yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (19)
  • medya (2)

  1. club grand aqua hotel sahibinin söylemiş olduğu söz. tesettürlü hanımlar hakkında terbiyesiz tek kelime laf edilmemiş ama malum kesim sosyal medyada bunun ayrımcılık olduğunu söylüyor. benim anlayamadığım çıplaklık ve alkole bu kadar nefret duyan insanların neden tesettürlü hanımları ısrarla orada görmek istedikleri. yoksa muhafazakar otellerde bikini kabul etmiyorlar ve kadın-erkek diye iki bölümde insanlar havuza giriyorlar belirttiklerine göre. ve bunu gördüğümde de gayet normal olduğunu düşünmüştüm. insanlar kendilerini daha rahat hissettikleri yerde tatil yapmak isterler diye düşünüyorum ben. ama karşı oldukları hatta yer yer linç ettikleri şeylerin var olduğu yerlere bu kadar ısrarla dahil olmak istemelerini de anlayabilmiş değilim. ben şahsen kadın-erkek ayrımı olan bir otelde tatil yapmaktansa, hiç tatil yapmamayı tercih ederim.

  edit: aksi şekilde düşünen tesettürlü hanımları tenzih ediyorum bu arada. yukarıda kastettiğim, tahammül edemeyip, saygı göstermedikleri yaşam biçimindeki insanlarla, aynı ortamda bulunamamalarına tepki gösteren kişiler.

  9 ağustos 2017 00:55 9 ağustos 2017 01:01

  2. Her tesettürlü kadın haremlik selamlık olayına bakmak zorunda değildir..kendi ailemden örnek vermek gerekirse ben bikinimi giyip denize girerken ablam haşamasıyla denize girer..aile içerisinde böyle olan kişiler haremlık selamlık olayından ziyade kendi islamiyetini kendince yaşama özgürlüģüne sahip olmak isterler ki bu da en doğal haklarıdır..hele ki alkollü yerde konaklamak tabiki onları rahatsız etse de diğer öncelikleri daha ağır bastığından ve kendileri kullanmayayıp kullananlardan da rahatsız olmadıklarından tercih edebilirler..

  Sorun zaten onların neden öyle bir otel seçtikleri değil; yurt dışında en elit otellerde bile(alkollü olsa dahi de) rahatlıkla denize ve havuza girebiliyorken islamiyetin yaygın olduģu bir ülkede üç beş turistti daha fazla yolma pahasına kendi dindaşını egale etmedir..

  Ayrıca şort giyen kadını taşlayan zihniyetle bu zihniyet kesinlikle de aynıdır..ez cümle kıyafetime karışma!

  9 ağustos 2017 01:40

  3. eskiden ne kadar ayıp söylemiş ayrımcılık dışlamamak lazım gibi bir çok şey söylerken şimdi banane ya hatta iyi olmuş bile diyebiliyorum. çünkü kendilerinden olmayanları bırakın otellere parklara bile almıyorlar. Anlayışlı olamıyorum oldukça tepeme çıkıp ağzımıza sıçtılar. (gizlinot: beni de böyle delirttiler)

  9 ağustos 2017 10:41

  4. bu ülkede yıllarca insanlar hep kutuplaştırıldı sağcı solcu , Türk Kürt şimdi ise yeni moda türbanlı başı açık diye ayırmak. 

  Birbirimize karşı bu kadar mı tahammülsüz olduk anlayamıyorum. 

  Ülkenin en çok birlik beraberliğe ihtiyaç duyduğu şu günlerde inanılmaz gereksiz açıklama. 

  Özel mülkiyet ve koyduğu kurallar var evet bir çok otel çocuklu aile kabul etmez ya da iki erkek tek erkek misafir kabul etmez yapacak bir şey yok. Fakat insanları giydiği kıyafetten dolayı ayırmak tam anlamıyla bağnazlık. Hukuken bi yaptırım olur mu sanmıyorum ama benim asla tercih edeceğim bir otel olamaz bu vakitten sonra. 

  E o zaman tesettür otele gitsinler ? 

  Öncelikle tesettür oteller sayıca az ve fiyat olarak yüksekler belki yer yok belki bu otel kendine lokasyon olarak daha uygun. 

  Biz tesettür otelde bikiniyle giremiyoruz onlar da haşemayla girmesin ? 

  tesettür otelde genç kadınlar genelde bikini giyerken sadece ileri yaş kadınlar haşema giyiyordu. 

