yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  3.0
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (5)
  • oylar (4)
  • medya (0)

  1. geçenlerde sephora’da satılan mini magnetic eye pencil setini aldığım marka. sette siyah minik bir teneke kutu içinde 3 metalik soğuk tonlu kalem far ve bir tane de kalemtıraş var. kullanım kolaylığı ve kalıcılık açısından çok beğendim, metalik olmasına rağmen gündüz de çok rahat kullanılabilecek farlar. black kartımın %10 indirimiyle 149 tlye aldım. yurtdışında başka göz ve dudak ürünlerini de biraz inceledim hoşuma gitti, umarım türkiye sephora’ya daha çok çeşit gelir yakında.

  16 ağustos 2019 20:27

  5

  2. magnetic eye color kalemlerinden copper foil rengini kullanıyorum. metalik bir turuncu-altın. kendini gerçekten belli ediyor. dağıtmaya çalıştığımda büyük kısmı kayboluyor ama üstünden geçtiğimde tekrar aynı yoğunluğa erişebiliyorum. göz kapaklarımda birikme yapmıyor. sürdüğüm andan akşama kadar hiçbir sorun olmadan dayanıyor, buna rağmen çıkarırken uğraştırmıyor. hatta elime sürdüğümde birkaç dakikada sabitlenip yerinden oynamıyor, ancak elimi yıkayınca çıkıyor. kullandığım göz kalemleri arasında en iyisi bu.

  16 ağustos 2019 21:30

  3. çoğu şeyi mini boy olduğu için çok sevdiğim markalardan biri. 

  bu yazın hit combosu da sunkissed+picante renklerinin karışımı. Sofia Richie düğününde bu ikiliyi kullandığı için picante viral olmuş. virali de dalga dalga yayılmaya devam ediyor. çok merak ediyordum ve de sepetimdeydi ama neyse ki stok dışı oldu :)

  "picante" muadili için pastel cream allık koleksiyonundan bir atak bekliyorum. belki sunkissed+picante karışımı muadili pastel krem allıklarda 46-50 arasındaki renklerde vardır. denemek lazım.  Elf ya da revolution bu rengin muadilini kesin yapacaktır.

  (link: https://www.vogue.com/article/sofia-richie-wedding-makeup-hair-beauty Sofia Richie gelin makyajı / vogue)

  18 mayıs 2023 23:13 18 mayıs 2023 23:16


  4. amacı kullanımı kolay ve doğal görünüm veren makyaj ürünleri üretmek olan, iki kız kardeşin uzun yıllar mac cosmetics için çalışmış kimya mühendisi annelerinin desteğini alarak kurdukları, sade ambalaj tasarımlarını çok sevdiğim, elimde iki adet mini seti bulunan cruelty free marka. markanın ayrıca cilt bakım ürünleri de bulunuyor. kapatıcı ve maskara hariç diğer tüm makyaj ürünleri(gizlinot: sephora türkiye mağazalarında satılan ürünleri) kullanımının kolay olması amacıyla stick veya kalem formda, kuru bir cilde sahip olduğum için severek kullanıyorum çünkü hem cildi kurutmuyor ve ciltte mat bir görünüme neden olmuyor hem de toz ürünlere göre kalıcılığının daha fazla olduğunu düşünüyorum. ürünleri ciltle çok güzel bütünleşiyor ve doğal duruyorlar(gizlinot: ten makyajı yapmadığım halde allık, highlighter vs. ne varsa kullanıyorum, çok da güzel duruyor)(gizlinot: swh), elle dağıtması da kolay, bu açıdan da çok pratik buluyorum. aynı zamanda genel olarak pigmentli ürünler. valla olumsuz bir yanını düşündüm bulamadım(gizlinot: swh). belki tekli ürünlerinde kullandıkları metal kutulu ambalajlarının gereksizliği söylenebilir, çünkü ürünlerini ayrı ayrı aldığınızda elinizde gereksiz bir sürü kutu birikecek. sadece setleri kutulu ambalajda olsa daha mantıklı olabilirdi. keşke bütün markalar bize böyle kusurlarla gelse tabi(gizlinot: swh).

  31 mayıs 2023 00:04 31 mayıs 2023 00:09

  2

  5. Bu markanın mini setlerinden birini almıştım içinde highlighter ve iki adet de solid rengi olan, şeftali ve pembe renklerdi sanırım.

  Genel görüşüm, yüz, dudak, göz için uygun olduğu söylenen renklerin kalıcılığı sıfır, örtücülüğü sıfır, kısa zamanda yüzden uçuyor, uçmayanı da çizgilerde birikiyor. Hani yoğun renkli bir dudak nemlendiricisini alıp yüzünüzü renklendirmişsiniz gibi bir şey.

  Highlighter eh işte idare eder, çok doğal olduğunu iddia edemezsiniz, diğer renklerden bir tık daha kalıcıydı.

  En vurucu noktaya geliyorum, benimkiler alttan çevriliyordu ve bu "bazen evde mevde otururken sürer eğlenirim" statüsüne düşmüş setin ürünleri direk dibi gördü. O kadar kremsiler ki asla dayanmadılar, highlighter'dan kaldı biraz.

  500 küsür liraya aldım ki 1- 1,5 sene önce bu epey bir paraydı. Belli ki parayı teneke kutusuna ve asansörlü 3 gramlık içeriğine vermişim.

  Clinique black honey lipstick bu 3'lü üründen daha bereketlidir. Paranızın karşılığını alma oranınızı ancak böyle tarif edebilirim. 

  Ahahah hatta Çoğu kozmetik alışverişinde verilen tester'lar bu setlerden daha bereketlidir, öylesi kötü.

  2 şubat 16:22 2 şubat 22:35