yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  3.5
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (15)
  • oylar (6)
  • medya (1)

  1. incecik formuyla seyrek kaşlarda kıl çizmeye imkan sağlayan kaş kalemi. kalemin diğer tarafında çizdikten sonra taramak için ince bir kaş fırçası mevcut.

  simsiyah kaşlarımdaki seyrek yerleri doldurmak için soğuk ve koyu bir kahverengi olan deep brown rengini kullanıyorum. kalem ne yazık ki sert ve kalemle kaş çizmek biraz sabır istiyor. kıl köklerine doğru ters hareketler yapılırsa kıl küstürmeye müsait bir yapıya sahip, kaş kalemi konusunda deneyimsizseniz bu kalem yerine daha yumuşak kalemlerle kaş çizmeye başlamanız daha iyi olur. kalemin kalıcılığı orta seviyede ve üzerine kaş maskarası uygulandığı zaman fazla silinmiyor.

  kalemin arkasındaki fırça kullanışlı, ayrıca fırçaya şeffaf kapak yapmalarını da sevdim çünkü fırçaları çıkartırken makyaj çantasının köşelerine takılıp çıkmamasına sinir oluyorum swh.

  benefit precisely, my brow pencil 06 deep rengine muadil olabilir. maybelline kalem daha sert, uygulamada zorluk çıkarıyor, daha az kalıcı ve daha çabuk bitiyor fakat fiyatı uygun, bir benefit fiyatına 8 tane maybelline alınıyor ve maybelline'e ulaşmak daha kolay. bu yüzden elveda benefit swh.

  edit : daha önce yanlış isimde açılan bir başlıkla aynı üründen bahsedilmiş, onu da şuraya bırakayım : (bkz: maybelline brow drama micro pencil)

  30 ocak 2018 18:33 30 ocak 2018 18:46

  2. sanırım bir tek auburn renginin türkiye'de olmadığı kaş kalemi serisi. fiyatı da yaklaşık 32 tl imiş. (gizlinot: indirimsiz hayyyatta)

  30 ocak 2018 19:16 30 ocak 2018 19:17

  3. auburn rengi olmadığı için soft brown rengini almıştım geçen indirimden. bence kalemin ucu gayet yumuşak, uygulama yapmak kolay, pigmentliliği iyi düzeyde ve doğal sonuç veriyor. bence çok başarılı bir ürün. f/p çok iyi. indirimden 19 tl civarına almıştım. bir tek, renk olarak emin olamadım. neden mac strut gibi kızıl kahve bir renk yok? en azından auburn rengini de türkiye'ye getirseydiniz ya. neden hep sıradan kahve tonları, neden?

  28 şubat 2018 14:16 28 şubat 2018 14:32


  4. maybelline markasına ait sanırım en sevdiğim ürün. yıllar önce ten ürünlerini renkli kozmetik ürünlerini denemişliğim var ama hepsi gelip geçti, arada indirimde maskara aldığım oluyor sadece ama bu ürünü arkadaşım önerdiğinden beri çok severek kullanıyorum. gerçekten de yapısı yumuşak ve uygulaması kolay, renk seçeneği az ama soft brown bende sırıtmadı ve doğal durdu. şuan neredeyse 2.sini bitirmek üzereyim. tek sıkıntısı çok çok çabuk bitmesi. ilk kullandığım kalemi de kullanmayı pek beceremediğimden bir kaç kere kırdım ve yoğun uyguladığımdan çabuk bitirdim ama ikinci kalemde elim baya alıştı, yumuşak hareketlerle uygulandığında hem ürün zarar görmüyor hem de daha uzun dayanıyor ve doğal duruyor. indirim gördükçe yedekliyorum artık, malum her geçen gün fiyatlar da yükseliyor. ilk aldığımda indirimde 15 liraydı şimdi 20 tl civarı oluyor. indirimleri takip etmekte fayda var ama yine de f/p olarak çok başarılı, tavsiye ederim.

  28 şubat 2018 14:56

  5. Ne yazık ki doğal bir sonuç vermiyor..microbleading yaptırmış gibi boyuyor kaşı..ince uçlu olmasının etkisi büyük bir de oldukça sert..ama seyrek kaşları doldurmanın, kalın göstermenin tek yolu böyle kalemler maalesef..far ve kaş rimeli zaten kalın kaşları biraz daha belirginleştirmek için bence..olmayan kaşı doğal bir şekilde kalınlaştırmak imkansız makyajla:((((

  29 mart 2018 16:53

  6. Ucu çok ince ve sert olduğu için epey darbeli boyama yapmanız gerekiyor, dağılmıyor da kolayca. Dolayısıyla doğal ve hoş bir görünüm elde etmek zorlaşıyor. Yeni bitti. Bi daha almam.

  30 nisan 2018 00:57

  7. Doğal bir sonuç vermediğini söyleyenler olmuş ancak bu biraz sizin sürüş şeklinize de bağlı bence. Kalemi yan tutarak yumuşak vuruşlarla sürüyorum, çok doğal duruyor. Sarışınlar için blonde rengi soğuk alt tonlu, mükemmel bir renk. Ancak büyük bir eksisi var ki içinde çok çok çok az ürün olması. Hemen hemen her gün kaşımı dolduruyorum, kaşlarım boşluklu ve bir ayda ürün bitiyor. Bundan sonra loreal’in üçgen kaş kalemini deneyeceğim sanırım. 

  1 mayıs 2018 00:32


  8. ben bu kalemi o an maybelline' in klasik kaş kaleminde (hani yıllardır piyasada olan arkası fırçalı kaş kalemi bildin sen onu:)) dark blonde olmadığı için almıştım. ama ucu o kadar ince ve sert ki sanki yüzümü çiziyor. üstelik ne kadar dağıtırsam dağıtayım öteki gibi doğal durmayıp çizgi çizgi kalıyor. bitse de gitsek diyorum bu kalem için maalesef.

  19 haziran 2018 14:37

  4

  9. ince uygulamaya olanak veren, renkleri fazla sıcak olup da koyu renk ya da benimki gibi grimsi koyu rengi kızıl gibi göstermeyen kaş kalemi.rengim deep brown.benim kaşıma siyah diyemezsiniz,açık renk de diyemezsiniz,öyle garip bir renk işte. ona uyuyor,ben fırçasını da seviyorum güzel tarıyor.çabuk bitiyor sadece sorunu o,tek hareketle hacivat gorunumu vermeden dolduruyorum kaşlarımı.

  17 eylül 2018 16:47

  2

  10. ucu çok ince olduğu için sert bir ifade verdi yani micro blading yaptırmışım gibi oldu. Bazen de ucunu dalgınlıkla çok çıkarttığımda ucu çok sert olduğu birkaç defa kırdım, zaten az vardı içinde iyice boşa gitti. Bu bittikten sonra yine maybelline'in total temptation brow definer'ını aldım. yavru ağzı renkli bir ambalajı var. total temptation'ı daha çok beğendim, onun ucu daha kalın ama köşeli olduğu için ince yerleri de yapabiliyorsunuz hem de aceleniz varsa sürüp çıkabiliyorsunuz hemen.

  28 ocak 2019 15:01