yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (19)
  • medya (14)

  1. Makyaj malzemelerimi sürekli kaybetmem, karışık olan kutudan bulmak gibi dertlerime son vermiş binevi hayat kurtarıcım.

  Açıkçası daha önce almadığıma pişman oldum. Çünkü sürkeli kullandığım makyaj malzemelerinin biri başka yerde, diğeri ise kaybolmuş şekilde beni çileden çıkarıyordu. Büyük malzemelerin ise (far paleti vs.) üst üste gelerek ruj gibi küçük malzemelerin görünmesini engelleyerek, elimde ne var ne yok unutarak hep aynı ürünleri kullanıyordum. Tek pişmanlığım biraz daha büyüğünü almamak oldu. Dışarda kalan ürünleri imkanı yok sığdıramadım. Rossmann'dan aldığım şuncacık şey otuz lira. Doğal olarak organizer büyüdükçe parasıda artıyor ama bence plastik bir şeyin o kadar edeceğini bile sanmıyorum. Organizer diye aramazsanız belki daha uyguna bulabilirsiniz. ben internetten alırsam kırılır korkusuyla görünce kaçırmak istemedim.

  ilgili medya:
  1
  4 ağustos 2018 00:48 4 ağustos 2018 00:52

  2. Bir ay kadar önce a101'den bir adet edindim ve malzemelerin en azından elimin daha çok gittiklerini güzelce derledi topladı. Dün de yine aynı markette fırçalar veya likit mat rujlar için kullanılabilecek 3 lü bir modelini buldum. Bence fiyatları da pek güzel. Öncekini 15, bunu da 10 tl ye alabilirsiniz.

  4 ağustos 2018 01:16

  3. Makyaj malzemelerinin düzenli durmasını sağlayan, derleyen, toplayan, plastik hede. Daha öncesinde çekmecemde iki tane büyük ahşap kaşıklık kullanıyordum çoğu şey sığsa da büyük paletleri yan yan koymak zorunda kalıyordum. Tedi’den yanlış hatırlamıyorsam esse marka çekmeceli organizerlerden aldım. Her çekmece 20 tl ve tek tek alıp üstüste koyunca birbirine oturuyor.ihtiyaç duydukça bir çekmece daha ekleyerek kat çıkıyorum. Bütün makyaj malzemelerimi gruplandırıp toparlayabildim. Her şeyin yeri belli olunca ve göz önünde olunca bulması ve seçmesi de daha kolay oluyor. Plastik bir şey için fiyatları biraz yüksek ama hem derli toplu olsun hem şık dursun derseniz bir şanş verebilirsiniz.

  4 ağustos 2018 01:55

  4. hoşuma gidiyor ama pek fazla makyaj malzemem olmadığı için bende yok. yanına da le labo parfüm ve diptyque mum koyarsanız tam instagrama layık. 

  4 ağustos 2018 16:55

  5. lisede resim dersinde ahşap boyama yapmıştım. şimdi de o kutuları makyaj organizerı olarak kullanıyorum. hem çok zevkli bir işti hem de sonucunda işe yarar bir şey ortaya çıkmış oldu :)

  4 ağustos 2018 17:40

  6. boyner evde'den karton 5 çekmeceli bir organizer almıştım 15 lira falandı. 1 senedir kullanıyorum, bütün makyaj malzemelerimi alıyor, karton ama hasar da görmedi. arada morhipoya da geliyor ürünleri. pleksi olanları kullanıyordum daha önceden ama dışarıdan ürünler belli olunca bana bir dağınık geliyor, zaten hangi çekmecede ne olduğunu biliyorum.

  4 ağustos 2018 18:08

  7. a-101'e gelenden ben de kaçırmadım aldım.ortalığı gerçekten çok güzel toparlıyor.makyaj malzemelerimi dizsem bile dağınık görünüyordu.şu an o kirli görüntü ortadan kalktı.ancak bence o plastik şeyler o kadar etmez.eğer el yeteneğiniz varsa do it yourself videoları izleyerek kendi kendinize çok daha cici cici ve ekonomik ürünler yapabilirsiniz.

  4 ağustos 2018 19:24

  8. Muthis bir icat. Hayat kurtarici resmen. Makyaj suremi kisaltmasinin yani sira, artik hic bir makyaj urunumu kaybetmiyorum. Seffaf ve cekmeceli olanlari Benim gibi duzensiz ve daginik insanlara mutlaka oneririm. Zaten duzenli ve neyi nereye koydugunu unutmayan biriyseniz cok elzem olmayabilir. 

  ilgili medya:
  1
  4 ağustos 2018 19:26

  9. Ben de 1 buçuk yıl önce çok övüldüğü için vpleksi homedan 5 çekmeli bir organizer ve fırça kutusu almıştım. Organizerden çok çok memnumum fakat fırçalık fırçalar için çok uzun olduğundan ona pamuk koydum. Elbette çok fazla makyaj malzemesi olanlara yetersiz gelebilir. 

  Tanım: makyaj malzemesi ve cilt bakım ürünleri için bölmeli düzenleyici

  ilgili medya:
  1
  4 ağustos 2018 20:59

  10. şok'a geçen yaz geldiğinde aldığım, makyaj yaparken ve malzemelerimi saklarken büyük kolaylık sağlayan kutu. ilk çıktığı zamanlar çok direnmiştim almamak için ancak sonradan aldım. şu anda mevcut ürünlerim için eksik kalıyor hatta bayram indiriminden sonra muhtemelen daha da yetersiz kalacak. artık evlendiğimde yatak odamı tamamen makyaj organizeri yaparım diye düşünüyorum.

  ilgili medya:
  1
  4 ağustos 2018 21:53