yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (25)
  • medya (2)

  25. Biri bitmeden ötekini aldığım, yanımdan ayırmadığım tek ürünü saç yağı. Kaç şişe bitirdim. Ne onarıyor ne de güçlendiriyor. Nemlendirme konusunda da daha iyi yağlar biliyorum. Benim için vazgeçilmez olmasının tek sebebi verdiği parlaklık. Şişesi çok kötü, akıtıyor. K18 maskesi hakkında yorum yapmıştım daha önce. Yağından da umutluyum ancak hakkında yeteri kadar yorum olmadığı için almaya çekiniyorum. Bir gün alırsam iki yağın karşılaştırmasını yapacağım.

  ilgili medya:
  1
  9 şubat 02:12

  24. benim gibi suyu çok klorlu olan bir ülkede yaşıyorsanız eğer 6 numarası yıkandıktan sonra inanılmaz başarılı. banyodan çıktıktan sonra havlu ile kurulanmış saçıma iki pompa kadar sıkıyorum ve tarayıp normal şekillendiriyorum. saç kuruma hızını arttırıyor, dolanmış saçları açıyor ve 72 saate kadar kolay taranmasına ve kabarmamasına yardımcı oluyor. bittikçe alacağımdır.

  12 ocak 14:11

  23. no 0, no 3 ve no 6 numaralı ürünlerine sahibim. saçlarımı iki sene önce yakmıştım ve üstleri kopmuştu. 2 senedir çeşitli bakımlar yaparak kopan saçlarımı uzattım, çene altıma gelecek şekilde uzadılar.

  ancak uçları hala incecik ve tararken, kuruturken birbirine girip açılmıyordu. olaplex'in bu ürünlerini aldım. denemek için ilk gün sadece 3 numarasını kullandım, saçımda 1 saate yakın bekletip duşa girdim. belli belirsiz bir etkisi oldu, ama wow demedim.

  birkaç gün sonra duştan önce sırasıyla no 0, no3 duştan sonra da no 6'yı kullandım. bu sefer saçımdaki etkisini gerçekten gördüm. benim o uçları birbirine dolaşan, incelmiş saçlarım gitti, yerine sağlıklı, parlak ve dokunduğumda güçlendiğini hissettiğim, arasından parmaklarımın geçebildiği saçlar geldi.

  etkisinin kalıcı olup olmadığını anlamak için bir kere de kullanmadan saçımı yıkadım, saçım eskisi gibi olmadı ama ürünleri kullandığım hali de olmadı tabii ki.

  kullandığım ve yıllar sonra tekrar sağlıklı saçla kendimi görebildiğim için mutluyum. etki görmek isteyen ancak tüm ürünleri almak istemeyenlerin işini en çok görecek no 6 bence. saçta kalan bir ürün olduğu için en etkiili o oldu benim için.

  12 ocak 11:48 12 ocak 11:56


  22. no3 ve no6 ürününden anca birer tane kullanabildim. açıkçası memnun kalmadım. fiyat performas olarak çok düşük. verdikleri etki geçici. illa verdiği o pürüzsüz görünüme sahip olmak istiyorsanız ömür boyu kullanmanız gerekir. silikon, dimethicon türevleri var ürünlerde. saçtan kolay arınmıyor ve ağırlık yapıyorlar. saçı iyi yapıcaz derken bu silikonlu ürünlerle iyice mahvediyoruz. onarıcı besleyici bir etkisi yok saçınızda hindistan cevizi yağı bekletip yıkamakla aynı şey. ben bir artısını görmedim. sadece saçı geçici olarak yatıştırıyor. oda yıkamadan en fazla bir iki saat sonra sürüyor. ben ettim siz etmeyin. gerçekten silikon dimethicon içeren ürünlerden uzak durun. özellikle içerik listesinin ilk beşinde ise aman aman uzaklaşın. özellikle ince telli saçlı arkadaşlar sevmeyecektir. para verirken iki kez düşünülmesi gereken ürünler bence.

  yıllar sonra gelen edit: no7 bonding oil isimli saç yağından şaşırtıcı şekilde memnun kaldım ısıya karşı kesinlikle koruyor. no8 isimli maskesinide denedim fakat istediğim kadar toparlayıcı etkisi olmadı.

  illa bir ürün alacaksanız bu markadan yağını alın. diğer ürünlerini hal tavsiye etmiyorum.

