yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (324)
  • medya (90)

  324. Aydınlatıcı olarak Mac ve Farmasi . Çok güzel. Farmasi fiyatı gayet uygun.

  26 mart 18:18

  323. (link: https://www.suslusozluk.com/süslülerin-satın-aldıkları-son-kozmetik-ürünü?i=1342563 Bakınız örnek girdim)

  23 mart 23:35

  322. linklerini bıraktığım videoda söylendiği gibi muadil meselesinin artık yavaş yavaş suyunun çıktığını ben de düşünüyorum.

  markalar kendi biricikliğini kaybedip sadece muadil ürünleri neredeyse birebir kopyalarak yapmaya başladı. bu sebeple çoğu şey bana özgün gelmiyor da daha çok bir trendi takip ediyor gibi geliyor.

  daha önce de yazmıştım mesela charlotte tilbury. tr'ye gelmedi bile ama kafamda o kadar eskidi ki.. her yerde 100 tane muadili var ve de öylesine pazarlandı ki. o kadar çok maruz kaldık ki.. gerçeğini hiç kullanmadan dahi ürünleri zihnimde eskidi. elbette oturup kozmetik sektörünün birbirinden ürün aşırmasına ve kopyasını yapmalarına bundan büyük markaların zarar görmesine kafaya takmayı düşünmüyorum. yesinler birbirilerini ve fakat tüketici açısından bakınca bu durum bence çok tatsız. her şey a=a gibi. 

  ilgili medya:
  2
  23 mart 18:53


  321. her zaman orijinalini almak benim için daha önemli. muadillerinin içeriği çok daha başka olabiliyor ve nasıl sonuç vereceğini bilemeyebiliyosun

  14 eylül 2023 15:14

  320. missha'nın a'pieu juicy-pang likit allıklarından rd01 rengine koleksiyonumda halihazırda olan yanlışlıkla bulduğum iki muadil allık. ilki eveshoplarda satılan beauty girl likit allıklardan blissfull berry rengi. bunun yapısı da juicy-pang gibi serumumsu ve kalıcı. juicy-pange göre bir tık daha pigmentli. ikinci olarak ise lykd likit allıklardan sweet flush rengi. pigmenti çok çok daha fazla ve yapısı da diğerlerine göre daha kıvamlı. yani 3ünden de memnunum ama juicy-pang yama yama durabiliyor ve beni sinir edebiliyor. bu yüzden rengi beğendiyseniz bence muadillerine yönelin.

  ilgili medya:
  1
  2 ocak 2023 15:58

  319. essence 08 teddy göz kalemi isminden de belli olduğu gibi mac'in teddy'sine muadil. indirimden 11 tl gibi bi fiyata almıştım, azıcık akıyor ama benim gözümde ne denediysem aktığı için problem etmedim.

  23 eylül 2021 19:13

  318. natasha denona mini nude far paleti ile wet n wild yeni palet serisindeki nude awakening neredeyse muadil. Renk hikayeleri çok benzer, ikisinde de herkesin elinin altında bulunması gereken renkler mevcut. 2 paletle de çok rahat gece ve gündüz makyajı yapılır. Ayrıca Wet n wild'ın panleri daha büyük ve bu paletteki bir renk ile nd mini nude'daki bronzage rengi tamamen aynı. 

  ilgili medya:
  1
  23 eylül 2021 13:56 23 eylül 2021 13:57


  317. Son 1,5-2 senedir yavaş yavaş pek çok markanın koleksiyonlarına eklediği pudramsı ruj yapıları benim günlük hayatta tercih etmeyi en çok sevdiğim formülasyonlar haline geldiler. Bu yapıdakı rujların şüphesiz en popülerleri (link: https://www.suslusozluk.com/mac-powder-kiss-ruj?i=1234855 Mac powder kiss ruj)ları oldu. Kore markalarında ise bu şekilde silikonlu "sheer matte" dedikleri rujlardan daha fazla bulabilmek mümkün. Peripera'nın ink airy stick'leri, missha'nın (link: https://www.suslusozluk.com/missha-dare-rouge-velvet-ruj-serisi Dare rouge velvet) serisi, revolution'un powder matte serisi de mac powder kiss serisiyle oldukça benzer yapıda olduğunu duyduğum koleksiyonlardan bazıları. Türkiye'de ise fiyat olarak en ulaşılabilir olduğunu düşündüğüm koleksiyon (link: https://www.suslusozluk.com/kiko-powder-power-ruj?i=1173043 Kiko powder power) koleksiyonu. İndirimlerde 35 liraya düşen bu seriden 02, 05, 08 ve 12 numaralarına sahibim. Başlığında detaylı yorumlarımı yazmıştım, renk olarak mac powder kiss serisinden iki muadil eşleşmesi keşfettim, buraya onları yazacağım.

  Bu arada Mac powder kiss'lerin güncel fiyatı 145 lira, kiko'lar ise 50 lira. Dediğim gibi sık sık indirime giriyorlar ve 35 liraya düşüyorlar. Mac 3 gram, kiko 3,5 gram. İkisinin de oldukça şık ve dayanıklı ambalajları var.

  Mac'te en sevdiğim renk şu anda (link: https://www.suslusozluk.com/mac-mull-it-over-ruj mull it over), kiko powder power serisinden 02 numara kolda çok çok hafif daha turuncu olmakla beraber dudakta mull it over ile birebir aynı duruyor. Yapı olarak da, renk olarak da direkt kiko'yu tercih edebilirsiniz.

  Diğer muadil ise yine powder kiss'lerin meşhur renklerinden (link: https://www.suslusozluk.com/mac-powder-kiss-devoted-to-chili-ruj Devoted to chili) için. Kiko powder power serisinden 12 numara devoted to chili'ye dudakta da, kolda da inanılmaz benziyor. Bu arada bence Bu iki renk de her tene yakışacak renkler.

  Sonuç olarak mac'te aradığınız bambaşka bir renk yoksa kiko tercih edilebilir diye düşünüyorum. Aralarındaki fiyat farkı ve performans yakınlığı düşünüldüğünde kiko için kesinlikle çok iyi bir muadil diyebilirim.

  Sevgiler.

  ilgili medya:
  3
  2 nisan 2021 16:25

  316. Az önce tati izlerken bir tane keşfetmiş olabileceğim ürünlerdir.

  Tati'nin blendiful adında bir makyaj aplikatörü mevcut. İddiaya göre Hem sünger kadar hızlı ve doğal uyguluyor hem de fırçadan bile kolay temizleniyor üstelik kuru kullanılıyor. Videoyu izlerken bu ürünün dokusunun polar gibi yumuşak olan mikrofiber havlulara çok benzediğini farkettim. Belki de bu materyalden yapılmıştır sonuçta tati bu işin argesini yapacak değil yani. Neyse efendim evdeki bu tip bir havluyu yıkayıp kurulayıp krem formunda ve cildimde oldukça belli olan fondötenim ile denediğimde müthiş şekilde uygulayabildim. Resmen çöp olmaktan kurtardı fondötenimi. 10 liralık şey yani, hem de büyük. Her gün başka bir tarafını kullansam haftada bir yıkama yeter. Hem de beyaz sabunu görür görmez tüm kiri akıtıyor. Müthiş, müthiş!

  ilgili medya:
  2
  23 mart 2021 20:35 25 mart 2021 12:45

  315. Sanırım Nivea'nın Böğürtlenli Lip Balm'ı Tom Ford'un Lip Colour'larından Black Orchid'e muadil. (gizlinot: biraz daha parlak olabilir ama renkler kesinlikle benzer.)

  24 aralık 2020 11:52