yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  4.0
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (15)
  • oylar (5)
  • medya (9)

  1. stokların eritileceğini bile bile giriyorum bu entry'i. bugün gratiste denedim kendisini. aynı serideki diğer rujlar gibi yumuşak yapısı ve mat duruşuna zaten lafım yok. ama asıl özelliği mac stone rujun muadili diyorum ve susuyorum.

  7 temmuz 2017 16:08

  2. Gerçekten çok güzel bir renk asla her markada görebilceğiniz renklerden değil. Yapısı derseniz zaten çok güzel dudakta kayıyor resmen. Bir süre sonra sabitleniyor yumuşacık dudaklar ile rujun varlığını bile unutuyorsunuz.

  Yalnız stone muadili yorumuna asla katılmıyorum. Yan yana ikisi çok farklı duruyor. Stone daha gri kahveyken bu ruj daha sütlü kahve tonlarında. Ekleyebilirsem görsellere karşılaştırmayı da bırakayım sizler de görün.

  Özetle tavsiyedir, alın.

  7 temmuz 2017 18:59

  4

  3. evet iddialı, alışılmışın dışında ama aynı zamanda da çok hoş bir rengi olan, kahveliği bir nebze daha baskın olan ruj. mac'te stone rengini denemiştim ama kullanabilir miyim diye cesaret edip de alamadım açıkçası. bu ise, ton olarak da, duruş olarak da çok daha kullanılabilir bir renk bence. Mesela stone biraz daha griliği baskın, daha kirli tonda bir ruj. evet aradaki farkı en iyi anlatan ifade bu oldu sanırım :) maybelline griliği kahveyle daha iyi dengelenmiş bir ruj.

  o yüzden tam bir muadil değil belki ama, mesela ona yakın tonlarda farklı bir renk denemeyi düşünen, makyaj çantamda böyle farklı bir renk de olsun diyen, diğer yandan da buna yüksek bir fiyat ödemeden sahip olmak isteyenler için meraklarını giderecek bir ruj demek daha doğru olur belki.

  gelelim bir ruju keyifle mi yoksa, sırf renginin hatırına alıp mecburiyetten mi kullandıran faktör olan yapısına. Kesinlikle maybelline bu konuda çok iyi bir iş çıkarmış. Renginden sonra en sevdiğim, markayı bu yüzden ayrıca takdir ettiğim yanı dudağı kurutmayan, yumuşacık sürüme sahip, nefis yapısı oldu çünkü. Ruj dudağa değdiği anda yağ gibi kayıyor resmen. keşke bütün mat rujlar böyle olsa dedirten cinsten. Mat bir görünüm vaat eden rujlarda en sinir olduğum şey dudak içi ve kenarlarında birikme yapma, bir süre sonra da dudakta ağırlık oluşturmasıdır. Bu ve bunun gibi benzer bir durum asla yok bu rujda mesela. kalıcılığına gelince o da orta seviyede denebilir, bir şeyler yiyip içmeyle hemen çıkmıyor. bir süre daha idare ediyor yani. tabii ilk sürüldüğü andaki görüntüsü aynen kalmamakla birlikte.

  ben bu ruju daha çok günlük, kahve tonlarında ya da (gbkz: mac sable far ) gibi artık benim emektar farım olmuş renkte bir farla yaptığım, hafif gölgeli göz makyajlarına çok yakıştırıyorum bu aralar. yani bu tipte bir göz makyajıyla asla sırıtmayan, ağır kaçmayan, benim de yaptığım gibi yazın bile kullanılan tam kıvamında bir ruj.

  son olarak uygun fiyatlı demişken ben bu ruju gratis'in maybelline ürünlerine yaptığı %40 bayram indiriminden 13 lira civarında bir fiyata satın aldım onu da belirteyim. indirimsiz haliyle bile alınmaya değer olduğunu söyleyebilirim o kadar sevdim yani (gizlinot: swh ).

