mac studio fix powder plus foundation

4.3
girdi yaz
medya ekle
değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (61)
  • oylar (3)
  • medya (1)

1. mac studio fix pudra. kapatıcılığı fena değil. yani fondöten üzerine sabitleme amaçlı kullanılan pudralardan ziyade, direkt sür çık yapabilirsiniz. yine de öyle muhteşem bir kapatıcılık beklemeyin bence. karma/yağlı ciltlerde parlama yapabilir, çok da kalıcı değil sıcak günlerde. mimik çizgilerinizde birikebilir.

evet tabi ki iğrenç bir pudra değil ama an itibariyle 76 lira verilecek kadar eşsiz olduğunu düşünmüyorum. alix avien terracota pudra aldım dün indirimden 17 liraya, bugün kullandım. duruş kalıcılık vs aynı.

8 ağustos 2013 21:30

2. Bu pudra kesinlikle durdukça güzelleşiyor. İlk sürüldüğünde klasik bir mac pudra kıvamında iken aradan bir kaç saat geçtiğinde cilde çok güzel bir aydınlık veriyor, çok iyi bütünleşiyor. Kalıcılığının da kapatıcılığının (bir pudraya göre) da çok iyi olduğunu düşünüyorum, karma cildimde bir süre sonra parlama yapabiliyor ama çok sorun etmiyorum. Mac'ten sürekli alacağım tek ürün olabilir bu pudra.

17 mart 2014 22:41

3. hayatımda kullandığım en başarılı fondoten pudra kendileri. yüksek kapatıcılık için süngeriyle, hafif örtücülük için fırça ile uygulandığında güzel sonuç alırsınız. fondoten pudralara göre geniş bir renk skalası var. makyaj çantamın olmazsa olmazı.

19 mart 2014 00:23 19 mart 2014 14:22

4. KAPATICILIĞI OLDUKÇA İYİ OLAN PUDRA. LEKELERİMİ İYİ KAPATTI. BEYAZ TENLİLER BİLİR LEKE KAPANMASI ÇOK ZORDUR BİZ DE FARKLI BİR TON DENEMEDİKÇE.

19 mart 2014 13:13


5. Bugün gidip tekrar aldığım pudra. Cildimde fondöten kullanmayı tercih etmediğim için bir parça yüksek kapatıcılık istediğimde elim hep bu ürüne gidiyor, duruşuna ve cilt ile bütünleşmesine hayranım. Normalde bb krem ya da (gbkz: bobbi brown spf 15 tinted moisturizer oil free)+(gbkz: Rimmel london stay matte long lasting pressed powder) kullanıp geçiyorum, pek sorunum yok cildimle. ufak tefek lekeleri yoğun bir kapatıcı ile kapatıp, mac studio fix ile üzerinden geçiyorum.

3 nisan 2014 20:45

6. mac'in her kullanımımda malesef yüzümü acıtan pudra fondöteni. karma hassas cildime pek uygun değil sanırım. bunun yerine mac studio tech pudra fondöten kesinlikle daha iyi bir fikir olmalı.

4 mayıs 2014 14:48

7. yapısını, duruşunu severek kullandığım bir pudra. lakin rengini iyi seçemedim gibime geliyor. bir dahaki sefer daha az soluk gösterecek bir tonunu denemeyi düşünüyorum.

9 mayıs 2014 13:10

8. az miktar bb kremin üstüne pudra fırçasıyla uygulandığında benim cildimde bütün gün kalıyor ve kapatıcılığı bb kremle birlikte muhteşem oluyor. ciltte durdukça sebum salgısıyla beraber bütünleşiyor çok da doğal bir görünüme ulaşıyor.

22 haziran 2014 11:33

9. Doğru renk seçildiğinde bütünlük sağlar. Gerçekten kapatıcılığı yüksek bir pudra+fondotendir. Tek başına tüm yaz bana yetti. Yazları likit ürün kullanan hanım kızları tebrik ediyorum. Özel bir durum yoksa elim bu pudra dışında başka bir ürüne gitmedi. Yalnız anlamadığım şey nw10 (pembe alttonlu en açık renk) nw20 ye göre sanki daha koyu. Çözemedim bu kısmı. Aldığımda acaba çok mu açık kaldı bi sonrakine nw20 mi alsam dedim ama denedim gördüm ilginçtir nw10 daha tenime uyumlu oldu. Şaşkınım sözlük. Çok da bereketli bence parasına o performansı gramajı kesinlikle değer. Tek vazgeçmeyeceğim mac ürünü olmaya aday.

10 ağustos 2014 12:16

10. verdiğim paraya değdiğini düşündüğüm ilk ürün. (gizlinot: hediye çekiyle almış olsam da)(gizlinot: başka bir ürün de alabilirdim ama)

fondöten üstüne henüz denemedim. hali hazırdaki kapatıcılığını yeterli, hatta gündelik kullanım için fazla bile buluyorum. fakat suratım son günlerde dışarı çıkılmaz halde kırmızı olduğu için bol kepçe kullanmaktayım kapatıcılık özelliğini.

suratımı kıyasla çok daha az irite ediyor.(gizlinot: su sürsem irite olacak kadar hassas bir cildim var ama) çok abartılmadığında yüzde bir şey varmış gibi durmuyor. ayrıca aydınlık bir görünümü var. cildim yağlı, gün içinde bir iki kez üstünden geçmek iyi oluyor.

fondöten üstüne bunu kullanacağımı sanmıyorum, daha transparan bir pudrayı tercih edebilirim.

22 ekim 2014 00:55