  29 ocak 2022 01:28 11 ağustos 2023 02:01

  21. Saçlarımı 4 yıldır kızıla boyuyorum ve ondan önceki 2 yıl da mor ve pembe olarak kullanmıştım. Son iki yıldır da saçlarıma hiçbir şekilde oryal uygulamayarak sadece boya ile istedigim rengi elde etmeye calısıyordum, öncesinde de oryalle açtıktan sonra kızıla boyuyordum çünkü saçlarım siyah olduğundan kızıl tutması zor oluyordu. Dün kuaförde saçlarımı 2 yıl sonra tekrar açtırıp boyattım ve bunu oryalin içine olaplex kullanarak yaptık.  Uçlarım çok yıpranık olduğu için 20 vol ile açtık, kalan kısımları için ise 30 vol kullandık. Ve sonuç gerçekten beni çok şaşırttı. Kızılı akıtması zaten çok zordur bilen bilir hele de benimki gibi 4 yıldır kırmızı kızıla boyanıyorsa gerçekten çok çok zordur. Saçlarımın uçlarında evet, bir miktar yıpranma oldu fakat bu yıpranma oryal yıpranması gibi değil de sanki normal saç boyası yıpranıklığı gibi desem daha doğru olur. En az 30 kere oryal görmüş bir saç için (uçlarımdan bahsediyorum) böylesine bir mucize beklemiyordum. Öncesi sonrası fotoğrafı medyaya ekliyorum. Saçının rengini değiştirmek isteyen ama yıpranmasını göze alamayan herkese tavsiye ederim. Keşke daha öncesinde de bu ürünü bilseydim de saçlarımı yakmasaymışım :d

  ilgili medya:
  1
  14 ekim 2020 20:34

  20. ısıdan ve kimyasal işlemlerden yıpranmış saçları onardığı ya da kimyasal işlemler sırasında saçları koruduğu iddia edilen ürünler üreten marka.

  her şeyden önce olaplex ürünlerinin saça ihtiyacı olan proteini ya da nemi vemek gibi bir işlevi olmadığını belirtmeliyim. ürünlerin amacı saçın kopan bağlarını onarmak ve saçın direncini arttırmak.

  Olaplex serisi yedi üründen oluşuyor ve bildiğimiz gibi olaplex no.1 ve no.2 profesyonellerin kulanımı için hazırlanmış ürünler. daha çok saçın rengi açılırken ya da saça başka bir kimyasal işlem uygulanırken yıpranmayı en aza indirmek için kuaförler tarafından uygulanıyorlar. Serinin diğer ürünleri ise ev kullanımı için formüle edilmiş. Yıpranmış saçları onarıp güçlendirmek hedefleniyor.

  Bugüne kadar gittiğim hiçbir kuaförde olaplex ile işlem yaptırmadım ancak serinin evde kullanmaya uygun olan ürünlerinin çoğunu satın alıp denedim. Şimdi gelelim benim yorumlarıma:

  Olaplex no.3 şampuandan önce bir maske gibi kullanılıyor. saçta 10 dakika ile 30 dakika arası bekletilip durulanıyor. ilk şişemin yarısına geldim ve çok memnun kaldığımı söylemeliyim. rengi 4-5 ton açıldığı için uçları fazlasıyla yıpranmış kıvırcık saçlarımı toparlayıp buklelerimin daha beilrgin gözükmesine yardımcı oldu. yalnız eklemeliyim ki bu ürünü kullandıktan sonra ek bir saç kremi ya da maskesi kullanmalısınız. ürün saçı güçlendirirken sertleştirebiliyor ve o noktada dengeyi sağlamamız gerekiyor.

  olaplex no.4 serinin şampuanı. maalesef ben bu üründen hiç memnun kalmadım. saçlarımı fazlasıyla ağırlaştırdı ve kuruttu. Normalde en az iki gün harika görünen buklelerim saatler içinde söndü ve saçlarım fazlasıyla kabardı.

  Olaplex no.5 de şampuandan sonra kullanmak için üretilmiş klasik bir saç kremi ama inanın hayatımda kullandığım en işe yaramayan saç kremi oldu kendisi. Saçlarıma nem vermediği gibi taramak da her zamankinden zor bir hale geldi.

