yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  3.3
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (22)
  • oylar (7)
  • medya (2)
  1

  22. Aldığım ve kullandığım güne lanet ettiren bir ilaçtır.Sakın doktor önermeden kendi başınıza kullanmayın. Bu ilacı kullanmaya başladıktan kısa bur süre sonra kafa derim yanmaya başladı.Kafa derimi yaktı ve saçlarımi pisirdi, saclarim elime alir almaz kopmaya başladı.Kopan saçlarımın bıraktığı boşluklardan aylardır yeni saç çıkmadı.Bildiginiz kafa derimi komple yaktı ve erkek tipi dökülme yaptı.

  Stres ve uykusuzluk kaynaklı sac dökülmesi ve incelemesi nedeniyle bu ilacı kullanmıştım.Prp ve mezoterapi yi öneririm.

  13 mayıs 20:37

  5

  21. Annemin uzun yıllardır %2 lik versiyonunu kullandığı, saç dökülmesi için kullanılan bir sprey. Annem menopoza bağlı olarak ciddi saç dökülmesi yaşıyordu ve %2 lik versiyonunun işe yaramadığını fark edince tekrar doktora gitti. doktor %5 lik oranındaki minoxili yazdı, yaklaşık 4 aydır kullanmasına rağmen saçları fazlaca çıkmaya başladı, şu an asla eskisi gibi görünmüyor. Ve demir eksikliği de ciddi oranda saç dökülmesi yapabiliyormuş, annemin demir değeri de yerlerdeydi. Demir almaya da başlayınca daha iyi oldu. %2 lik oranı genelde pek işe yaramıyormuş.

  15 aralık 2021 01:02

  20. Androjenik alopesi teşhisinden sonra kullanmaya başladığım ilaç. Haftada iki gün dermaroller ile uyguluyorum bir süre kaşıntı yapıyor.

  2 aralık 2021 21:45


  19. bu akşam kullanmaya başlayacağım ilaç.

  Genetik saç dökülmesi dedi doktor, yani androgenetic alopecia yani erkek tipi saç dökülmesi.

  İlk 6 ay her gün 2 kez beşer puf kullanacağım sabah, akşam.

  Tepe de açılmalar var umarım yardımcı olur, ilk başlandığındaki yoğun dökülmeden korkuyorum.

  Burada yazılanları görmek iyi geldi. Bu sebeple ben de kullandıkça editleyeceğim.

  12 ekim 2021 17:24

  18. Telogen efflivium ile bogusuyorum bir yıldır.saclarim çok azaldı alnım açıldı.bu nedenle bir haftadır 5% olanını kullanıyorum.herhangi bir alerjik reaksiyon,kaşıntı,kepek vs yapmadi.gunde iki kez uyguluyorum 5er puf.yagli bir his bırakmıyor o şekilde dışarı bile çıkıyorum hiç belli bile olmuyor.umarim ise yarar ve en azından alnim kapanır.

  25 mart 2021 23:46

  17. kullandığım dönemlerde saç dökülmemi durduran sprey. çaresiz kaldığım erkek tipi dökülmem var çok faydasını gördüm. saç tellerim de çok cansız, biraz güçlendirdi. ama saçın uzamasını durduruyor, saç daha geç uzuyor. bu benim gözlemim tabii. herkeste etkisi aynı olmayabilir.

  15 aralık 2020 10:27

  2

  16. 2 yıl düzenli kullandım. Saç dökülmesi sorunumun önünü alamayınca başladım. Ne olacak ömür boyu kullanırım bırakınca döküyosa demiştim. Kullandığım süre boyunca teller kalınlaştı. saçlarım boyut değiştirdi resmen. Dolgunlaştırıcı spreylere ya da illüzyonlara hiç gerek kalmadı yani. Ama zamanla etkisini kaybetti bende. Okuduğum kadarıyla 1 yıl kullanıp ara verip tekrar başlamak gerekmiş. Bende bırakıp yeniden başladım ama nafile. Eski sönük seyrek saçlarımla başbaşa kaldım yine. Girmeyin hiç o işlere derim.

  12 eylül 2020 15:57


  15. öncelikle minoxilin etken maddesi olan minoksidilin topikal uygulama sonrasında dolaşıma geçme oranı göz ardı edilecek derecede düşüktür. "bu aslında tansiyon ilacıymış" diye ilacı kötülemeyi anlamsız buluyorum çünkü tansiyon tedavisinde ağızdan alınarak kullanılmasıyla deri üzerine sürülmesi bambaşka şeyler.

  "bırakınca saçlar tekrar dökülüyormuş" konusunda da zaten ürünün kalıcı çözüm olma iddiası yok verim aldıktan sonra 30 yıl kullanan insanlar var.

  son olarak saç dökülmesinde deriye uygulayabileceğiniz etkinliği kanıtlanmış tek madde minoksidildir. yağlara kürlere para döküleceğine eğer sabırla uzun dönem kullanmak göze alınıyorsa verilecek en mantıklı karardır.

  ekleme: saç dökülmesinde 1.basamak her zaman tahlillerde bir eksiklik görülürse bunun takviyesi veya altta yatan hormonal bir problem varsa bunun tedavisidir.

  11 eylül 2020 23:10 11 eylül 2020 23:53

  14. aslen bir tansiyon ilacı olup, yıllar içinde yan etki olarak tüy artımı sağladığı için artık bu amaçla da kullanılmaktadı.

  bakın yan etki diyorum. mesela diyelim ki, bir tansiyon ilacının yan etkisi uyku getirmesi-sedatıv etki. siz uyumak için bu ilacı kullanır misiniz? hayır. o yüzden bu tıp ilaçlar da saç dökülmesi için kullanılmamalı.

  bu ilacı kullanmayı bıraktığınızda her şeyin eskiye döneceğinin size bir doktor olarak emin bir şekilde söylüyorum.

  lütfen saç dökülmesi sebebiyle bu şekilde ilaçları deri üzerine bile olsa kullanmayın.

  Edit : ülkelerin ilaç protokolleri bile farklıyken, her dermatoloğun tercih ettiği tedavi farklı. Dermatolog değilim ama hem farmakoloji hem de derma stajı gördüğüm için, eğitimime ve hocalarıma dayanarak yorum yaptım.

  Ha siz zaten kullanmadan doktora gidin ve kendiniz araştırın. Herkes aynı düşüncede olamaz.

  11 eylül 2020 21:49 11 eylül 2020 23:56

  13. saç dökülmesi için eczanelerde satılan ürün. erkek ve kadın için ayrı versiyonları vardır. düzenli kullanımda saç dökülmesini durduğu tecrübeyle sabitrir. yeni saç çıkarmaya gelince, eğer yeni bir dökülme varsa, saç derisi yıllardır saçsız/kel değilse evet yeni saç da çıkarıyor. ama tekrar edelim, düzenli ve uzun süreli bir kullanım olmalı.

  13 ekim 2019 01:57

  ilginizi çekebilecek benzer başlıklar