sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
girdi yaz
medya ekle
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (55)
 • medya (2)

1. makyaj yaparken işe yarayan kısa yollardır.

göz çukuruna derinlik vermek için hafifçe bronzer kullanmak,

kırılan pudrayı biraz alkol ile harmanlayıp kabına bastırarak yeniden eski haline getirmek,

sıvı aydınlatıcıyla fondöteni karıştırıp ışıl ışıl bir baz elde etmek,

flaşlı fotoğraf çekilecek gecelerde güneş koruma faktörü olmayan (spf'siz) bir fondöten kullanarak yüzünüzün vücudunuzdan 2 ton açık renk çıkmasını engellemek bunların arasında sayılabilir.

2 nisan 2014 22:21

2. Burun kanatlarına ve ucuna hafif bronzer sürmek burnu biraz daha küçük gösterir.

3 nisan 2014 00:51

3. gözleri daha büyük göstermek için uygulama örneği:

(link: http://www.elle.com/beauty/makeup-skin-care/how-to-get-gigger-brighter-eyes?click=main_sr#slide-1 how to get bigger brighter eyes)

6 nisan 2014 10:20

4. Eğer kıllarınız küllü bir renkteyse (gizlinot: bence saçların da alt tonları olmalı normal sarı, küllü sarı, altın sarı gibi açık renk sarının çeşitleri var ) yani gray-brown denilen renkteyse ve bir şekilde acilen kaşlarınızı doldurmanız gerekirse (gizlinot: atıyorum dışardasınız ama dışarı çıkarken yanınızda tam takım makyaj malzemesiyle dolaşacak haliniz yok bi ruj bi rimel vs. var sadece) kurşun kalem hem cildi az boyadığı için hem rengi kıllarınızın alttonuyla aynı olduğu için kurtarıcıdır yanınızda yoksa bile mutlaka yakınlarda kurşun kalem bulabileceğiniz bir yer vardır bulmak zor değil :)

9 nisan 2014 20:19

5. göz içlerine siyah kalem sürmek gözaltlarını daha mor gösterebilir. Dikkat diyorum...

10 nisan 2014 13:10

6. kaş- kaşları doldururken alttan çizmek(aşağıdan yukarıya doğru) ve kısa ve yumuşak darbeler kullanmak sonrasında dağıtmak daha doğal sonuç verecektir, kalem kullanıyorsanız.

gözler- gözleri daha aydınlık göstermek için beyaz kalem yerine daha doğal duran, nude bej renginde bir kalem kullanın. Kirpikleri kıvırırken aşağı doğru bakarsanız ve sıkarken biraz beklerseniz daha iyi sonuç elde edersiniz.yoğun bir kapatıcı kullanıyorsanız, fırça yerine parmağınızı, özellikle pek darbe izi bırakmadığından yüzük parmağınızı kullanın. eyeliner sürerken zorlanıyor ve eşit kuyruklar yapamıyorsanız, aynı renk kalemle önce istediğiniz şekli çizin ve kuyruğun bitmesini istediğiniz yere nokta koyup çizgileri birleştirin. eyeliner ile üstünden geçin.

nereyi (burun, dolgun yanak, geniş alın vs.) küçültmek daraltmak istiyorsanız bronzer oraya uygulayın. nereyi(elmacık kemikleri, kaş altı vb.) öne çıkarmak istiyorsanız aydınlatıcı sürün.

elmacık kemiğinize bronzer uygularken, yukarı yönde dağıtın ki ''lifted'' görüntü oluşsun.

dudaklar- doğal, dudak renginizle uyumlu bir dudak kalemi her rujun altına uyar ve daha dolgun gösterir. Aynı zamanda dudak kalemi ve ruju sürmeden önce dudağa biraz kapatıcı uygulamak da daha dolgun dudak görünümü yaratacaktır.

elmacık kemiğinizin neresi olduğunu tam bilmiyorsanız( dolgun yüzlerde) başparmağınızı kulağınıza koyup işaret parmağınızı dudağınıza uzatın, bir kemik hissediyor musun işte o:)

Ayrıca unutmayın, göz makyajında( far kullanıyorsanız) far bazını eksik etmeyin. Bu hem farın daha uzun süre dayanmasını hem de renginin canlı olmasını üstelik çizgi çizgi olmasını engelleyecektir.

ruju sürerken ise önce tek kat sürüp, peçeteye öpücük atarak:)fazlalığı alıp ikinci bir kat geçtiğinizde daha kalıcı olacaktır.

yüzünüz uzunsa allığı kulağa düz uygulayın, yüzü daha dolgun gösterecektir.

(bkz: rimmel london stay matte pudra) kullanıyorsanız içi geniş olduğundan küçük sünger koyup fırçaya gerek duymadan yanınızda taşımanız gün içinde yağlanan cilde bir nebze cözüm olabilir.

10 nisan 2014 16:11 11 nisan 2014 13:10

7. (gbkz: gossmakeupartist)'in bu konuda bir sürü taktiği oluyor. aklımda kalan biri "rimelinizi bir kağıt mendile silip öyle kullanın" idi ki cidden duyduğumda "olur mu öyle şey, sırf malzeme israfı" demiştim. bir kere denedim bu taktiği, kirpiklerinizde hiç topaklanma olmuyor, kirpikler tel tel ayrılıyor ve sanki daha belirgin oluyor gözler.

eski bir rimelle bu taktiği deneyebilirsiniz.

28 eylül 2014 18:25

8. göz içine açık bej rengi kalem çekerek gözleri daha aydınlık göstermek, fondöteni yüzün orta bölgesinden yanlara doğru azaltarak sürmek bunlardan bir kaçı.

28 eylül 2014 21:08

9. Seyrek saçlıların saç ayrımlarına saçlarının rengine yakın far surmesi!

Yabancı bir blogda gordum ama umarım zararı yoktur denemeden doktorunuza danışın

6 ekim 2014 10:17

10. kirpikleri daha dolgun göstermek için, tek kat rimel uygulanmış kirpiğin uçlarına kulak çubuğuyla talk/bebek pudrası sürüp üzerine rimeli tekrar geçmek yöntemi gerçekten işe yarıyormuş. son zamanlarda sıkça uygular oldum.

14 kasım 2014 16:40