yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  4.5
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (12)
  • oylar (2)
  • medya (3)

  1. nars'ın yeni çıkarmış olduğu likit allık serisi, şu anda normal seriden dört renk olarak satışa çıkmışlar;

  orgasm - pudra versiyonuna göre daha az simli olduğu yazılmış, yine şeftali pembe tonlarında gözüküyor, kalıcığılı yüksekmiş

  luster - neredeyse saydam, turuncu tonlarında

  torrid - yine turuncu tonlarında fakat daha pigmentli

  dolce vita - serinin en koyu rengi, şarap tonlarında olduğu yazılmış fakat sitenin swatclarında -çok az uygulandığı için heralde- çok uçuk bir pembe gibi duruyor

  makyajtrendi bu ürünü önümüzdeki ay içinde getirir diye düşünüyorum çünkü diğer markaların aksine nars hemen hemen bütün koleksiyonlarını türkiye'ye getiriyor.

  3 haziran 2017 13:20 3 haziran 2017 13:29

  2. 2 hafta önce youtube'da denk geldiğim ve bende satın alma isteği uyandıran likit allıklar. görür görmez makyajtrendi'ne mail atıp satışta olup olmayacağını, olacaksa bir zaman verip veremeyeceklerini sordum. yaz sezonu içerisinde satışta olacağını yazdılar cevap olarak, tam olarak bir ay belirtmediler.

  yaz ayları için stick ya da bu tarz likit allık arayışındaydım, yorumlarda da genellikle pigmentli ve kalıcı olduklarından bahsedilmiş. türkiye'ye geldiğinde orgasm ya da torrid renklerinden birini satın almayı düşünüyorum.

  3 haziran 2017 21:25

  3. Bugün sephoradaki %20 indirimle 96 liraya orgasm rengini (gizlinot: bu seride başka renk görmedim galiba türkiyeye gelmemiş) satın aldığım likit allık.

  15 ml lik boyutuyla uzun süre yetecek gibi duruyor.

  Renk hakkında ayrıntı verecek olursam toz versiyonundan daha pembe olduğunu söyleyebilirim. Duruşunu çok beğendim, bu versiyonu adının hakkını veriyor bence. (gizlinot: swh)

  Farkı (link: https://ibb.co/iyhtEQ Link)teki resimden görebilirsiniz. Mobilden medya eklenmiyordu, o yüzden link paylaştım. Üstteki toz orgasm, alttaki likit orgasm.

  Kalıcılığı da toz versiyondan daha iyi kesinlikle.

  Ben alta likit üste toz sürüp kullanmayı da düşünüyorum.

  16 eylül 2017 23:22 16 eylül 2017 23:26


  4. Her ne kadar toz allıkların ugulaması daha kolay olsa da likit allıklara karşı bir zaafım var. Daha önce perricone md no blush blush allığını almıştım ve çok seviyorum. Bu allık makyajsız günde bile yanakları çok sağlıklı gösteriyor. Tam bir şeftali rengi ve sıcal alt tonlu. Ben de biraz daha pembe bir alternatifim olsun diye orgasm rengini aldım. Zaten Türkiye'ye sadece bu renk gelmiş.

  Kesinlikle simli değil.

  Uygulaması kolay ama perricone daha kolay dağılıyor.

  Renk pembe ağırlıklı. Bu yüzden çok beğendim.

  Kalıcılığı çok yüksek. Rahat 12-15 saat dayanıyor.

  1-2 haftaya elimde glossier cloud paint puff rengi de olacak. Üçünün de görsellerini ve swatchlarını yüklerim.

  Edit: Swatchları ekledim 

  ilgili medya:
  1
  1 kasım 2017 09:58 12 mayıs 2018 08:27

  5. bütün allıklarımı alsınlar bana sadece nars liquid orgasm allığımı bıraksınlar yeter :) çok güzelsin be

  9 mayıs 2018 13:43

  6. Işıltılı fondötenlerin üstüne toz ürünler uygulamaktan hoşlanmıyorum, nemli etkiyi devam ettirebilmek ve ciltle bütünleştirmek için likit ürünleri daha çok tercih ediyorum. 

  Pahalı bir ürün ancak yüksek pigmentasyonu sayesinde çok çok az ürün almanız yeterli yani 15 ml ürün sizi uzun süre götürür. kontrol edilebilir bir pompaya sahip, ürünü ziyan etmeden ihtiyacınız olan miktarı ayarlayabilirsiniz. Pigmentli olmasına rağmen opak bir yapıda değil yani etkisi oldukça transparan, dokusuz, tül gibi incecik. 

