yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (14)
  • medya (0)

  1. Bu siteyi keşfettikten sonra çok övüldüğü için bir heves aldığım ama kullanıp memnun kalmadığım ürünlerimi kontrol ettim ve "vasat","kötü" gibi değerlendirmeler aldıklarını gördüm. Özellikle cilt bakımı ürünlerinde mutlaka bir de gidip buraya bakıyorum. Kötü ürüne kötü diyen paula ablam iş "çok iyi" ürünlere gelince kendi markasından çıkan ürünleri illa incelemenin bir yerinde araya sokuyor. Bu tavırlarını da itici buluyorum açıkçası.

  Türkiye'de satılmıyor ama yurtdışında paula'nın kendi cilt bakım ürünlerini kullanan varsa yorumlarını beklerim.

  10 eylül 2014 09:15

  2. almak istediğim pahalı bir kozmetik olduğunda incelemeleri ve markayla ilgili yorumları okuyorum, alacağım üründen de, markadan da, cilt bakımından da soğuyup çıkıyorum. o kadar ikna edici yerin dibine sokuyor ki almak istediğiniz üründen utanıyorsunuz.

  yapacağınız işi... ben kükürt sabunu kullanıp çim yiyeceğim hayatımın geri kalanı boyunca, teşekkürler paula.

  2 haziran 2015 18:59

  3. birkaç gündür paula'nın kendisiyle ilgili internette sürekli olumsuz yorumlar okuyorum. kendi markasında sahip olmadığı ürünleri kötülemesini, asya'nın kozmetik ve cilt bakımının komple yalan olduğunu, kadınların kandırıldığını söylemesi ve genelde en süper diyebileceğimiz ürünlere 1 yıldız vermesi ve itici yorumlar yapması dolayısıyla bu yorumları almış. sürekli kendi markasındaki ürünlere içerikleri temiz olmadığı halde 4 yıldız vermiş ve ayrıca olay markasının ürünleri de öve öve bitirememiş. silikon içerikli ürünleri velinimet olarak saymış. eskiden mineral yağ içeren ürünleri söverken şimdi mineral yağ içeren ürünleri övmeye başlamış. ayrıca kendisi ne biyolog ne kimyager ne de dermatolog imiş. sadece başarılı bir iş kadınıymış.

  10 haziran 2015 18:21


  4. Kendisi çeşitli markalara (link: http://www.paulaschoice.com/beautypedia-skin-care-reviews/brands/ burada) giydirmektedir. okumayayım diyorum ama öyle de tatlı laf sokuyor ki, kafamda sürekli ya (gbkz: şahika koçarslanlı) ya da (gbkz: nur yerlitaş)'ın meşhur capsi canlanıyor, o da olmadı ali ağaoğlu'nu "bu değil, bu hiç değil" derken duyuyorum adeta.

  Paulacığım seni sevmiyorum esasen ama hevesimi kırdığın tüm ürünler için (gbkz: kozmetikte tasarruf önerileri) başlığında bir yeri hak ediyorsun.

  20 haziran 2015 15:00

  5. "ablacım silikonsuz iyi bir anti-aging ürün yok mu?" diye sordurtan kadın. ürünlerin ph'ına, ambalajına ve içeriklerin listedeki sırasına bakıp efektif olup olmamalarına karar vermesini seviyorum. kolay ulaşılabilecek bir bilgi değil bu zira. ama her gördüğü bitkisel içeriğe "ay iritan bu" deyip düşük not vermesi, silikonu ya da gözenek tıkayan mystyrate'ları gözardı etmesi, aknenin tek sebebi yağ ve tek çözümü salisilik asitmiş gibi davranması değerlendirmelerini yetersiz kılıyor benim için.

  15 temmuz 2015 23:13

  6. Cilt bakım dünyasının canan karatay'ı.

  15 temmuz 2015 23:45

  7. Bana nasıl sadece içeriğe değil ambalaja da dikkat etmemiz gerektiği gibi bir çok faydalı şey öğretmiş sitedir. ( Özellikle göz kremlerinin faydalı bileşenlerinin havayla temas edince etkisini yitirmesinden dolayı tüpte olması gerektiği. ) Yalnız arada bazı ürün değerlendirmeleri sebepsiz bir şekilde kötü olsa da ( bu konuda kendi ürünlerine öncelik verilsin diye yapılmış gibi şeyler okudum forumlarda ve inanıyorum. ) genel olarak güvenilir ve ürün almadan önce göz atılması faydalı bir site.

