sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (25)
  • medya (1)

  25. Miyopi nedeniyle gözlük kullanıyorum. Lisede ve üniversitede gözlüklerimi ne zaman çıkarsam hemen etraftan biri parmaklarıyla "iki" işareti yaparak "bu kaç" diye sorardı. Tamam 10 metre uzaktan yapsalar anlamam da burnumun dibinde yapıp sormanın ne alemi var. Hiç. :)

  21 ekim 2018 22:39 21 ekim 2018 22:40

  24. Hayat kalitesini olumsuz etkileyen, önlere oturamadığınızda dersten kopmaya neden olan, karşınızdan gelen tanıdıkların tanınmamasına vb neden  olan göz rahatsızlığıdır. numaralar büyükse zordur. gözlüksüz ya da lenssiz bir hiç gibi hissedilir.

  Edit:Astigmatta eklenirse eyvah körlüğe yaklaştınız demektir. Bütün renkler desenler birbirine girer gözlük farz haline gelir iyice. Baş ağrısıda cabası. Birinin kötülüğünü istesem miyop astigmat ol derdim herhalde o kadar çektim anlayacağınız.

  21 ekim 2018 01:18 21 ekim 2018 01:33

  23. Herkesin benim gibi gördüğünü düşündüğüm için 20 sene boyunca farkına varamamış olmam ve miyop astigmat olduğumu öğrenmem..Düşük numaralı olmak daha tehlikeli bana kalırsa teşhis için çünkü 2 ve üstü derecede olanlar zaten göremediklerinin farkındadırlar. Ama biri 1 biri 1.25 olan miyopim ve biri 1 biri 0.75 olan astigmatım sayesinde dikkat etmek istemediğim hiçbir şeyi görmüyorum. Kontrolde fayda var *-*

  21 ekim 2018 00:23

  22. 10 yıldır uzağı göremeyişimden kaynaklı taktığım gözlüklerimin sebebi. 0.50 ile başladım fakat istisnasız kullanmama rağmen gözlerim şuan 2.00 derece. İnsanın 1 metre önünü göremiyor oluşu çok zor süslüler. 

  20 ekim 2018 23:54

  21. lise 1'de stadyumda 19 Mayıs çalışmaları yaparken, stadın karşısından gösterilen sayıyı göremememle fark ettiğim durum. O gün bugündür gözlük kullanıyorum. Başlangıçta hiç sevmedim gözlük kullanmayı. Hem tellerim vardı hem gözlüklerim. Ablam Çirkin Betty diyordu. (O zamanlar öyle bir dizi vardı bilenler bilir.)

  Üniversiteye geçince sadece derste takmaya başladım ama baktım karşıdan gelen sevgilimi bile göremiyorum. Düzenli olarak takmaya başladım. Lenste gözlerimi çok yaşarttığı için özel günlerde kullanıyorum.

  Umarım birgün çizdiririm de kurtulurum bu görme sorunundan.

  20 ekim 2018 02:07

  20. temelde uzağı net görememe problemi, numara büyük olmasa bile hayat kalitesini oldukça düşüren göz problemi.

  gözlük kullanmazsanız sürekli gözlerinizi kısarak etrafa bakarsınız, merhaba kırışıklıklar.

  lens kullanmak da ayrı bir dert, kurutur, göze batar, arkaya kaçar, temizlemesi, taşıması vs.

  gözlük daha ayrı bir dert, burun üzerinde iz yapar, ağırlık yapar, yağmurda sürekli ıslanır, soğuktan sıcağa geçince buhar olur...

  ameliyat daha riskli bir durum ve göz doktorlarının neredeyse hepsi gözlük takıyor, ameliyat olmuyor, neden acaba.

  19 ekim 2018 11:26

  19. Lensin kurumasından, gözlüğün rahatsızlığından, yaşattığı güneş gözlüğü sıkıntısından, evde gözlük takmak durumundan dolayı kendini çirkin hissetmekten, lensten hava almayan gözün damarlanmasından gına geldiği için lazer operasyonla kurtulduğum hastalık. Çizdirin kızlar, çizilmek güzel.

  19 ekim 2018 09:55

  18. miyop ve astigmat sebebiğyle 12 senedir lens kullanıyorum, hayatımda bir kere lensle uyuyakalmışım. sabah kalktığımda dedim garip bir şeyler oluyor. meğer uyanınca etrafı net görebilmek garip gelmiş, çıkardım hemen lenslerimi, her şey normale döndü.

  19 ekim 2018 09:09

  17. Daha birkaç ay önce bu nedenle gözlük kullanmaya başladım, alışamadım. Kitap okumadığım veya ders çalışmadığım sürece takmıyorum, daha doğrusu takamıyorum gözlüğü. Kulaklarımın arkasına vuruyor azıcık, onsuz da bir şeyler okumaya kalksam göz ve baş ağrısı öldürüyor. Tahtayı da göremiyorum, otobüs numaralarını da çok şükür.

  Gözlükle anlaşamayacağım daha çerçeve seçerken belliydi aslında. Hangi çerçeveye bu güzel diyip atılsam elmacık kemiğimin olduğu kısım dolgun olduğu için burnuma oturmadı çerçeve.

  İlişkimizi kontrolüm altında nasıl tutabilirim bilemiyorum.

  18 ekim 2018 17:59 18 ekim 2018 18:00

  16. yaklaşık 12 yıldır kendisi ile inişli çıkışlı bir ilişkimiz olsa da son 2 yıldır 4-4.50 dolaylarında takılıyoruz. gittikçe numara büyüdüğü için camlar ne kadar inceltilse de kalın duruyor, istediğim çerçeveyi kullanamıyorum rahatça. sürekli taktığım için de burnumdaki kızarıklık ve kulak arkası ağrısından söz etmiyorum bile. kullananlar rahatça anlayacaktır.nedense , etrafımdaki herkesin gözlük yüzünü çok değiştiriyor lens kullan demesine rağmen özel günler haricinde lens kullanmayı hiç sevmiyorum. lazer e de çok sıcak bakmıyorum çünkü gözlüklü görüntüme o kadar alıştım ki o olmadan nasıl olur bilmiyorum.

  ve galiba en büyük korkum bir gün dışarda gözlüğümün kırılması veya gözlüğümün kaybolması..

  18 ekim 2018 15:07