0.0
girdi yaz
medya ekle
değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (2)
  • oylar (0)
  • medya (3)

1. dün tanıdığımız bir eczane aracılığıyla alıp denemeye başladığım serum.

kutunun içerisinden küçük bir cam şişe ve yanında damlalık çıkıyor. uygulaması biraz zahmetli, şişeyi dikkatlice açıp (dökülmesini istemeyiz sonuçta...) damlalık ile aldıktan sonra ya damlalığı göz etrafımıza değdirerek ya da parmak ucumuza birer damla alıp tampon hareketlerle yedirerek uygulanıyor. (bir göz çevresi için 1 damla yetiyor, hemen emiliyor)

vaatleri daha pürüzsüz, aydınlık ve nemlendirilmiş bir göz çevresi. küçük kırışıklıklar, morluklar ve şişliklerde (neredeyse tüm sorunlarda) etkili olduğu söyleniyor.

benim kullanma nedenime gelirsek, hem genetik olarak hem de uyku düzensizliği sebepli göz altı torbalarım ve morluklarım var. çocukluğumdan beri hep vardı ve kapatıcıyla bir şekilde idare ediyordum. ancak yaşım 25'e gelince ve ufaktan mimik çizgilerim de bu tabloya eklenince en azından kırışıklıklar tam oluşmadan bir göz kremini denemek istedim ve bunları söylediğimde direkt olarak bunu önerdiler.

oldukça pahalı bir serum kabul ediyorum. hatta almamak için baya direndim. ancak eczane tanıdık olunca ve çok ısrar edilince aldım.

bana mı öyle geldi bilmiyorum ama dün gece uyguladıktan sonra sabah kalktığımda göz altı şişliklerim ve morluklarımda öncesine göre bariz farklılık vardı, sadece tek kullanımda hem de...

daha önce bir girdi olmadığından bilgilendirme amaçlı epey uzun yazdım süslüler.

ben düzenli kullanacağım bu ürünü ve eğer olumlu ya da olumsuz bir değişiklik gözlemlersem editlemeyi düşünüyorum....

son olarak internette araştırırken farklı sitelerde çok farklı fiyatlar gördüm, bazı internet sitelerinde sözde indirimli fiyatı eczanedeki indirimsiz satış fiyatından da fazlaydı. almayı düşünürseniz fiyat konusunu iyi araştırın.

ve bir dip not: eczacı arkadaş bir şişenin bir yıl kadar bir sürede anca biteceğini söyledi. her akşam sadece 2 damla kullanıldığı düşünülürse olası. ancak bu durumla ilgili de bilgilendirme yapabilirim ilerleyen zamanlarda.

1. hafta editi:

kullanmaya başlayalı çok uzun bir süre olmasa da kısaca değişimleri aktarmak istedim. gözaltımdaki morluklarda bariz azalma oldu. şişliklerde de o kadar farkedilir seviyede olmasa da azalma var. her gördüğüm kişi (makyajlı ya da makyajsız) "bi şey olmuş sana, daha bi sağlıklı görünüyorsun, can gelmiş yüzüne" diyor ama neyin değiştiğini tam anlayamıyor. sanırım uzun vadede daha da güzel sonuçlar alacağım. ilerleyen günlerde editlemeye devam edeceğim :)

31 ocak 2016 00:36 7 şubat 2016 02:52

2.

hakkında bir de benim girdim olsun dediğim ürün.

söylenenleri fazla tekrar etmeyeyim. ürünün su gibi yapısı başta hiç hoşuma gitmedi ve uygulamakta zorlandım. zorlanmak dediysem her yerime döktüm yani. ama alıştım bir kaç güne. üründe çok çok hafif portakalımsı bir koku geliyor içinize çekince. içerikte parfüm var, az miktarda da olsa bu konuda hassas olanların dikkat etmesini öneririm.

öncelikli vaadi göz altını aydınlatmak ve rengini açmak. beraberinde bir krem kullnılması daöneriliyor, ben şişkinlik ve çizgiler için bir etki beklemiyordum. pek görmedim de zaten. belki çizgilenmeye az miktarda yararı olmuş olablir.

neostrata bionic eye cream başlığında da yazdım az önce, onun etkilerinin morluk azaltma olduğunu düşünüyorum. bu serum ise aydınlattı. nasıl yani derseniz şöyle.

göz pınarından aşağıya doğru olan bölge de ciddi bir aydınlanma oldu. ysl touche eclat , pudra aydınlatıcı vari ürünlerin verdiği, illumination denen (tam karşılığını bilemedim) şekilde bir etki yarattı. kaz ayağı bölgesine doğru bu etki azalarak sürüyor ama en yoğunu dediğim gibi o bölgede.

morluklar konusundaysa büyük bir etkisi olduğunu düşünmüyorum. genel bir aydınlanma söz konusu ancak gerçekten açıldı desem yalan olur. neostrata için %20-30 civarı açılma demiştim, bunun için %5-10 açılma artı aydınlatma diyebilirim.

bunun yanında başka bir krem kullanmadım ancak avokado yağı sürdüm , o gayet güzel nemlendiriyor o sebeple ürünün tek başına nemlendiriciliği konusunda kesin yorum yapamam. ancak yağ sürmediğim en az 2,5 haftalık bir dönem oldu ve bu sürede hiçbir kuruluk gözlemlemedim, göz altlarım kurumaya meyillidir bu arada.

5 ay civarı bir süredir kullanıyorum, çeyreği kadarı duruyor. bu arada ben sabah akşam kullandım, burası önemli.

kısacası benim memnun kaldığım ve parasına değdiğini düşündüğüm bir ürün. bunu neostrata ile kullanmayı da düşündüm. bütçeniz uygunsa ikinci bir ürün deneyin bence, sonuçta serumlar en iyi sonucu esas bakım ürünüyle kullanıldığında veriyor. belki bu markanın başka göz kremini de deneyebilirim ama fiyatlar bana fazla yüksek geldi ve ürünler genellikle daha ileri yaşlara göre gibi.

(bkz: http://www.suslusozluk.net/n/298023)

edit: 5'de biri gibi bir miktarı oksitlenmiştir, ben o şekilde kullanmışım fark etmeden ve bu süreçte göz altında bayağı kuruluk yaptı ve alerjik reaksiyona benzer bir hafif yanma oldu. oksitlendiğini fark edince attım. c vitamini ürünlerinde bu genel bir sorun, dikkatli saklamak ve kontrol etmek gerek. ortalama ömürleri 3 ay zaten. daha uzatılabiliyor duruma göre.

9 şubat 2016 14:50 13 mart 2017 10:16