yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  4.0
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (46)
  • oylar (10)
  • medya (2)

  1. tanım: nilera markasının yağlı ve problemli ciltler için ürettiği, şeffaf/mavi renkli gliserinli sabunu. şeffaf ve sağlam bir plastik kutunun içerisinde paketlenmiş şekilde eczanelerde satılıyor. adının sabun olduğuna bakmayın, inanılmaz yumuşak bir temizlik ürünü. sivilce ve siyah noktalara uzun vadede etkisini bu güzelliği bırakıp farklı ürünler kullandığınızda ciddi anlamda görüyorsunuz. cildi hiç germiyor ve çok ferah kokulu bir ürün.

  2 ağustos 2015 11:49

  2. Başka bir girdimde de yazmıştım, adı nilera mı nylera mı tam emin değilim her neyse başlığa sadık kalalım tüm sabunlar bi yana nilera bi yanadır benim için. Cildi yormadan temizleyen, yağlı ciltler için üretilmiş olmasına rağmen normal olan cildimde gerilme pul pul olma gibi problemlere sebep olmayan sabun. Kokusu biraz temizlik maddesini anımsatsa da verdiği temizlik hissi harika, tavsiye ederim herkese.

  2 ağustos 2015 19:28

  3. cildimin akneyle içli dışlı olduğu bir dönem kullanmıştım ve temizlemesinden oldukça memnundum ancak rutin kullanımda cildi kurutur gibime geliyor, bilemedim..

  2 ağustos 2015 19:45


  4. Bir arkadaşımdan duyup burda da güzel yorumları okuyunca hemen eczaneye gidip aldığım mükemmel kokulu sabun. Adının sabun olması sizi korkutmasın; cildi çok güzel temizliyor. sadece 10 gündür kullanmama rağmen cildim temizlenmiş gibi hissediyorum. Bittikçe alırım.

  3 ağustos 2015 07:23 ed.25 ağustos 2015 09:27

  5. kutunun arkasında, internette, her yerde bu sabunun doğal olduğu, içerisinde zararlı hiçbir şey olmadığının iddia edildiği sabundur efendim. fransız menşeilidir ve hayvanlar üzerinde test yapmaz.

  ancak bu kadar doğal dedikleri sabunun içinde bilmem kaç tür sls var. ben bu işi anlamadım.

  şimdi sorsan kesin biz onları da doğal yoldan ürettik derler aynı şey sls siz parabensiz yazan şampuanlarda da başıma gelmişti.

  neyse işte öyle kutusunun içinde bekliyor, kullansam mı kullanmasam mı bilemiyorum.

  4 ağustos 2015 10:43 4 ağustos 2015 11:05

  6. Aylardır kullanıyorum ve çok memnunum.Bana cilt doktorum yüzümdeki sivilceler için verdi.özel günlerde 1-2 minik sivilce dışında artık hiç sivilcem çıkmıyor.ilk başlarda sabah akşam olmak üzere iki kez cildimi bu ürünle yıkıyordum şimdi sadece sabahları yıkıyorum.kısacası ben çok memnun kaldım

  4 ağustos 2015 12:27

  7. Sözlükte methini duyunca almak istediğim ama kendi sitesinden araştırdığımda içinde açık açık palmiye (palm) yağı olduğu belirtilen sabun. Yine palm yağıyla ilgili eleştirileri (bkz: palm yağı) sözlükte görmüş biri olarak içerikte bu yağı okuyunca şaşırdım doğrusu. Kafam çok karıştı.

  Bunun yerine moos temizleme ürünlerinden birini tercih etme olasılığım arttı gibi. Bu markayı kullananlar mesaj atsa ne kadar güzel olur ^^

  edit: ekşideki yorumlarda bu markanın sloganıyla ilgili entry bayağı güldürmüştür.

  sabunun üstünde "cildinizin yarını, bugünkü gibi" yazıyor. yazarın isyanı ise şu:

  "la zaten cildimin bugünü kötü, yarını iyi olsun diye kullanıyoruz, ne anladım o zaman bu işten??"

  kadın haklı (gizlinot: swh)

  8 ağustos 2015 13:58 8 ağustos 2015 15:17


  8. 1 ay önce yüzüm, boynum, omuzlarım, belim ve karnımda kıpkırmızı lekeler çıktı. doktora gittiğimde bunların hepsinin birbirinden farklı ve tek sebebinin stres olduğunu söyledi. (stres benim göbek adım) yüzüm için (bkz: clindoxyl jel) ve bu sabunu önerdi. yüzümdeki kızarıklıklar 4 gün içinde geçti bu ikisini düzenli kullanınca. jeli bitirdim ve sabunla yola devam ediyorum. benim hali hazırda egzamam var. bunu çok sık yazıyorum çünkü bu illet her ürünü kullanmanıza izin vermiyor maalesef. benim için en önemli olan cilt yağını alırken egzamamı hortlatmaması. birkaç gün içinde burnumun parıl parıl parlamasını geçirdi ve cilt rengimi biraz açtı. gözenekli, siyah noktalı, sivilce lekeli sorunlu bir cildim var. hepsine derman olmadı tabii ama bazı lekeler hafifledi. clindoxyl ile birlikte kullandığım zamanlarda hayatımda ilk kez makyajsız cildim için 'yüzüne bir şey mi yaptın, iyi görünüyor baya' dendi ki bir daha duyamam muhtemelen aynı şeyi. kısaca ben çok memnun kaldım kendisinden, yola bu sabunla devam etmeyi düşünüyorum bundan sonra.

  5 eylül 2015 11:02 5 eylül 2015 11:03

  9. Sadece bir haftadır kullanmama rağmen aşırı yağlı olan cildimin daha dengeli olmasını sağlayan sabun. Onca cilt doktoru gezdim biri de şu sabunu önermedi. Geç buldum ama sanırım vazgeçemeyeceğim bir ürün oldu.

  Edit: ne zaman yeni bi ürün duysam çaresizlikten çoğuna "hayatımın ürünü" muamelesi yapıyorum sanırım. Roaccutane kullanmaktan başka çarem kalmadı galiba :(

  14 eylül 2015 09:25 12 ekim 2015 18:35

  10. Lise yıllarında orta akneli bi cildim varken dermatologumun önermesiyle hayatımı değiştiren sabun.

  Neleri neleri denedim yine sonunda hepsini çöpe atıp nileraya geri döndüm.

  8 yıllık bir birlikteliğimiz var. Cildim artık akneli değil ufak tefek dönemsel sivilceler dışında ama karma bi cildim var nem dengesini korurken bi yandan da yağlı bölgeleri arındırıyor.

  Aslına bakarsan her yeri arındırıyor. Böyle mis gibi ferah ferah hissettiren bi yapısı var çok da temiz kokuyor, kurutmuyor.

  Çok yaşa sen nilera!

  16 ekim 2015 01:37