  7 temmuz 2017 21:41


  4. bana fazla grimsi geldi açıkcası. ceset gibi göstermiş suratı. belki daha koyu renkli bir dudak kaleminin üstüne hoş durabilir

  7 temmuz 2017 23:22

  5. Bu seriden en çok gelmesini istediğim renkti. Eğer şayet denk gelirsem varlığına direkt alacağım ruj olacak. Of of keşke olsa.. Zaten sürüm ve yapılarını çok seviyorum bu Maybelline mat rujlarin. Nolur bulayım ya

  8 temmuz 2017 00:19 8 temmuz 2017 00:19

  6. rengine bayıldığım, ilk indirimde almak istediğim ruj. bu seri zaten yapı olarak mac mat rujlarla yarışabilecek kalitede ve çok konforlu. sürüldüğünde dudakları daha dolgun gösteriyor gibi hissediyorum. elimde üç rengi var, dördüncüsü de bu olacak sanıyorum.

  yalnız serinin renklerini neden böyle parça parça getiriyorlar anlamak güç.

  8 temmuz 2017 01:53

  5

  7. (no: (no:465211) ) girimde gelse de alsak demişim, neyse ki geldi ve kavuştuk dediğim, kahve-gri-mor-bej tonlarının bence çok güzel bir oranda birleştirildiği kalıcılığı da yapısı da harika ruj.

  yalnız bunu bi yakınımdan da istemiştim, amerikadan gönderdi bana, o gone greige nin numarası 760, buraya gelen ise 893, belki bölgesel bir kodlamadır, öyle önemsiz bi durumdur diye düşündüm. sonra ikisini de swatchladım. türkiyeye gelen daha grimsi bir ton. ve daha kalıcı, diğeri ise daha kahvemsi ve yumuşak. ama renk isimleri aynı, başka yok zaten iki tane gone greige yapılmış sanırım.

  görsellerde swatchları görülebilir. ( diğer renkleri umursamayın onlar denemelik şeyler, ne kadar da aynı tonlarda ürünüm var durumunu kafama kakmak için denedim hepsini. arada cp trap, mac spirit, essence, gosh,sephora,dior, hm, urban decay den de örnekler var. ama sanıyorum kalıcılık olarak maybelline in bu serisi de oldukça başarılı, silerken deneyince kendini gösteriyor. bi de 760 bold/audacieux olarak etiketlenmişken 893 sadece bold olarak yazılmış, yani biri sadece ingilizce, diğeri ingilizce/fransızca yazılmış ki bu da kanada dan kaynaklanıyor sanırım, avrupa ile amerika-canada dağıtımı olsa gerek...)

  8 temmuz 2017 15:33


  8. Lila-gri karışımı soğuk tonlu ruj. Yapısı gerçekten harika, yumuşacık , çizgilere dolmuyor dudakta. Ben ilk katı sürüp fazlalığı peçete ile alıyorum , ikinci katta istediğim tok rengi elde etmiş oluyorum. Kalıcılığı orta , severek kullanıyorum.  

  15 şubat 2018 15:27

  9. Kahve-eflatun-gri karışımı rengine bayıldığım ama ne yazık ki bana ne yapsam yakışmayan ruj. Cildim beyaz biraz soluk. Soğuk alt tonlu. Daha da soluk gösterdi. Hafif pembe lipgloss üzerine denedim ama yine de olmadı. En çok sıcak alt tonlu canlı cilt tonu olan esmerlere gideceğini düşünüyorum. Günlük kullanılabilecek bir ruj.

  ilgili medya:
  1
  1 mayıs 2018 17:12

  10. bana yakışır mı yakışmaz mı emin olamadığım için bir süre almaktan çekindiğim fakat daha sonra bir anlık kararla aldığım ve aldığıma çok memnun olduğum ruj. rengine hastayım, dokusuna hastayım, duruşuna hastayım.

  10 eylül 2018 21:37