  Olaplex no.6 da saç kremi durulanıp saç bir miktar kurulandıktan sonra kullanabileceğimiz durulanmayan bir bakım ürünü. Aynı zamanda saçı ısıdan ve uv ışınlarından da koruyor.

  Olaplex no.7 ise bir saç yağı ancak kullanmadığım için yorum yapamıyorum.

  Sonuç olarak no.3 ve no.6 ne kadar iyiyse no.4 ve no.5 o kadar kötüydü benim için. Fiyatları da bir hayli yüksek olduğu için sevmediklerimi iade ettim. Ne kadar sevilen bir marka olsa da her ürününün herkese uygun olduğunu düşünmüyorum. Dikkatli kullanılmasında fayda var.

  18 şubat 2020 02:13 18 şubat 2020 11:52

  19. Uzun zaman önce duyup kuaförümden 3 numarasını 100 tl ye aldığım ürün. O zaman gerçekten ne işe yaradığını ve nasıl kullanmam gerektiğini bilmiyormuşum.  Özetlemek gerekirse saçın protein yapısında bulunan disülfat bağlarının ısı ve zararlı kimyasallarla yıkılması sonucu (benim açımdan bu yıllarca kullandığım düzleştirici ve 6-7 yıldır saçımı boyamamla) saçınız sağlığını ve doğal şeklini kaybeder. Curly girl method araştırmam sonucu rastladığım (link: https://youtu.be/_KLgfiNZGLA bu) videoda anlatıldığı üzere olaplex saçtaki bu kırılmış bağları onarıp saça eski doğal şeklini geri vermeyi vadediyor ve kıvırcık saçlar için nasıl uygulanması gerektiği çok güzel anlatılmış. Elimde kalan olaplexi düzenli kullanıp sonuçları buraya eklemeyi düşünüyorum ki aynı dertten muzdarip olanlar varsa bir fikir olsun.

  Edit: aceleyle yazılmış entry düzeltmesi

  17 eylül 2019 09:15 17 eylül 2019 11:24


  18. 3 numarasını deniyorum şu anda ama 16 dolara aldığım redken ph bonder'dan elde ettiğim sonuçtan bi farkını görmedim henüz. kötü değil asla, yumuşatıyor biraz ama mucizevi bi sonuç görmedim henüz, ve daha ucuz muadili varken bi daha alır miyim bilmiyorum. gerçi çok üşengeç olduğum için ve nemli saçla hemen hasta olduğum için de düzenli olarak yapmıyorum, belki o zaman ipek gibi saçlara sahip olurdum ama üşengeçlik işte, kısmet.. bunun yanında düzenli olarak bleach yapılan ve garip renklere boyanan bir saçım var, hasar çok derin yani, daha normal saçlarda belki daha olumlu etkiler gösterebilir.

  17 ağustos 2019 12:51

  17. Olaplex 3'den bir şişe kullandıım, ikincisini kullanmaktayım. Saçlarım bukleli ve renk açma işleminden dolayı yıpranıp bozulmaya başlamıştı. Sadece 2-3 kullanımda ciddi fark etmeye başladı. Kesinlikle evde uygulanması çok basit ve çok yararlı bir bakım ürünü.

  *Bir süredir saçlarımda (bkz: curly girl method) denilen bir yöntem uyguluyorum, Olaplex ile beraber bu metodun saçlarımı eski sağlıklı haline yavaş yavaş döndürmeye başladığını hissediyorum. Sonuçları bir süre sonra metoda ait başlıkta paylaşacağım.

  16 ağustos 2019 16:08

  16. Açıcıdan incelmiş saçları ciddi şekilde kalınlaştıran bir ürün. İki yıl önce koyu kestane saçımı bunun 1 ve 2 numarasını kullanarak beyaza kadar açmıştı becerikli bir kuaför, gerçekten dokundukça kendi saçım gibiydi. Sonra 3 numarasını aldım evde saçımı kendim boyamaya ve 3 numarasını kullanmaya devam ettim. Bir süre sonra (mesela 6 ay olabilir) saçlarım baya baya kalınlaştı. Bırakınca yine uzun sürede eski hallerine döndüler. Bugün tekrar bir 3 numara ısmarladım çünkü gerçekten bunun yerini dolduran bir saç ürünü yok. Diğer bağ onarıcılar alternatif olabilir belki ama onların fiyatı da olaplexe yakın, almışken bildiğimi alayım dedim.

  27 kasım 2018 01:47