yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  4.2
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (29)
  • oylar (15)
  • medya (0)

  1. tanım : maybelline'in 4 renkten oluşan bronzer paleti.

  ben bu paleti ilk kez alp kavasoğlu'nun makyajşehirde kanalında yaptığı makyajlardan birinde görüp merak etmiştim.sözlükte başlığı yoktu. youtubeda da doğru düzgün inceleme videosu yoktu. o yüzden biraz tereddüt ettim ama hazır bronzerım bitmişken testerını da beğenmişken aldım.

  öncelikle bronzerlar aşırı yumuşak o yüzden fırçayla alırken azıcık tozutuyor.

  en sağdaki renk kontür için uygun kızıl durmayan bir kahve. sağdan ikinci renk açık ve orta tenliler için bronzer olarak çok uygun hafif turuncumsu bir renk. sağdan 3. rengi ben allık olarak kullanmayı düşünmüştüm. kutusunda pembemsi somonumsu dursa da yüzümde turuncu durdu. o yüzden allık olarak kullanmayı pek sevmedim. highlighter üstteki yazarın dediği gibi mary lou'ya benziyor. ben toz aydınlatıcı kullanmayı sevmediğim/beceremediğim için bunu da pek kullanamayacağım sanırım.

  renklerin hepsi simli bu arada.ama ciltte öyle birazdan sahneye çıkacakmışsınız gibi durmuyor. hafif bir ışıltı veriyor.

  onun dışında far olarak da kullanışlı bir palet. ben allık ya da bronzerı göze geçmeyi çok seviyorum(gizlinot: lip and cheek ürünleri veya ). makyajda güzel bir renk bütünlüğü sağlıyor.bu palet de tam çantaya atıp tüm makyajı bununla yapmalık bir palet.

  16 ağustos 2017 15:56

  2. Evet renkleri çok güzel evet ama şunu unutmayalım. Maybelline cruelty free değil ve hiç bir canlının hayatı bu, acı çekmesi bu renkler için değmez.(gizlinot: Biraz kamu spotu gibi oldu ama mazur görün dayanamadım )

  17 ağustos 2017 01:22

  3. renklerine vurulup aldım, hem de indirimde değilken. evet renkler çok güzel ama çok pigmentli değiller, bronzer gün içinde uçup dağılıyor biraz ve inanılmaz tozutuyorlar. şimdiki aklım olsa almam. allık paleti de aklımda kalmıştı ama bundan sonra gidip tekrar para verip alır mıyım bilmiyorum. renkleri muhteşem yine de.

  17 ağustos 2017 23:39

  4. Gaza gelip aldığım ürünlerden birtanesi daha. Hayır gerçekten bu huyumdan nefret ediyorum. A be kızım senin cildin sivilceli,gözenekli, siyah noktalı artı birde killi. Senin ne haddine sim bombası bir ürün almak. Bu sur hop yanaktaki tüm kusurlar iyice kabak gibi ortaya çıksın. Gerçekten su alma huyumdan vazgeçmem lazım. Renkleri şahane gerçekten ama sim bombası bir ürün. Hayatına far paletlerimden sıra gelirse far olarak devam edecek. 

  27 eylül 2017 11:41

  5. Bu palet o kadar övüldü ama ben beğenmedim. Higlight rengi bana çok pigmentsiz geldi diğer bronz renkler de benim gözümde palette durduğu gibi durmadı yüzüme sürmeye kalktım aşırı turuncu durdu .o kadar heveslenip aldım sonu hüsran

  25 kasım 2017 17:05

  6. Almayın bence. İndirimde 20 tl ye aldım o kadar bile etmez. Kalıcılık yarım saat falan. Tozutuyor deli gibi.  

  7 aralık 2017 03:49

  7. İndirimlerde birkaç kez elim almaya gitti fakat, içimden bir his "alma, tozutuyor" dedi ve almadım.

  7 aralık 2017 14:11

  5

  8. bir kontür fırçasıyla birlikte (şu denizkızı efektli olanlardan) bana yılbaşı hediyesi olarak geldi. sanki ud palet gelmiş gibi sevindim çünkü bornzer en sevdiğim şey ve severek kullandığım sürüyle bronzerım olduğu için gidip almıyordum. haftasonundan beri kullanıyorum şimdi yorumlayabilirim.

  -ilk önce renkler çok güzel. aydınlatıcı rengi biraz fazla sarı ama zevk meselesi ben daha şampanya aydınlatıcıları seviyorum. yine de far olarak, göz pınarı aydınlatma konusunda falan bence çok iyi iş görür.

  -çok tozutuyorlar. bu çok önemli bir dezavantaj değil sadece palet devamlı toz içinde kalıyor. ben mi çok sert davranıyorum bilmiyorum ama fırçayı değdirdiğim anda bir coşuyor.

  -renkler satin yapılı en çok bu özelliği hoşuma gitti. simli gibi duruyor ama o simler yüze hiç geçmiyor. mat veya pudramsı durmaması beni büyüledi resmen ilk defa böyle bir bronzer kullanıyorum. hafif parlak duruyor. canlı bir görüntü katıyor bence. sırf bu özelliğinden allık paletini de almayı düşünüyorum.

  -dezavantajı şu renkler bence biraz fazla bronz. ben çok açık olmasa da beyaz tenliyim tenimde baya bronz kaldı. allık olarak kullansam daha güzel olurmuş gibi. bu durum beni yıldırır mı? asla. ama keşke yazın bronzken keşfetseydim dedim.

  -şöyle kullanmaya çalışıyorum: açılı bir kontür fırçası ile en soğuk tonu kontür bölgesine uyguladıktan sonra diğer iki bronzerı ya da üçünü büyük bir fırçayla karıştırığ gelişi güzel hafif elmacık kemiklerimin üstüne çıkacak şekilde uyguluyorum. allık uygulamıyorum çünkü zaten başlı başına efsane duruyor gerek yok bence. aydınlatıcı bile sürmesem olur.

  sonuç olarak öneriyorum özellikle orta koyu buğday tenlilerde çok güzel duracaktır. esmerlere allık olarak efsane olabilir hatta bronzer olarak da olur tabi ama allık daha güzel olur çünkü ben tam bir bronz allık aşığıyım. açık tenliler siz de alın ben baya sevdim ama kontrollü kullanmayı ben beceremem falan diyorsanız bir düşünebilirsiniz. yine de alın ya çok güzel.

  sevdim seni tatlı palet.

  2 ocak 2018 21:55

  9. Bunu kullanmayınca canım hiç kullanmak istemiyo ama bi kullanınca duruşuna hayran kalıp hep kullanmak istiyorum

  Bugün maybelline Color Tattoo bronzelu bi makyaj yaptım yanaklarımı da bu paletin 3 bronz rengini karıştırarak uyguladım bİ de dudaklara gosh antique ruj sürdüm enfes bi görüntü oldu 👌 elinizde varsa bu ürünler kesinlikle kombinleyin süslüler

  20 ocak 2018 23:48

  10. şimdiye kadar almış olduğum en mantıklı makyaj üründür kendisi. aldığımdan beri sadece bunu kullanıyorum. bir makyajda bronzer allık far aydınlatıcı hepsini bi paletten çıkartıyorum.ha birde yukardaki yazarın dediği gibi sivilceli gözenekli kıllı bir cildiniz varsa biraz moraliniz bozulabilir çünkü baya parlıyorsunuz ama bu benim umrumda değil verdiği güzel efektten sonra okadar yakın aynaya bakmazsam günü güzel geçirebiliyorum :D

  3 şubat 2018 20:39