sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
girdi yaz
medya ekle
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (4)
 • medya (0)

1. 2005 yılında ilk albümü "manga" ile müzik piyasasına hızlı bir giriş yapan, ogünden bu yana sırasıyla manga+, şehr-i hüzün, we could be the same, fly to stay alive, e-akustik, ışıkları söndürseler bile isimli albümleriyle bizlere müzik ziyafeti sunan Türk rock grubu.

benim ergenliğim bu adamlara özellikle ferman'a yoğun platonik hisler besleyerek, fan clublarında aktif üye olarak, şarkılarını sular seller gibi bilerek, konserlerini imza günlerini kovalamakla geçti :)

üniversiteye başladıktan sonra normale döndüm çok şükür ama hala çok severim mangayı. benim için esas albümleri manga ve şehr-i hüzün'dür. en başarılı ve en "manga" albümleridir, özellikle son çıkardıkları albüm "ışıkları söndürseler bile" hiç manga soundu vermiyor bence dinleyiciye; bi türlü o albümü manga'yla bağdaştıramadım ben uzun yıllardır grubu seven biri olarak.

en efsane şarkıları bir kadın çizeceksin, bitti rüya, sakın bana söyleme, iz bırakanlar unutulmaz coverı, beni benimle bırak, hayat bu işte, alışırım gözlerimi kapamaya'dır bana göre, bi de konserlerinde gansta's paradise (coolio) efsane coverlarlar..

ve tabii ki son olarak bir "cevapsız sorular" şarkıları vardır ki duygusal açıdan en güçlü anınızda bile dinlerken geçmişe gider, boş duvara anlamsız gözlerle bakar ve olduğunuz yere çakılıp kalmanıza sebep olur, hafif melankolik bi andaysanız zaten dinledikten sonraki 3 saatinizi iptal eder.

31 temmuz 2015 23:26

2. 1 sene öncesine kadar aşırı derecede bağımlısı olduğum grup. şimdi de çok seviyorum ama ergen kafasıyla değil.

efendim bendeki manga hayranlığı ne zaman başladı tam olarak hatırlamıyorum ama eurovision zamanı ferman ve o gıcık robot kız (gizlinot: sonradan grubun üyelerinden yağmur'la evlendi ) dudak dudağa gelince "olamaaaazzz" diye kendimi yerden yere atmıştım. o zaman bi alevlendi bendeki manga aşkı, tutabilene aşk olsun. kulaklıkla evde gezip ağlamalar mı dersiniz, deli gibi takip ettiğim fan sayfalarında konser fotoğrafı görünce krizler geçirmeler mi dersiniz, maşallah ergenliğimin doruklarında yaşadım.

odamda bir duvar komple manga posterleri ve haberleriyle doluydu. o dergilere yatırdığım paraların haddi hesabı yok. hatta harçlıklarımı biriktirip lisanslı manga tişörtlerinden almıştım, hala giyiyorum. (gizlinot: evde hihi )

2 kere konserlerine gidebildim. bir tanesinin yeri çok başka ama. (gizlinot: tutmayın anlatıyorum )

kıbrıs'taydım o zaman, internet yok. babamın telefon hattı var bir tek. ben dünyadan habersizim yani. gezmeye çıktığımızda bi poster gördüm. arkasından gelen " anam ne diyor o manga 12 temmuz kıbrıs mı diyor allaah" çığlıkları. babamın götürmesinin imkanı yok, kendim de gidemem, yol bilmiyorum. sonra babamın bi arkadaşı beni götürmeyi kabul etti, manga tişörtüm de yanımdaydı, bi heves giydim tabi. mekana gittik ben heyecandan titriyorum ama. konser alanına almadılar hemen, platformun 20-25 metre gerisinde beklettiler. güvenlik görevlisine " ne zaman öne geçebiliriz ? " diyorum. " ben gel gel yapınca. " diyor manyak. tam fotoğraf makinesinin pilini takarken ne oldu anlamadım. bir sis bulutu o ara, kulak çınlaması falan. sonra bi baktım en öndeyim, pilin birini düşürmüşüm. nasıl oraya geldiğimi hiç hatırlamıyorum. platformda fan sayfalarından gördüğüm kişiler ayarlamaları yapıyor. belediye başkanının sıkıcı konuşmasından sonra konser başladı nihayet. ben bunları görünce başladım mı ağlamaya ? duramıyorum. güvenliği ittirip 5 adım atsam hepsine dokunabilecek yakınlıktayım. 3 şarkı boyunca zırıl zırıl ağladım. görevliye milyon kez " abi allah aşkına çekil" dedim. çok güzel bi konserdi. en sonunda "hatıra" kalsın diye güvenlik zincirini aldım (gizlinot: swh )

hala da çok seviyorum, son albümlerinde biraz hayal kırıklığı yaşadım ama olsun.

1 ağustos 2015 16:46

3. japon çizgi romanı. (link: https://www.gerekliseyler.com.tr/ gerekli şeylerden) bir çok çeşidi çevrilmiş şekilde bulunabilir ve çoğunlukla 12 liradır. sağdan sola doğru okunur,ilk defa okuyorsanız hepsinin (türkçeye göre) en başında hangi sırayla okumanız gerektiğini gösteren sevimli bir uyarısı vardır.

1 ağustos 2015 21:32

4. benim favori sitelerim mangapanda ve mangafox.

çocuk şeyi deyip geçmemek lazım çünkü her yaş kitlesine göre türler var. ben bitireceğim diye sabahladığımı bilirim. uzun uzun okuduğumun 300'e yakın bölümü vardı. mangaların bitmesi yıllar sürüyor. bu yüzden eğer okudunuz manga sonlanmamış bir mangaysa, mail adresinizi bırakarak yeni bölüm geldiğinde size haber verilmesini sağlayabilirsiniz.

18 şubat 2016 13:35