  Belki kadının eşi alkol alıyor kendisi kadar islamı yaşamıyor tatilde de alkol almak istiyor olamaz mi olabilir. Belki iki aile tatile gidecekler diğerleri tesettür otel istemedi olamaz mı olabilir. 

  Madem kapalı tatil yapmasın madem haşemalı o otele gitmesin demekle geç vakitte orda ne işi vardı . Madem mini etek giyiyordu o zaman bunu haketti demek aynı şeydir. 

  Ünlü bir düşünürün dediği gibi kimsenin hayatına kimse karışamaz. 

  9 ağustos 2017 10:44

  5. 2. kez editleyemediğim için 2. girdi olarak yazıyorum. burada bile şortlu kadınların kamu alanında gezmesine laf edilmesiyle bir tutulmasına şaşırdığım olay. özel alanda isteyen istediği kişiyi oteline buyur edebilir aynı islami otellerde olduğu gibi. islami otellerde erkeklerin bulunduğu bölüme bikiniyle girilebilmesinin imkanı yokken bu kadar olay olmayıp normal karşılanması ve bu sözün bu kadar büyük tepki alması ülkenin durumunu gösteriyor zaten. ben 2 tarafında eşit olmasından yanayım. isteyen istediği yere gidip, tatil yapabilsin, fakat muhafazakar otelde erkekler bikinili kadınları görmek istemediğinde aşağılamış olmuyorsa, burada da aşağılama olduğunu düşünmüyorum. vatandaş bu kadar ayrıştırılırsa, insanlar karşıt yaşam biçimindeki insanları görmek istemeyecek seviyeye gelir işte böyle maalesef.

  edit: bahsettiğim otellerden örnekleri görsellere ekledim.

  9 ağustos 2017 10:56 9 ağustos 2017 12:36

  6. Tesettür şartı olan bir sürü otel var, niye onlar hiç kınanmıyor anlamadım da neyse, yaptıkları yanlış sonuçta.

  9 ağustos 2017 12:35 9 ağustos 2017 12:35

  7. Açtım röportajı okudum, şimdi gönül rahatlığıyla yazabilirim: ayrımcılığın daniskasıdır.

  Beyefendi yabancı turistin rahatsız olduğunu ifade etmiş ki külliyen yalan olduğunu söyleyebilirim. Bu yaz tesettürlü olan annem ve ablamla tatil yaptım. Üstelik ramazandı ve otelde neredeyse hiç türk yoktu. Ablam ameliyatlı oruç tutması yasak, annem de regl dönemindeydi haliyle oruçsuzdu. 1 haftalık tatilimiz boyunca yabancı turistlerden tek bir tuhaf bakış, yadırgama görmedik. Annem denize giren biri değil ancak ablam haşemasıyla ben de mayomla pekala girdik. Yaşadığımız tek olayı bize türkler yaşattı.

  Bir gün akşam yemeğinde oturuyoruz, yan masada iki hanım bir bey sohbet ediyorlar. Hanımlardan biri ciddi sesli bir şekilde "bunlar bir de dindarım diye geçinirler" dedi. Geri kalanında sessiz olarak konuşmaya devam etti. Şimdi bir an şüphelendim bize mi diyor acaba diye ama, neden bize desin ki ya dedim sonra. Sonuç olarak kimseye bir zararımız olmamıştı yemek yiyorduk sadece. Sonrasında diğer hanım ablama bakarAK, bu örtüler de irandan gelme, bizim kültürümüzde yok dedi. Bana bir sinir bastı. Hiçbir şey yapmıyorduk çünkü, hiçbir şey. Ve bu hanımlar bir anda antalya'da iftar kaçta bunu konuşmaya başladılar, evet dertleri buymuş, oruçlular mı, değiller mi? Ulan sanane? Sa na ne? Hadsiz. Bir hışımla döndüm "bize mi diyorsunuz, orucumuz sizi neden ilgilendiriyor?, demeye ancak hanımefendi bana gülümsedi. O anın şokuyla ters ters bakıp önüme döndüm. Sanırım üzerimde mini elbise olduğu için bana sempati duydu(!) sonuç olarak biz de onların yoluyla söylendik orucun kimseyi ilgilendirmediğine dair, ve bu hanımlar yüzsüz yüzsüz garsonu çağırıp iftar saatini sordular, çocuk bilemeyince bana dönüp siz biliyor musunuz dediler. Odada misafirleri varmış oruçlu. Yerseniz. (daha sonra kendileriyle çok karşılaştım tabii ki kimse yoktu yanlarında) çevir kazı yanmasın hesabı.

