yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  4.0
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (5)
  • oylar (3)
  • medya (7)
  3

  1. primer, concealer, highlighter and BB cream maksatlı kullanım için üretilmiş maybelline markasının yeni ürünü. 4 amaçlı da kullanıldığı için başlığın sonuna BB krem eklemedim. iddiası, 4 ürünü tek üründe birleştirmek, aydınlatıcı bir görünüm kazandırmak ve hafif bir kapatıcılık sağlamak. 5 renkte üretilmiş ve abd fiyatı 13 dolar.  Ve rivayet midir değil midir bilinmez charlotte tillbury fondötene muadil olarak gösteriliyor. 

  ilgili medya:
  3
  14 aralık 2021 02:03

  3

  2. evet maybelline lansmanına katılan instagrammerların videolarından sneak peak yaptığımız üzere türkiye'ye gelmiş üründür. trendyol hesabında göremedim. herhalde indirimsiz fiyatıyla 275-325 Tl bandına yerleşir. 

  yalnız küçük bir sorunumuz var. (gbkz:  pandemide kaldırılan testerların geri getirilmemesi) başlığında da yazmıştım. loreal rengini bul adı altında loreal fondötene özel bir etkinlik yaptığını paylaşmıştım. bu etkinlik kapsamında da influencerlar ürünleri 'deneyerek' rengini buldu ve bir kartona yazdı. o kartonun fotosunu hesaplarında paylaştılar. bu etkinliği de bizim gözümüze soktular, teşekkürler. 

  burada sözüm ürünün sosyal medya tarafını takip edecek yetkiliye, hepimizin o başlıkta maruzatlarını dile getirdiği üzere bu ürünün testerlarını bir zahmet mağazalara gönderin. eğer gönderme gibi bir planınız yoksa ki bence yok, tanıtım için çalıştığınız influencerlara tüm renkleri kollarında bacaklarında göstermelerini rica edin zira biz tüketici olduğumuz için rengimizi 'denemeden' şıp diye bulamıyoruz. 

  edit:bugün watsons'da 419 Tl fiyatıyla kendisine el salladım. elbetteki pahalı.

  24 ocak 2023 00:01 15 mart 2023 22:14

  3

  3. kozmetik sevenleri adeta ikiye bölen viral ürün.  

  her şeyden önce bu ürün bir fondöten değil. böyle adlandırılması kafa karıştırıyor. bb krem ve primer arası ince bir şey. kuru ciltlilere daha uygun yağlı ciltler tek başına sevmez çünkü tek başına sabitlenip duran bir ürün değil. yağlı ciltler, primer olarak yarı mat-mat bir fondötenin altında kullanabilir. 

  benim cildim kuru karma ve gözenekli.  

  *renk seçimi:  

  türkiye'de 3 rengi var. ben 00 olanı aldım çünkü sosyal medyada insanlar genel olarak diğer iki rengin  koyuluğundan şikayet ediyordu. 00’nın içinde biraz bejlik de var. ışıltıları grimsi. diğerlerinin içinde pembelik, sarılık ve bronzluk olabilir. tester olmadığı için kör alışla aldım. 0.5 veya 1 bana daha uygun olurmuş. 

  *ambalaj:  

  süngerini ürünü açtığım gibi çıkarttım. ambalajın mekanizmasını çevirdikçe önce su gibi bir sıvı çıktı. bozuk mu diye bir an endişelendim ama bu sıvı, ürüne parlaklığını veren sedefli içeriğin sıvısıymış. ürün aslında sedefli drop ve bb krem benzeri bir karışım. süngeri çıkarttığınızda ikili yapıyı çok net görebiliyorsunuz. süngerliyken zaten bu ikisi birbirine karışmış olarak çıkıyor. ürün,kendi süngeriyle kullanılınca hızlı bitiyor. 

  *tek başına uygulama:  

  0-5 aralığında kapatıcılığına 1-1.5 arası puan veririm. yani kapatıcılık bekleyeni üzer. biraz renk eşitliği sağlıyor hepsi bu kadar. 

  ilk uygulandığında ışıl ışıl duruyor. gözenekleri belirgin olanlar bundan nefret edebilir. 30 dakika sonra cilt tarafından emilmiş oluyor ve ürünün görüntüsü biraz donuklaşıyor. (icy glow) 4-5 saat sonra da ürünün büyük bir kısmı kayboluyor ve geriye sadece sedefli minik ışıltıları ve hafif yağlanmış bir cilt kalıyor. ışıltıları da ancak güneşte görebiliyorsunuz. 00 renginin ışıltıları gri.  

