bir kurutma yapmıyor olmasına rağmen kapatıcılığı da iyi denebilir ancak gel gör ki göz altlarımda 928282 tane beyaz nokta oluştu son zamanlarda, yazın fit me kullanıyordum ve böyle bir sorunum yoktu.aman dikkat :(

  6 aralık 2018 17:24

  6. Nars, kat von d, prolongwear gibi bi cok kapatıcı kullanan biri olarak en sevdigim oldu. Asırı sorunlu goz altlarımı tek katta kapatıyor ve sephora urunlerini dusununce fiyat olarak gayet iyi. Fiyatı cok artmadıgı surece almaya devam ederim(gizlinot: <3)

  16 aralık 2018 03:56

  4

  7. performansını genel olarak beğendiğim kapatıcı. ben baz kullanarak görünümünü hafifletemediğim aşırı geniş/derin gözenek, peach fuzz ve denediğim her ürünün cildimde oksitlenip koyulaşması dolayısıyla fondöten kullanamadığımdan, yüzüme genel olarak aydınlık bir görünüm vermesi ve kızarıklıkları giderip renk eşitlemesi için likit kapatıcıları hafifçe sürüp dağıtıyorum. fazlaca kızarık olan yüzümün renginden biraz açık ve tam olarak vücudumun renginde olduğu için nc10 rengini aldım. studio fix fluid fondöten serisinin nc10'una göre çok daha açık ve nötr kalan bir renk, kızarık bölgeleri oldukça güzel nötrledi ve boynumla aynı renge getirdi.

  göz altlarımı nemlendirdiğimde de nemlendirmediğimde de çizgilere dolma yapmıyor ve düzgün bir şekilde sabitliyor, pudra kullanmanıza gerek kalmadığı için de göz altlarında kuru ve kırışık bir görüntüye sebep olmuyor. sadece bugün göz kapaklarımda hafif çizgilenme farkettim ancak bunun bu gece şömine yanında uzun süre oturmamla da ilgisi olabilir, çünkü bu gece aldığımdan beri aktığını hiç görmediğim(gizlinot: ya da çok minimal aktığı için dikkat etmediğim) ve gözümden epey zor çıkardığım maskaram bile üst kirpiklere tek kat sürüp alt kirpiklere hiç sürmediğim halde göz altlarıma panda gibi yayılmıştı. sıcağa çok maruz kalıyorsanız ya da göz kapaklarınız çok yağlanıyorsa belki pudrayla sabitlemeyi düşünebilirsiniz.

  benim renk seçimimin çok açık olmasıyla da alakalı olduğunu tahmin ediyorum, ama göz altlarını kapatmak için en optimal ürün değil sanırım. göz altlarım çok koyu olmadığı halde sanki hafif bir colour correction istiyor gibi. ancak dediğim gibi kullandığım renk epey açık ve nw10 ya da 15 gibi, pembelik içeren ve/veya biraz daha koyu tonunu kullansaydım muhtemelen göz altları da eşitlenirdi.

  sonuç olarak ben bu ince yapılı ve orta kapatıcı performans veren üründen memnun kaldım, oldukça yumuşak bir ürün ve mac 270s fırça ile uyguladığımda patchy durmuyor. bittiği zaman tarte yaşadığım yere hala gelmemiş olursa tekrar almayı düşünebilirim, aksi durumda shape tape'i denemeyi tercih ederim.

  6 ocak 02:56 6 ocak 02:59

  8. Benim beyaz tenime uygun olan rengi barındıran tek concealer olabilir.Benim açımdan en iyi yönü renk skalası oldu. Çizgilere de minimum şekilde doluyor.O da eğer sabitlememişsem. Ama sabitlerken pudrada fırça yerine sünger kullanımının conceal ı daha iyi sabitlediğini farkettim en az çizgilere dolmayı o şekilde yaşadım. Ben concealerı da süngerle uygulayarak en verimli halini aldığımı farkettim . fakat siz benim kadar bol sürme taraftarı değilseniz kapatıcılığını arttırması için fırçayla uygulamanız daha iyi olur

  12 ocak 23:35

  9. bu conceaları mağazada denememiştim internetteki karşılaştırmalardan hareketle nw15 rengini aldım. Göz altlarımda aydınlık bir görünüm veriyor fakat yüzümde kesinlikle fondötenle renk uyumu sağlayamıyor rengi açık kaldı. Nars pure radiant rengim light 2.5 buna göre almıştım renk eşitlemek için tekrar bir kapatıcı almam gerekecek. Bu concealerda çok fazla renk seçeneği var alacaklar iyi araştırmalı. Sürmeden önce mutlaka iyi bir şekilde nemlendirilmeli yoksa göz altında kuruyor. 

  17 mart 12:37

  10. satın aldığımda sözlüğe yazmıştım ve yorum yapacağımı belirtmiştim. yaklaşık bir ay sonra işte buradayım. bendeki rengi nw28. kendi kendine sabitlenen bir kapatıcı olarak lanse edildiğini düşünürsek yapısının da kuru olması çok şaşırtmadı açıkçası. ancak insanın canını alacak, aşırı yorgun gösterecek şekilde kuru değil. eğer pudrayla sabitlemeye kalkarsanız sizi yaşlı gibi gösterebilir. ne kalın ne ince bir yapısı var. kapatıcılığına gelirsek mosmor gözaltlarımı mavi veya gri göstermeden kapatabilen tek kapatıcı bu oldu şu ana kadar, ileride de almaya devam etmeyi düşünüyorum.

  31 mart 00:49