  3 eylül 2015 10:46 3 eylül 2015 14:18


  8. Yeni trend, yüzümüze sürmediğimiz bir bu kaldı diyip aldığım ve bağımlısı olduğum marka. Yaptığım en büyük hata, bir anda hem temizleyicisini, toniğini, serumunu, nemlendiricisini filan tam set alıp aynı anda kullanmaya başlamak oldu. İçerikleri güçlü maddelerle dolu olduğundan cildiniz bir anda "n'oluyor ya" tepkisi veriyor. O yüzden alıştıra alıştıra başlamakta fayda var. Normal rutinime ilk serumunu kattım, sonra elimdeki ürünler bitince yerine başka bir ürününü filan.. 12 yaşımdan beri kapatıcısız yaşayamayan ben, şimdi cildime bakıp hayrete düşüyorum. Ha bir de o kadar memnun kaldım ki üşenmedim, tek tek kullandığım ürünlerin altına girip "süper, harika" filan diye yorum yazdım. :)

  21 ocak 2016 07:59

  9. Amerika'ya giden bir arkadaşım aracılığıyla BHA exfloiant, bir adet göz çevresi nemlendiricisi ve de tonik aldım çok heyecanlıyım, kendisinden pek umutluyum zira. Genel yorumlarının çok ticari olmadığımı düşünüyorum (umuyorum).

  1 haziran 2016 01:04

  10. Bu markanın Clear serisinden %2 lik salisilik asit solusyonunu 2 sene önce kullanmıştım (2 haftalık deneme boyuydu). Bu arada bu solusyonun (gizlinot: solusyon derken asit tonik demek daha doğru olur ) 2 farklı çeşiti var: biri normal diğeri ekstra güçlü, ben tabi ki ekstra olanı kullandım.

  İddası ise;

  -yüzdeki kızarıklıkları azaltmak (anti-redness),

  -gözeneklerin içerisine sızıp temizlemek ve küçültmek.

  Sert plastik şişede 118 ml olarak gelmekte. Normal fiyatı 31.90 € (Paula`nın alman sitesinde) ama genelde indirim bulunmakta ve şu anda 27.12 €. Gönderim ücretinden nefret ettiğim için genelde gönderim ücreti indirimlerini beklemekteyim (gizlinot: alırken indirim kuponu ile almıştım ve gönderim ücreti bedavaydı ).

  Bu tür asit tonikleri akşamları uygulamayı sevmekteyim. Yüzümü yıkayıp, her zaman kullandığım gül suyu bazlı tonikle temizledikten sonra pamuk yardımıyla yüzüme uygulamaktayım. Asitli ürünlerin kullanımında birçok yorum bulunmakta ve kimileri asit tonikleri uyguladıktan sonra yaklaşık 20-30 dk beklemek gerektiğini söylemekte. Nedeni ise arkasından uyguladığınız ürün yüzünüzün ph`sını değiştireceği için aktif bileşenleri deaktive etmesi. Şahsen bu tür asit tonikleri sürdükten sonra suratımı fazlasıyla yapış yapış bulmaktayım ve tam olarak emilmediği için üzerine herhangi bir serum ya da nemlendirici sürmeyi sevmiyorum. Akşam rutinimi sadece asit toniği sürüp bitiriyorum. 3 aylık kullanımdan sonra görüşlerim;

  - Yukarıda da bahsettiğim gibi sürdükten sonra cildinizde yapış yapış bir his bırakmakta (gizlinot: nip+fab glycoliç asit padlerinde de yaşamıştım bu durumu )

  - Derinlerde çıkan sivilceleri söndürmek için kullanışlı

  - Siyah noktalarımda azalma olmadı ve en çok bunun için almıştım.

  -Kızarıklık durumu aynı kaldı

  -Her gece kullanımı için uygun değil; cildi kurutmakta.

  Sadece yüzünüzde çıkan büyük ve inatçı sivilceler için pahalı bir ürün. Asıl iddası olan gözenekleri temizleme ve kızarıklıkları azaltma konusunda sınıfta kaldığı için bir daha almayacağım bir ürün. Malesef Paula`s Choice ürünlerini değerinden pahalıya satıldığını düşünmekteyim. Kore`den Cosrx`ın "BHA blackhead power liquid" toniğini yaklaşık yarı fiyatına sipariş verdim ve umarım ki bu tonikten daha iyi performans gösterir.

  11 eylül 2016 14:32