sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
girdi yaz
medya ekle
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (54)
 • medya (7)

1. tiger lily rengini bir süre kullandığım ancak oldukça dayanıksız olup ikinci yıkamadan sonra bir süreliğine saçımı fosforlu yeşile çevirmesinden nefret ettiğim vegan geçici saç boyası. renk skalası -en azından türkiye için- daha dar olsa da (gbkz: jean's color) rulz.

2 ekim 2012 10:01

2. Büyük şehirlerde çeşitli kuaförler ile anlaşıp uygulama merkezleri kuran marka. Ancak saç açma setini hala online alışveriş sitesine eklememesi şahsımı üzmektedir.

4 eylül 2013 20:42

3. açılmış saçlarda daha canlı renkler ortaya çıkaran saç boyası. klasik boyalarda olduğu gibi peroksitle kullanılmaz. klasik, amplified olmak üzere iki çeşit saç boyası vardır. klasik olan yarı kalıcıdır. amplified ise, denildiğine göre daha kalıcıdır. bunlara ek olarak renkli saç jöleleri ve çıtçıtlar da bulunmaktadır. hatta peruk bile satıyor. ürünlerinin renk skalası oldukça geniş.

eğer cesaret edebilirsem violet night ya da purple hazel'den birini denemeyi düşünüyorum. lakin saçlarımda önceden kalmış balyajlı bölgeler ve üstüne boyanmış saçma renkler var, renk eşitsizliğine neden olacak gibi bir durum söz konusu. ama yarı kalıcı olması sebebiyle herhalde pek sorun olmaz.

26 ocak 2014 02:12

4. saçlarımı uzuuunca bir süredir atomic turquoise ile boyuyorum. çabuk akıyor ediyor, soluk bir renk kalıyor 3. haftaya yaklaşırken ama yine de oltaymfeyvırıtım olacak kendisi.

12 şubat 2014 17:26

5. yeşil ve mavi saçlara sahip olmamı sağlayan saç boyası markası. bundan yaklaşık 5 ay önce kestane rengi saçlarımı kuaförümde sarıya kadar açtırıp (link: http://www.manicpanicturkiye.com/Voodoo-Blue-118-ml,PR-178.html voodoo blue) isimli rengine boyadım. sonuç aynen (link: http://images2.fanpop.com/image/photos/14000000/Scott-Pilgrim-vs-the-World-Trailer-Screencaps-mary-elizabeth-winstead-14098029-850-450.jpg böyle)ydi. yıkandıkça 7 hafta sonunda su yeşiline kadar açılan yerler oldu, diplerde ise az da olsa turkuaz olan yerler vardı. yaklaşık 2 ay bu rengi kullandıktan sonra bu son halinin üzerine saçlarımı (link: http://www.manicpanicturkiye.com/After-Midnight-Blue-118-ml,PR-6.html manic panic after midnight blue) ile boyadım ve ortaya çıkan sonuç şöyleydi: en diplerden uçlara doğru sırayla mavi siyah, lacivert, koyu mavi, petrol mavisi ve koyu yeşil. saçlarımın büyük bir kısmını petrol mavisi ve koyu yeşil oluşturuyordu. yıkandıkça bir hafta sonra tamamen koyu yeşile dönüştü. ayrıca "yarı kalıcı" saç boyası diyorlar; fakat bu yeşilliği kapatayım diye iki kez 3'e 1 oranında siyah ve kızıl karışımına boyadım, ona rağmen hâlâ güneş ışığında yeşil yeşil parlıyorum.

şimdi renk olayını geçersek bu boyaların saçlarımı ne kadar şahane yaptığından da bahsetmek istiyorum biraz. kuaförde ilk önce saçlarımı sarıya açtırdığımda hissettiklerimi kolay kolay tarif edemem. saçlarım resmen keçe gibi, böyle nasıl anlatsam... Barbie bebek saçı gibi oldu neredeyse, sanki plastikten yapılmış gibi. kuaförüm tarağı saçıma geçiriyor; ama çıkaramıyor, öyle. içimden diyorum ki "bir de bu haldeki saçıma mavi boya sürücem, tam bir geri zekalıyım!". saçlarımı manic panic boyasıyla boyadım bir güzel, yaklaşık 3 saat bekleyip duruladım. böyle bir yumuşaklık olamaz. yani o kadar yumuşak ki saçlarımın komple boyasız halinden bile daha iyi, bebek saçı gibi. yani diyeceğim şu ki bence (beyazlarınız varsa bile) saçlarınızı zaten boyamayın; ama boyamakta kesin kararlıysanız ve bir kutu boya için 40 tl'yi gözden çıkarmak isterseniz tercihiniz manic panic olsun. çünkü boyaları gerçekten çok kaliteli. bana göre markanın tek eksiği kahve tonlarında boyalar üretmiyor olması. eğer onu da yapsalar kafama başka boya sürmezdim açıkçası.

10 nisan 2014 14:35 10 mayıs 2014 23:17

6. Rüyamda saçımı bununla boyamıştım, tam yıkamaya başlamıştım ki yine rüyamda telefon çaldı. Sonra da alarm çaldı ve uyandım. İşte öyle sözlük, bilinçdışım bile hazır değil bu görüntüye.

11 nisan 2014 08:57

7. yıllardır tüm mavi tonlarını kullandığım şükredilesi boya markası.

ayrıca cotton candy ve ultra violet renklerini de kullanmıştım fakat mavi tonlarına nazaran çok daha az bir kalıcılığa sahiplerdi.

11 nisan 2014 17:28

8. facebook türkiye sayfasının çok aktif olduğu ve renk kartelasının çok geniş olduğu saç boyası markası. kullanıp memnun kalmayanı görmedim fakat benim açımdan fiyat sorunu var.40 tl nedir ki bir boya için ?

13 nisan 2014 15:23

9. kesinlikle manic panic'e verilen her kuruş hakkını veriyor. saç boyası için "aynı renkleri daha ucuza bulma imkanımız var yeaa enayimiyiz?" diye düşünebilirsiniz. kullanmaya başlayınca bu düşünce ortadan kalkıyor haliyle:) eğer saçınızın dökülmesini ve yirmili yaşlarda kahkülün bitiminde kellik oluşmasını istiyorsanız gidin başka boya alın, zaten kellikle kalmıcak oryalle açıldıktan sonra keçe gibi saçlarınız taranırken kopucaktır. Tabi ki bunların hiçbiri manic panic'le olmuyor. Çünkü kendileri bitki_protein kompleksinden oluşan yarı kalıcı saçınızı yumuşacık yapan, saçlarınızı dökmeyen üstüne bakımını yapan tatlış bir boya markasıdır:) ben rujunu da kullanıyorum çok memnunum, yemek yiyince giden rujlardan değil. saç için istenilen rengin oluşmasını istiyorsanız sarı olduktan sonra "virgin snow" a boyayıp beyazlaştırın ve sonra ana rengi boyayın. çünkü mavi isterken yeşil bir saça sahip olabilirsiniz:)

15 nisan 2014 18:43 ed.16 nisan 2014 14:52

10. Kardeşimin mora boyanmış, sonrasında akmış, turuncuya boyanmış, sonra yine akmış saçında cleo rose rengini denedik. 2 hafta olmasına rağmen hala renkte solma olmadı. Ama bir tavsiye olarak saçınızı manic panic'le boyadıktan sonra yıkıycağınız zaman şampuan kullanmayın, saçınızı sadece saç kremiyle yıkayın. Emin olun daha uzun süre renk solmadan kullanıcaksınız.

26 ağustos 2014 12:27 31 ağustos 2014 22:59