  Bu arada dönüp baktığımda bu hanımların rakı içtiğini gördüm, benim ne annemin ne de ablamın dikkatini çekmiştir onların rakı içtiği. Biz bağnaz insanlar olsak, yani onlar gibi, ters baksak ne bileyim rahatsız edici bir şey yapsak, ki asla asla yapmayız rahatsız olsak böyle bir otele gitmezdik, ben tepkinizi anlarım bu bu durumda. Ancak kendi halinde yemek yiyen insanlara kendin rakı içerken din konusunda ahkam kesmek neyin nesi? Rakıyı geçtim oruç tutan dindar biri olsan dahi sa na ne? Seni neden ilgilendiriyor bu ne hadsizlik ya?

  Sonuç olarak bunu neden anlattım, ben tesettürden rahatsız olan avrupalı görmedim, bağnaz türk gördüm. O yüzden otel sahibi hiç masal anlatmasın. Islami otele de gitmeyeceğiz, sırf sayıları az diye tekel olmuşlar şişirdikçe şişirmişler fiyatları. Kaldı ki ben alkol kullanan biriyim, ee ailemle tatil yapamayacak mıyım? Kimsenin kendi halinde tatilini yapan insanlara rahatsızlık vermeye hakkı yok, rahatsız olan çevirsin kafasını bakmasın. Bu kadar basit. Bu ayrıştırıcı politika rezalettir.

  9 ağustos 2017 12:37

  8. Yapılanı kesinlikle haklı bulmuyorum ama çoğunlukla bunu yapanlar dindarlar olur kınamak akla bile gelmez ama dindarlara karşı yapılınca bir kıyamet kopuyor. Benim şortlu olduğum için sokakta gezmemi bile yanlış bulan çok insan oldu. Ya da mesela kadın erkek ayrı havuz, ya da bikini yasak denilen yerde oldu, kuralı budur dedik kabul ettik, girmek istiyorsak illa. Şimdi o da otelin kuralıdır, neticede özel işletme istediği kuralı koyar. Daha önce Antalya'da bi otelde Rus turiste üstsüz havuza giremezsiniz denildiğini duydum hiç de olay yaratmadan kabul etti. 

  9 ağustos 2017 13:25

  9. gayet olabilir bir uygulama otel bu sonuçta konsepti odur nasıl çocuksuz oteller,+18 oteller , hayvan kabul eden ve etmeyen oteller varsa bu da böyle bir şey.kimse tesettürlüler tatil yapmasın da demiyor kişinin tercihine kalmış en nihayetinde darılacak,ayrımcılık bu ayrımcıllık diye olay çıkarılacak bir şey de değil.kaldı ki her tesettürlü bir değil kimisi gerçekten rahatsız edici olabiliyor ben defalarca otellerde saçma sapan laflara maruz kaldım ama öte yandan kimisi de umursamaz yani rahatsız olmayan normal otellere gider olan tesettür oteline gider.ben tesettürlü otellere giremiyorum diye ayrımcılık bu nasıl demiyorsam kimse de dememeli biraz insanların tercihlerine saygı göstermeyi öğrenmeliyiz.

  9 ağustos 2017 14:19

  10. Sözlükte ne kadar ayrımcı olan, aydın ve özgürlükçü geçinen(!), şort giydiği için eleştirilen ve karşılık olarak tesettürlülere kin ve nefret kusan yazar varsa ortaya çıkmasına vesile olmuş olaydır. Aynı b.kun laciverti mi deniyordu bunlara???

  Yahu siz böyle yapıyorsanız o çooook eleştirdiğiniz insanlardan ne farkınız kalıyor? Hiç samimi değilsiniz hem de her zamanki gibi... gerçi çok da tın size öyle değil mi aydın kardeşlerim? herkes birbirine saygılı olsundu, biri olmuyorsa hiç onunla bir olmayalım, herkesin davranışı kendine, ona güzel davranışlarımızla iyi birer örnek olalım demeksizin onun izinden gidelimdi öyle değil mi? Utanıyorum her konuda bilirkişi geçinip de cehaletin dibine dibine vurulmasından...

  9 ağustos 2017 14:50