  ürün oldukça oynak, sürerken fırça izi de yapıyor. makyaj süngeriyle sürünce ürünün bir kısmı uçuyor. yağlı bölgelerde, mesela burun, uygulama esnasında sağa sola savruluyor. tek başına uygulanacaksa bence yaz geceleri doğru zaman. cildinde kapatmayı tercih ettiği kusurları olanlar için tek başına kullanım için yeterli değil. genç ciltler sever. yüzüne çok dokunan bir insan için bu ürün uygun olmayabilir.

  *primer olarak uygulama:  

  oturmasını beklemeden üzerine fondöten uyguladığımda fondöten yanaklarda biraz oynama yaptı. ben yarı-mat bitişli bir fondöten ile denedim. bitiş hoş duruyor.

  *concealer olarak uygulama:  

  concealer olarak göz kapaklarıma  da uyguladım ancak bende kaşıntı ve yanma yaptı. maruzatı olan göz kısmına çok getirmemeli.  

  *sonuç:  

  evdeki fondötene 1 damla serum/yağ ve 1 damla da sevdiğiniz likit aydınlatıcıdan karıştırıp bu ürünü elde edebilirsiniz. elinizde strobe cream, bronzing drop, dewy skin tint, likit aydınlatıcı, damlalıklı aydınlatıcı varsa bu ürüne ekstra gerek yok. gigi hadid’in yer aldığı kısa reklam videosunun gerek video montajında, gerek kurgusunda bariz bir hız vurgusu var. dört yerine tek ürün kullan ve işte hazırsın! gibi. tam olarak o öyle değil maalesef. son olarak, koyu renkleri ise bronzer olarak güzel olurdu. ama tr'ye getirmemişler.

  Edit: bu ürünü resmen bitirmek ve kurtulmak için kullanıyorum. cildimin dokusunu o kadar kötü bir şekilde belli ediyor ki off. inanılmaz pişmanım. ayrıca çok da bereketsiz. hem de formülündeki simlerle fondöten karışmadığı için kullanmadan önce sallamak gerekiyor yoksa önce simli su çıkıyor. 

  ilgili medya:
  2
  30 nisan 2023 01:18 11 nisan 23:47


  4

  4. acayip bereketsiz bir ürün. normalde ten ürünlerini sittin sene bitiremeyen ben bu ürünü 1 ay gibi bir sürede neredeyse bitirdim. üstelik süngersiz kullanıyorum. fazla mı kullandım bilmiyorum ama açıkçası fazla kullanıyor gibi de hissetmedim.

  kapatıcılığının olmadığını bilerek aldım, neredeyse hiç yok gerçekten. benim istediğim biraz daha eşit tonda, daha ışıltılı görünen bir ciltti. bunu ilk kullanımdan sonra 1-2 saat için karşılıyor fakat sonrasında o ışıltı gidiyor. zaten kapatıcılığı da olmadığı için hiçbir şey sürmemişim gibi oluyor. ancak kısa süre dışarı çıkacağınız, hızlı hazırlanmanız gereken zamanlar için ideal olabilir...

  her şeyin ötesinde, sürerken yüzümü hafiften yakıyor. yıkama isteği oluşturacak bir yanma değil fakat huzursuz edici. zaten cilt bariyeri bozulmaya dünden razı bir insan olarak bende bu durum endişe yaratıyor. en başta bu nedenle tekrar almayı düşünmüyorum fakat 4'ü bir arada fikrini sevdim, likit bir aydınlatıcı edinip hali hazırda elimde bulunan bb kremle karıştırıp kullansam da bu etkiyi alırım diye düşünüyorum.

  26 temmuz 2023 20:11 26 temmuz 2023 20:20

  5

  5. Charlotte Tilbury flawless filter muadili. Fakat ne yazık ki daha bereketsizi.

  Bendeki 01 rengi. Loreal true match ile karıştırarak kullandığım alt ürünlerden biri de bu. Işıltılı, doğal... çok sevdim. Fakat dediğim gibi çok bereketsiz. Aşırı hızlı bitti. Bir daha alır mıyım en değilim.

  5 ağustos 2023 02:23