  Bendeki rengi orgasm. Toz versiyonuna göre daha pembe. Her ten rengine yakışsa da beyaz tenlerdeki duruşunu daha çok beğeniyorum, bebeksi bir etki yaratıyor. Dudakta pembe/şeftali glosslarla çok fresh duruyor. 

  İçerisindeki ışıltılar toz versiyonundaki kadar belirgin değil, yanakları daha canlı gösterecek kadar. 

  Kalıcılığı mükemmel. Tüm gün. Yapısına bu kadar bayıldığım için ilkbahar koleksiyonuyla gelen hot tin roof rengini de edineceğim.

  Bu ürüne puanım: 10/10

  9 mayıs 2018 15:00

  7. 3 aydır kullanıyorum. orgasm rengi bendeki de. rengi ve kalıcılığı güzel. ben parmaklarımla uyguluyorum ama sünger ya da fırçayla uygulamak daha iyi sonuç verebilir, üşengeçliğimden denemedim hala. toz versiyonuna göre daha pembe, içinde altın yansımaları yine var.

  yaz makyajlarında, toz allıklara göre daha doğal bir sonuç verdiği için likit ya da krem allıkları tercih ediyorum.

  aldığıma pişman olmadığım bir ürün. güzel.

  10 mayıs 2018 09:10


  8. orgasm ve luster renklerine sahip olduğum nars'ın likit allık serisi.

  luster rengi seşftali-turuncu skalasında fakat şeftaliye daha yakın bir renkte. yavruağzı gibi de denilebilir. orgasm rengi ise seftali-pembe skalasında pembeye daha yakın bir renkte. ayrıca orgasm rengi pudra olanına kıyasla daha az sim içeriyor.

  ürünün sürümü ve dağıtması oldukça kolay. bir pompalık kullanımda elinize mercimek tanesi büyüklüğünde ürün geliyor. ben her yanak için birer pompa kadar kullanıyorum. bu ölçüde oldukça doğal bir görünüm elde ediyorum. fakat rengin yoğunluğu kullanıma göre artırılabilir. bir süredir ten makyajı yapmadığım için ten ürünü üzerine kullanımı konusunda emin değilim. yapısı oldukça hafif olsa da öncesinde kullanılan ten ürününü hafif dağıtabilir.

  ben güneş kremi üzerine uyguluyorum. kalıcılığı konusunda fena değil diyebilirim. sabah uyguluyorsam gün içerisinde bir kez yeniliyorum. likit olduğu için fırça kullanımı gerektirmiyor. çantada rahatça taşınabilir. ambalajı güven veriyor, çantada akıntı yapacak bir şey değil. bundan önce dr perricone'un no blush blush isimli likit allığını kullanmıştım. onun kapağını iyice kapatmama rağmen, sızıntı yapıp, çantamı mahvetmişti.

  biterse alır mıyım? özellikle luster rengini evet. fakat çok bereketli bir ürün, kolay kolay bitecek gibi değil. iyi ki zam geçişi öncesi satın almışım. bunları aldığımdan beri elim diğer pudra allıklarıma pek gitmiyor.

  19 temmuz 2018 19:47

  9. Ben de dolce vita rengi bulunan mü kem mel allık! Dağılması, pigmentasyonu, kalıcılığı, rengi her şeyi harika ya. Abartmıyorum, yarım mercimek tanesi kadar alıyorsunuz ve iki yanağınıza da yetiyor. Daha fazlasında heidi olursunuz :) Son olarak, “ sen hiç gitme hep böyle kal olur mu? “

  17 ağustos 2018 01:11

  10. orgasm rengini internetten indirimle 26 euro'ya aldığım ve dün elime geçen ürün. maalesef alır almaz fark ettiğim şey, japonya seyahatimde yaklaşık iki yen gibi bir fiyata aldığım ve markasını dahi hatırlamadığım (muhtemelen o kadar dandik ki bir aya kalmadan adı kapaktan silindi) krem allığın bununla aynı renk ama daha pigmentli ve kalıcı olduğu oldu. üstelik orgasm disko topu gibi simli olduğu halde diğeri gibi nemli durmuyor ve daha zor dağılıyor. yaptığım en anlamsız alışverişler listesine birinci sıradan girdi resmen. kozmetik konusunda bati kesinlikle asya pazarinin fersah fersah gerisinde.

  25 ocak 2019 16:48